Ecce Homo 2011 je tady

Sdílet

Tiskové zprávy | pátek 10.06.2011

Do města Šternberka se již od předvčerejška sjíždí závodníci letošního ročníku Ecce Homo. Dorazil už kamion Tschager motorsport, své místo obsadil i jezdec soutěžící za AMK Ecce Homo Jiří Theimer.


Theimerovi skončila homologace na jeho voze Peugeot 306 Maxi Kit Car, proto je již zařazen do skupiny E1. V Parkovišti závodních strojů nám stojí také Steiner Motorsport a jezdec tohoto týmu Marcel Steiner je zajisté velkým lákadlem na letošní ročník. Tento švýcarský závodník pojede se stejným typem vozu jako úřadující Mistr Evropy Simone Faggioli, s Osellou FA30/Zytek. Ani to není vše. Osellu FA30 pojede také Lucemburčan Guy Demuth, který na předchozích evropských závodech zajížděl fantastiské časy.

Během čtvrtečního odpoledne dorazil jeden z bratrů Vondráků, ve šternberském depu se již objevil i jeden z nejrychlejších Čechů na naší trati Miloš Beneš. Své místo zaujal domácí Ecce Homo Racing Team. „Domácí závod Ecce Homo nevynechám, ale auto je nastaveno na okruhy a na jeden závod nemělo cenu auto přenastavovat. Nebude tedy jednoduché s tímto nastavením zajet na kopci, navíc když jsem tuto sezónu v závodním autě ještě neseděl. Doufám aspoň v to, že se dnes vypršelo a o víkendu bude pěkné počasí.“, sdělil své pocity domácí jezdec Milan Kašpárek.

Během pátku se Parkoviště závodních strojů naplní kompletně a může tak vypuknout 31. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu s naprosto unikátním seznamem přihlášených jezdců. Nebude to ale víkend pouze pro motoristy. Město Šternberk, AMK Ecce Homo a TJ Sokol Šternberk připravili doprovodné akce, mezi kterými si určitě vybere každý podle svého.

 


 

http://www.sternberk.eu/admin/upload/foto-documents/3978781d7094785b6462d8e569e544e1-big.jpg

Časový harmonogram Ecce Homo 2011:

Sobota

08.00 - 16.00 hod. - Oficiální trénink (dvě jízdy)

Neděle

08.30 hod. - Slavnostní zahájení závodu
09.00 - 12.35 hod. - 1. jízda závodu
12.45 - 16.25 hod. - 2. jízda závodu
18.00 hod. - Vyhlášení vítězů na Hlavním náměstí

Vstupné na Ecce Homo 2011:

Sobota (tréninky) - 70.-
Neděle (závod) - 80.-
Víkendová (Sobota+Neděle) - 100.-
Děti, důchodci, ZTP (platí na sobotu i neděli) - 30.-

Se zakoupenou vstupenkou můžete na všechna místa dění, tzn.: na start, podél trati i do Parkoviště závodních strojů.

Přejeme Vám za všechny členy organizačního týmu příjemně strávený víkend.

Milena Schärferová
tisková mluvčí závodu

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk