Ecce Homo Historic je již za námi !

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 16.09.2010

Proběhl osmnáctý ročník tradiční soutěže Ecce Homo Historic, kterou každoročně pořádá šternberský automotoklub ve spolupráci s Městem Šternberk a Olomouckým krajem.

V pátek se někteří účastnili rally, kde si užívali okolní krásné přírody a dojeli až do Kružberku na Davidův mlýn. Během sobotního dopoledne proběhla výstava těch nádherných strojů minulosti v centru města a v neděli se uskutečnily soutěžní jízdy pravidelnosti na trati Ecce Homo. Novinkou v letošním roce byly tři závodní jízdy, které si užily jak samotní jezdci, tak i diváci. Nejlepší výkon podal Daniel Gášek z Valašského Meziříčí, který předvedl stroj JAWA 100 ROBOT a diference jeho časů činila 0.00,400, což je doslova unikátní výkon. Jeho tři závodní jízdy byly odjety v časech 6.16,000, druhá 6.16,200 a nakonec 6.16,010.

Daniel Gášek

Druhé místo absolutně obsadil Dušan Tomeček, startující za Historic Car Club Mohelnice. Tomečkova diference byla šest desetin vteřiny, soutěžil se strojem BMW E12 520/6. Místo třetí patří Robertovi Kubelkovi s MG MIDGET, rok výroby 1970. Rozdíl jeho třech zajetých časů dělal jednu minutu a osm setin vteřiny.

Dušan Tomeček

Za AMK Ecce Homo startující Jiří Ošlejšek skončil na velmi pěkné 21. pozici v celkovém umístění. Dobře náš automotoklub reprezentoval také Ivan Partyka se ŠKODOU 450 ROADSTER, který mj. vyhrál páteční Rally Ecce Homo. Za šternberský automotoklub startoval také Jan Osladil s MTX 1-01 F.ŠKODA, Pavel Gajdůšek s ČZ 150 C, Krajíček Jaroslav ml. s motocyklem INDIAN SCOUT 101, Vladimír Foukal se svým VELOREXEM 350/16, Jaroslav Urban na stroji JAWA 550, Krajíček Jaroslav st. Také s INDIAN SCOUT 101, chybět nesměl ani Jaroslav Háděl, který předváděl JAWU 555, Vojtěch Fiala (JAWA 550) a v neposlední řadě doktor Staněk (MANET M90).

šternberští účastníci na "pařezech"

Ivan Partyka

Děkujeme všem za dobrou reprezentaci místního automotoklubu. Dle slov samotných jezdců, také zástupců města i kraje, můžeme považovat uplynulý víkend za vydařený, počasí všem milovníkům automobilové historie přálo a budeme se společně těšit na ročník devatenáctý.

Předseda automotoklubu Vlastimil Malík, ředitel EHH Ing. Stanislav Orság a starosta města Mgr. Jaromír Sedlák společně děkují všem jezdcům, kteří se sjeli do našeho krásného města na tradiční setkání historiků, divákům, že strávili víkend s námi a všem členům pořadatelského sboru za jejich ochotu a píli a následně hladký průběh konání této akce.