Ecce Homo Historic 2014 je minulostí

Sdílet

Tiskové zprávy | úterý 09.09.2014

O uplynulém víkendu 5. – 7. 9. 2014 se ve Šternberku uskutečnil další ročník tradiční veteránské akce Ecce Homo Historic. A kdo zvítězil?


Hodnocení soutěže pravidelnosti se nezměnilo a stále platí pravidlo, kdo má nejmenší diferenci mezi oběma závodními jízdami, vítězí. To se letos podařilo Františku Tomanovi na Jawě 250 z roku 1950. Rozdíl jeho dvou časů činil pouze čtyři setiny sekundy.

V automobilové kategorii se nejlépe dařilo Janu Hanušovi, který k nám přijel s Renaultem 4CV. Rozdíl časů byl sedm setin vteřiny.

Třetí absolutně skončil Josef Soukup, startující za S.K.A.M. Olomouc, který řídil motocykl D-RAD R20, vyrobený v roce 1930. Diference jeho dvou časů činila jednu desetinu sekundy.

Letošní ročník měl novou koncepci, program byl poskládaný nezávisle na sobě, abychom vyhověli účastníkům, pro které byl třídenní program příliš dlouhý. Ani tak se nám ale nepodařilo uspokojit všechny účastníky a diváky. Z toho důvodu již nyní probíhají jednání o programu na příští rok. Ředitel soutěže pan Vlastimil Malík vstoupil v jednání se sportovními autoritami na rok 2015. Můžeme už nyní prozradit, že program bude pestrý a nudit se rozhodně nebudete.

Na tento rok nám vyšlo krásné počasí, historičtí veteráni si užívali páteční rally i sobotní spanilou jízdu. Sluníčko nás nezklamalo ani v neděli a dokonce i pro jízdy pravidelnosti bylo nádherně až do večerních hodin.

Na oficiálních webových stránkách najdete fotogalerie, v případě, že byste se chtěli na příští rok zapojit do přípravy Ecce Homo Historic, rádi přivítáme nové členy. V takovém případě nás kontaktujte na amk@eccehomo.cz .

Děkujeme všem zúčastněným, našim partnerům, Městu Šternberk, Olomouckém kraji a Ústřednímu automotoklubu České republiky za přízeň a pomoc při pořádání tradičního veteránského setkání.

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK EH 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk