Faggioli, Merli, Petit, Macario nebo někdo další? Kdo ovládne letošní ročník EH?

Sdílet

Tiskové zprávy | pátek 12.05.2017

Už za tři týdny bude malé moravské městečko Šternberk doslova přeplněno, kavárny a restaurace budou praskat ve švech, hotely budou beznadějně hledat další volné pokoje, potkávat budeme mladé a sympatické Italy a Francouze a krásnými hosteskami se to bude jen hemžit. Motoristický víkend se závody Ecce Homo se nezadržitelně blíží. Přípravy jsou v plném proudu, jezdci posílají přihlášky, materiály se tisknou a mapa parkoviště závodních strojů je již do posledního místečka zaplněná.


Jaká jsou největší lákadla letošního ročníku? Všechny nás jistě zajímá, jak dopadne souboj dvou Italů, který je v tuto chvíli ve výsledcích mistrovství Evropy nerozhodný. V prvním rakouském závodě dosáhnul nejvyššího stupínku Christian Merli, v Portugalsku na Rampa da Falperra se pořadí obrátilo a zvítězil devítinásobný mistr Evropy Simone Faggioli. O příčky nejvyšší se jistě bude ucházet i francouzský jezdec Sébastien Petit, který přislíbil svou účast na tomto ročníku. Nepřijede sám, vezme s sebou celý tým, ve kterém má krásné Porsche i Lamborghini Gallardo. On sám se svou Normou M20 FC se objevuje mezi těmi nejlepšími a nejrychlejšími a je rozhodně jedním z adeptů na „bednu“.

Rozhodně největším očekáváním je letos nová zbraň našeho šternberského Petra Trnky. V seriálu Mistrovství Evropy se letos představuje s vozem Ligier JS 53 EVO 2. Zatím se mu v obou závodech dařilo, v Portugalsku velmi překvapil, když získal 9. absolutně nejlepší čas. Může se tak považovat za TOP jezdce královských skupin „placek“ a formulí. Dostal se dokonce před Itala Andrea Bormoliniho, což si také může zapsat mezi své dílčí úspěchy. Těšíme se na výkon tohoto mladého talentovaného závodníka a víme, že šternberský závod pro něj i přes domácí prostředí a znalost tratě, nebude nejjednodušší. Tlak blízkých i široké veřejnosti na něj bude velký, ale Petrovi věříme a je naším želízkem v ohni.

Nebude chybět ani stávající Mistr ČR David Komárek, který plynně navázal na svou loňskou úspěšnou sezónu i letos. V posledním závodě v Náměšti nad Oslavou překonal dokonce traťový rekord a absolutně získal dvě prvenství po oba dny. Z této stáje „olejářů“ je přihlášený i jezdec, který si drží velmi silné postavení ve skupině E2-SH, Marek Rybníček. Jeho krásná Fiesta WRC EVO letos zdobí 37. ročník ME a 112. Ecce Homo na všech oficiálních tiskovinách.

Z „plechových“ aut nebude chybět ani velký národní tým SVC Náchod Motorsport, jezdec Vladimír Vitver s jeho Audi WTT-R DTM v opět vylepšeném designu pro novou sezónu. Ten bude měřit svůj čas nejvíce s Danem Michlem, který přiveze opět svůj Lotus Elise.

Ecce Homo navštíví i bratři Vondráci, Petr musí napravit reputaci po loňském Masters, kde jeho vůz na trati vzplál, naštěstí se ale nic vážného nestalo a Petr nám svatosvatě přislíbil, že se pokusí nás nevylekat podobným kouskem. Jeho brácha Martin předvede svůj krásný Tatuus NT07 Honda, který je pro diváky velmi atraktivní.

Fanoušci zajisté ocení účast rakouského jezdce Karla Schagerla s krásným Golfem s označením Rallye TFSI-R, který svou zběsilou jízdou přivádí diváky u trati do varu.

Z historiků nebudou chybět ostřílení matadoři Josef Michl s krásným žlutým Porsche 911 RS, ani Jaroslav Prášek na svém Chevronu B42 F2.

Z jezdců AMK EH se můžete těšit na Zdeňka Kráčmara, kterého jistě nepřehlédnete, závodí s modrým Demon Carem CM 1000. S rychlým a taktéž pěkným vozem Fiks 09 RK uvidíme také pod naší hlavičkou startovat Radka Krakoviče a nebude chybět ani domácí jezdec Lukáš Tomeček s technikou VW Golf I Oettinger. Ten nebude za svůj tým startovat sám. S vozem, se kterým jsme Lukáše vídali dlouhá léta, pojede další člen týmu, Petr Kůs.

Na co všechno se diváci mohou těšit? Vstupné jsme nezvýšili, stánků s pivem bude všude dostatek i přes úskalí EET a dalších nových zákonů, nedělní autobus z nádraží na Lipinu jsme nevynechali ani letos a náměstí bude vládnout hudba jako vždy, tentokrát tomu všemu vévodí známá skupina Žlutý pes s Ondrou Hejmou.

Jste zváni na ME Ecce Homo Šternberk a Město v pohybu ve dnech 2. – 4. června 2017.

Milena Schärferová
tisková mluvčí AMK EH

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk