On-line Výsledky - On-line results

ecce homo 2.6. - 4.6.2023
me ehc 2023 me hhc 2023 eh 2023

Ecce Homo Historic, Maverick Rescue Euro Cup, Šternberské slavnosti, Venkovské trhy… bude nabito

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 01.09.2016

Příští víkend od 9. do 11. září bude plný akcí, oslav a vůně benzínu. Koná se další ročník veteránského Ecce Homa, letos spolu s oslavami města. Šternberk slaví již 720 let od svého založení a s dobrou muzikou to oslavíme na Hlavním náměstí v sobotu 10. 9. při tradičních Šternberských slavnostech. Nejen oslavy, veteránské motocykly a automobily, ale také rychlé vozy seriálu Maverick Rescue Euro Cup bude hostit Šternberk příští víkend.


Začínáme v pátek hned zrána, můžete se za námi přijít podívat na Hlavní náměstí, kde odstartujeme Rally Ecce Homo Historic. V 9 hodin vyrazí na trať první vozidlo, přihlášené do veteránské rally. Trať, kterou kolegyně Monika naplánovala, je zajímavá, krásná a pro jezdce rally plná zážitků, ale prozradit ji bohužel nemůžeme. Jezdci itinerář dostanou až ráno při odjezdu. Po cestě je tradičně čeká několik soutěží, úkolů a také společný oběd.

Rally Ecce Homo Historic – Hlavní náměstí 

Pokračovat budeme sobotní dopolední výstavou na Radniční ulici. Stejně jako každý rok se uvidíme v centru našeho krásného města od ranní osmé hodiny, kdy začnou z parkoviště závodních strojů najíždět překrásné historické skvosty. A už letos Vám můžeme prozradit, že jsme navázali spolupráci s člověkem velmi zasvěceným do světa veteránů, který bude letošnímu EHH přítomen a od příštího roku nám vypomůže dostat do Šternberka stroje, které jsme tu ještě neměli. Aby si i ta mladší generace prohlédla vozy, které se proháněly po silnicích v době předválečné nebo vyráběné těsně po roce 1945. 

odjezd historiků z výstavy na spanilou jízdu – Radniční ulice 

Během výstavy proběhne zahájení Šternberských slavností, o které se postará starosta našeho města spolu se starostou města Günzburg a poslanec Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a kandidát na hejtmana Olomouckého kraje Mgr. Jiří Zemánek. Hned poté je připraven první koncert. Ani to ještě ze sobotního programu není vše. Na celý sobotní den jsou naplánovány velmi oblíbené Venkovské trhy, tentokrát v rámci oslav je prodej prodloužen do 17 hod. Můžete se těšit na regionální potraviny, kávu, víno, mošty a účast přislíbili i malé regionální pivovary – Chomout z Chomoutova, Jadrníček z Náměště na Hané, Mini pivovar Jeseník, i pivovar Kosíř a další. Nebude chybět ani letošní první burčák z Velkých Pavlovic nebo třeba vynikající tvarůžkové moučníky z Tvarůžkové cukrárny z Loštic. Bude to to pravé zpestření Šternberských slavností a k oslavám našeho města Venkovské trhy rozhodně patří.

Venkovské trhy – Hlavní náměstí 


Maverick Rescue Euro Cup

Start tréninkových jízd je naplánovaný na sobotu 8 hod. ráno, závodní jízdy by měly začít ve 12:30 hod., trať bude končit na Lipinském oblouku a vyhlášení výsledků proběhne v prostoru startu kolem 18. hodiny. Budou reprezentovat i zástupci šternberského domácího automotoklubu Ecce Homo, konkrétně Dušan Doseděl se Subaru Impreza WRX STi, Lukáš Tomeček s VW Golfem I GTi nebo Josef Žák se Škodou 100. Z kategorie cestovních vozů osloví zajisté BMW 327is e30 Františka Grünera a BMW M3 E36 Ivo Krampoty nebo vozy Mitsubishi; Ivo Holán s Mitsubishi Lancer Evo IX, Drahoslav Šubert s Lancer WRC 05 anebo Karel Stehlík s Mitsubishi Eclipse Evo. Jaký by to byl ale víkend Ecce Homo, kdyby legendární 111ti letá trať zela prázdnotou? To samozřejmě nemůžeme dopustit, proto během celé soboty uvidíme na trati jezdce, kteří závodí o cenné body v seriálu Maverick Rescue Euro Cup. Tento podnik tedy v sobotu 10. září čeká předposlední díl MREC. Průběžný seznam přihlášených naleznete na následujícím odkazu, pokud se budete chtít ještě registrovat, můžete tak učinit zde. Mezi přihlášenými je mnoho zkušených jezdců i krásných rychlých aut, rozhodně se přijďte podívat. Můžete vidět třeba hezkou červenou Normu M20F patřící Ferdinandu Madrianovi, závodit bude i jeho žena Joanna s Formulí Renault. Z kategorii formulí a placek budete mít možnost letos znovu na této trati sledovat Petra Vondráka s Osellou PA21, představí se ve Šternberku známá polská závodnice Irena Steć s Formulí Gloria, kterou si zajisté pamatujete v rukou domácího Petra Trnky. Z dalších zajímavých vozů uvidíte např. Van Diemen, Formule 3 Eufra, Formula Konig, MTX 1-06 Formule Mondial, Dallara F3 Mugen nebo Radical SR3 a další. 

Petr Vondrák – Osella PA21 

Mezitím, co budou na trati závodit jezdci Mavericku, naši historici po obědě, přesněji ve 13 hodin, odjedou z centra města na spanilou jízdu po okolí. Večer pak pro všechny zúčastněné jezdce a jejich doprovody máme připraven Moravský večer, který každoročně pořádáme. I letos proběhne na nádvoří bývalého Augustiniánského kláštera s večeří, hudbou a programem. Mimo jiného se vyhlásí výsledky rally EHH a anket ze sobotní výstavy. 

Moravský večer – nádvoří bývalého Augustiniánského kláštera

V neděli už bude trať Ecce Homo patřit pouze a jen majitelům všech historiků, kteří do Šternberka zavítají. Od 9 hod. ranní se přijďte pokochat tou krásou, protože kdo nezná minulost, jakoby neznal skutečnost. Z kategorie motocyklů můžeme prozatím nalákat např, na Jawu Libeňák a Jawu duplex Blok v rukou Čestmíra Pechníka a Ludvíka Hájka, mezi přihlášenými je i Radek Henzel s Ardie TM500 nebo pravidelný účastník Karel Pohlídal s Harleyem Davidson J-25 o výkonu 1000ccm. Do Šternberka zavítá také František Kotásek s krásným motocyklem BMW R63 z roku 1929 o obsahu 750 ccm anebo neméně krásný D-RAD R20 Josefa Soukupa, rok výroby 1930, s výkonem pouhých 200ccm. Anebo Vás zajímají motocykly Triumph 500 STM-Racer z roku 1931, Ariel 557 SM, DKW 350 NZ nebo třeba Praga 350 BC? To vše a mnohem víc bude k vidění na letošním veteránském Ecce Homo.

D-RAD R20 – Josef Soukup 


Kategorie automobilů bude neméně zajímavá. Zveme Vás na Pragu Lady Františka Staniše z roku 1941, MG A Coupe Pavla Haška, rok výroby 1959, Ford Mustang Coupe (1968) anebo Austin Rover Mini majitele Pavla Kočiše z roku 1979. Mezi přihlášenými je i Saab, Wartburg, VW Scirocco GT nebo Renault 4CV, to určitě stojí za zhlédnutí. Z formulových vozů se můžete těšit na Ryba Formule 3 nebo Kondor Formule 3, účastí na Ecce Homo Historic zajisté neprohloupíte. 

MG A Coupe – Pavel Hašek 

 Výbor Automotoklubu Ecce Homo Šternberk Vás srdečně zve na nabitý víkend 9. – 11. 9. 2016 ve Šternberku. Ať už si z naší nabídky vyberete cokoliv, rádi se s Vámi uvidíme. 

Tisková mluvčí AMK Ecce Homo Milena Schärferová 

 

Start Ecce Homo 2023:
ME 2023
Doprovodný program 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
SONS LOCATION
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk