Ecce Homo Historic je již za námi !

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 16.09.2010

Proběhl osmnáctý ročník tradiční soutěže Ecce Homo Historic, kterou každoročně pořádá šternberský automotoklub ve spolupráci s Městem Šternberk a Olomouckým krajem.


V pátek se někteří účastnili rally, kde si užívali okolní krásné přírody a dojeli až do Kružberku na Davidův mlýn. Během sobotního dopoledne proběhla výstava těch nádherných strojů minulosti v centru města a v neděli se uskutečnily soutěžní jízdy pravidelnosti na trati Ecce Homo. Novinkou v letošním roce byly tři závodní jízdy, které si užily jak samotní jezdci, tak i diváci. Nejlepší výkon podal Daniel Gášek z Valašského Meziříčí, který předvedl stroj JAWA 100 ROBOT a diference jeho časů činila 0.00,400, což je doslova unikátní výkon. Jeho tři závodní jízdy byly odjety v časech 6.16,000, druhá 6.16,200 a nakonec 6.16,010.


Daniel Gášek

Druhé místo absolutně obsadil Dušan Tomeček, startující za Historic Car Club Mohelnice. Tomečkova diference byla šest desetin vteřiny, soutěžil se strojem BMW E12 520/6. Místo třetí patří Robertovi Kubelkovi s MG MIDGET, rok výroby 1970. Rozdíl jeho třech zajetých časů dělal jednu minutu a osm setin vteřiny.


Dušan Tomeček

Za AMK Ecce Homo startující Jiří Ošlejšek skončil na velmi pěkné 21. pozici v celkovém umístění. Dobře náš automotoklub reprezentoval také Ivan Partyka se ŠKODOU 450 ROADSTER, který mj. vyhrál páteční Rally Ecce Homo. Za šternberský automotoklub startoval také Jan Osladil s MTX 1-01 F.ŠKODA, Pavel Gajdůšek s ČZ 150 C, Krajíček Jaroslav ml. s motocyklem INDIAN SCOUT 101, Vladimír Foukal se svým VELOREXEM 350/16, Jaroslav Urban na stroji JAWA 550, Krajíček Jaroslav st. Také s INDIAN SCOUT 101, chybět nesměl ani Jaroslav Háděl, který předváděl JAWU 555, Vojtěch Fiala (JAWA 550) a v neposlední řadě doktor Staněk (MANET M90).


šternberští účastníci na "pařezech"


Ivan Partyka

Děkujeme všem za dobrou reprezentaci místního automotoklubu. Dle slov samotných jezdců, také zástupců města i kraje, můžeme považovat uplynulý víkend za vydařený, počasí všem milovníkům automobilové historie přálo a budeme se společně těšit na ročník devatenáctý.

Předseda automotoklubu Vlastimil Malík, ředitel EHH Ing. Stanislav Orság a starosta města Mgr. Jaromír Sedlák společně děkují všem jezdcům, kteří se sjeli do našeho krásného města na tradiční setkání historiků, divákům, že strávili víkend s námi a všem členům pořadatelského sboru za jejich ochotu a píli a následně hladký průběh konání této akce.

Milena Schärferová
tisková mluvčí AMK Ecce Homo

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk