Ecce Homo 2014 - už jen dva měsíce

Sdílet

Tiskové zprávy | pátek 04.04.2014

Zanedlouho se opět sejdeme na legendární trati Ecce Homo při 34. ročníku Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu.


Téměř osmikilometrová trať přivítá nejen evropské špičky, jak tomu každým rokem bývá, ale můžete se těšit také na návrat jedné legendy, novou techniku těch nejlepších jezdců i další novinky, netýkající se startovního pole.

V jarním období připravovala parta dobrovolníků z EH okolí trati zejména pro diváky, ale také pro lepší viditelnost jezdcům. Několik diváckých míst podél trati je v současné době vysekáno a upraveno. Závěrečná brigáda se ještě uskuteční těsně před závodem.

Nejen výseky náletů a křovin se nám podařilo zrealizovat, ale připravujeme pro vás všechny také spoustu novinek týkající se doprovodného programu. Těšit se můžete na exhibiční jízdy známých českých jezdců v jiných automobilových disciplínách a následně jejich autogramiádu, předvedeme Vám luxusní vozy několika značek, zúčastnit se můžete zajímavého programu, který připravujeme v parkovišti závodních strojů. 

Automotoklub Ecce Homo nakoupil také nové reklamní předměty, které si budete moci zakoupit na všech pokladnách, i pro Vaše ratolesti.  

Zaryté fandy motorsportu bude ale jistě zajímat naplněné sportovní pole. Tím největším očekáváním a největší změnou je v letošní sezóně bezpochyby závodní vůz šampióna, který je vítězem závodu Ecce Homo už pět let po sobě. Není jím nikdo jiný než italský sympaťák Simone Faggioli. Ten ukončil spolupráci s italskou stájí Osella a přechází k vozu Norma M20FC, který vyjel z francouzské továrny teprve před pár dny. První testování proběhlo na jednom z italských okruhů. Zda-li se mu podaří zvítězit i s novým vozem, to se dozvíme první červnový víkend. Pomůže mu k vítězství nebo snad překonání rekordu motor Zytec, kterému zůstává věrný? Budou hrát roli pneumatiky značky Marangoni, na které nedá dopustit ani tentokrát? Necháme se překvapit, jaká bude tahle sezóna pro dosud nepřekonatelného Itala. 

 

Nejen Faggioli bude centrem pozornosti, ale rozhodně všichni, kteří vyměnili nebo posílili své závodní náčiní. Co třeba polská závodnice Irena Steć s vozem Lotus WR16 z dílen SVC Náchod Motorsport? Věříte, že v jejím případě bude na co koukat? My rozhodně ano!

Sezóna 2014 nabízí spoustu změn, překvapení i novinek. Jak mezi formulovými jezdci, pozadu nezůstávají ani jezdci skupiny cestovních vozů. 

V prvním závodě „do vrchu“ Brněnský drak, si na trůn dojeli Miloš Beneš s Osellou, Václav Janík i letos s Lolou a David Komárek na své Normě. Kdo z dalších českých závodníků bude mířit k příčkám nejvyšším? 

Na koho nezapomínáme, jsou samozřejmě naši jezdci, kteří se stejně jako ostatní pilně připravují na letošní sezónu. Kdo tedy pojede za AMK Ecce Homo? Pavel Kotek se svým BMW M3, který závodil již v Brně, Jirka Sedláček také s BMW a Lukáš Tomeček na voze VW Golf, kteří zahájí sezónu v rakouském Rechbergu. V neposlední řadě Josef Žák s krásnou Škodou 100, Jan Osladil tradičně s Metalexem a na závěr nejúspěšnější Petr Trnka.

Nyní se Automotoklub Ecce Homo připravuje na Jarní Floru, letos s tématem Divotvorná zahrada, kde každoročně vystavuje. Jste zváni ve dnech 24. – 27. dubna do nově zrekonstruovaného pavilonu A olomouckého výstaviště Flora.

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK EH

Foto: Pavel Malý www.pavelmaly.com , Antonín Malý 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk