Automotoklub Ecce Homo Šternberk připravuje novou sezónu

Sdílet

Tiskové zprávy | neděle 13.03.2022

Vážení příznivci motoristického sportu,

AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK připravuje své hlavní závody i menší akce, které jsou v plánu pro rok 2022.Stěžejní závod pro místní automotoklub a město Šternberk vůbec, je Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu. 41. ročník ME proběhne poslední květnový víkend, tedy 27. – 29. 5. 2022. Organizační výbor na několika schůzích již vyřešil nejdůležitější otázky týkající se hlavního závodu Ecce Homo a nic nebrání v jeho realizaci. Jednáme také s jezdci o jejich účasti na šternberském podniku a již nyní Vám můžeme přislíbit pěknou podívanou v podobě stálic místního klání, nových tváří i legend. Diváky jistě potěší informace, že i přes nemalé finanční starosti, se kterými se automotoklub v době krize potýká, nebude navýšeno vstupné na ME Ecce Homo. V loňském roce byl znovu překonán traťový rekord italským démonem Merlim a v absolutní TOP 3 se objevil šternberský Petr Trnka. Ten také bojoval o český rekord s velmi rychlým Milošem Benešem. Jak to dopadne letos? Ovládne Merli opět legendární trať Ecce Homo? Zopakuje svůj životní úspěch domácí Petr Trnka? To vše se dozvíme již za dva a půl měsíce. Po nucené pauze proběhne i doprovodný program na Hlavním náměstí, Město v pohybu.  

Petr Trnka 2021, foto: Pavel Pustějovský 

Druhou největší akcí, kterou AMK Ecce Homo pořádá, je sportovní a zároveň společenská událost Ecce Homo Historic. Na toto zářijové klání se můžete těšit druhý víkend, tedy 10. – 11. 9. 2022. I tato akce přinese pár novinek, věříme, že budete mile překvapeni. Ecce Homo Historic bude mít po více jak třiceti letech svoji patronku. Její jméno bude zveřejněno již brzy. Co ale zůstane stejné, je stáří historických vozidel a motocyklů. I v letošním roce budou připuštěni veteráni vyrobené před 31. prosincem 1980. Souběžně s akcí Ecce Homo Historic proběhnou tradiční Šternberské slavnosti. Na kvalitní muziku, dobré pivo a několik atrakcí se můžete těšit ve dnech 9. – 10. 9. 2022. 

ZBROJOVKA BRNO Z18/sport, foto: David Sedlák
 

Dále jsou v přípravách i menší akce, které lákají nejen motoristické nadšence, ale i širokou veřejnost. Již v dubnu se uskuteční Jarní Liška, můžete si zapsat termín 23. dubna 2022. Jedná se o oblíbenou mototuristickou soutěž, která začíná v Autokempu Dolní Žleb. Soutěží dvou- tří- čtyř- či vícečlenné posádky, vítány jsou posádky dámské, dětské i smíšené. Jedinou podmínkou je pojízdné vozidlo a dobrá nálada. Přihlásit se můžete na webu www.eccehomo.cz již brzy. V plánu je i Podzimní Liška, která by se měla uskutečnit v říjnu 2022. 

Jarní Liška v Autokempu Dolní Žleb, foto: archiv Ecce Homo
 
 

V neposlední řadě je potřeba zmínit zakončení sezóny na Společenském večeru AMK ECCE HOMO Šternberk a Města Šternberk, který již také zná svůj termín, a to 18. 11. 2022.

Jste srdečně zváni na všechny akce a události, které pořádá Automotoklub Ecce Homo Šternberk a pevně věříme, že si odnesete spoustu zážitků. Ty, kteří nejsou příznivci motoristického sportu, žádáme o shovívavost, především co se omezení dopravy týká.

Naším přáním je, aby nic nezapříčinilo zrušení či snad omezení plánovaných akcí a i přesto, že situace ve světě je více než smutná, věříme, že plány na motoristickou sezónu, které právě zveřejňujeme, Vás potěší a společně se tak budeme těšit na vůni benzínu v ulicích našeho krásného města.

 

Bc. Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk