Ecce Homo je za dveřmi

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 03.06.2010

30. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu na věhlasné trati Ecce Homo ve Šternberku se nezadržitelně blíží. Není to však jediné výročí, které letos slavíme. Uběhlo také 105 let od prvního závodu na této trati vůbec. Oslava tohoto jubilea bude skutečně důstojná.


30. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu na věhlasné trati Ecce Homo ve Šternberku se nezadržitelně blíží. Není to však jediné výročí, které letos slavíme. Uběhlo také 105 let od prvního závodu na této trati vůbec. Oslava tohoto jubilea bude skutečně důstojná.

Do Šternberka se sjede kompletní evropská špička. Je nám ctí, že i letos bude závodit na šternberské trati italský šampión a Mistr Evropy pro rok 2009, Simone Faggioli. Faggioli usedne opět do monopostu Osella FA 30, stejně tak opavský jezdec David Kostruh, který je od letošní sezóny týmovým kolegou samotného Mistra Faggioliho.

 

Faggioli

 

Z dalších italských jezdců k nám zavítají nestoři trati Ecce Homo Fausto Bormolini a Renzo Napione a v letošním roce bude u nás startovat i Adriano Zerla. Usedne do kokpitu Oselly, tentokrát s označením PA 21 S. Z těch největších “dravců“ můžeme dále jmenovat Jara Krajčiho ze Slovenska, který nám předvede svou Lolu B02/50 a startuje za AMK Ecce Homo. Domácí fanoušci se mohou těšit na jezdce Nutrend racing Václava Janíka, který pojede se svou novou F3000. Začátek sezóny se domácímu pilotovi opravdu daří, předvádí přímo excelentní výkony. Těšíme se také na příjezd Dušana Nevěřila, Otakara Krámského, Miloše Beneše a další. Beneš je momentálně nejrychlejším Čechem na trati Ecce Homo, ale zálusk na tento post má již zmiňovaný David Kostruh. Z výčtu těch nejrychlejších to ještě stále není vše. V neposlední řadě velmi rádi po roce opět uvítáme Milana Svobodu a maďarského závodníka, který v minulosti dokázal čtyřikrát po sobě vyhrát závod Ecce Homo, Lászla Szásze.

Překvapení si pro tento ročník připravili šternberští piloti Tomáš Kašpárek a jeho bratr Honza. Spolu s Lukášem Hanžlem budou startovat ve formulích Gloria C8 v barvách týmu FormulaStar. I přesto, že se oba věnují především okruhovým závodům, nezanevřeli na domácí závod, nezklamali své fanoušky a vstříc 7800m dlouhému kopci odstartují letos ve formulových vozech. Ani jejich otec Milan Kašpárek nebude chybět a opět po roce představí AUDI TT-R specifikace DTM s motorem o objemu 3995 ccm.

Do Šternberku již dorazil Vladimír Vitver se svým nádherným speciálem WR-9/2 LOTUS. Ve skupině E1 pojede nadále mimo Vitvera také Bohuslav Urban a Jiří Jehlička s vozy Škoda Fabia, s velmi specifickým vozem Opel Michl 2.8 pojede kdo jiný než kuřimský jezdec Dan Michl. Svým úžasným výkonem na závodě Ústecká 21, který se konal minulý týden, dokázal vybojovat absolutní prvenství v celkovém hodnocení závodu. Nechal tak za sebou celou řadu formulových vozů a také všechny závodní vozy s pohonem všech kol, které mají na mokru rozhodně lepší pozici. Znamená to, že i s tímto jezdcem rozhodně počítáme do boje o nejvyšší příčky v absolutním pořadí.

Srdečně zveme všechny diváky, fanoušky a milovníky rychlých kol. Začínáme v sobotu v 8:00 hod. prvními tréninkovými jízdami. Připraven je pro vás také doprovodný program Město v pohybu, který se koná od pátku až do neděle.
Rozhodně byste si neměli nechat ujít letošní podívanou. Přijďte podpořit české jezdce, buďte přítomni pokusu o překonání rekordu trati a pokud chcete na letošní Ecce Homo zdrama, více informací na www.daviduvmlyn.cz .

Milena Schärferová, tisková mluvčí závodů Ecce Homo

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk