Faggioli popáté vítězem na Ecce Homo

Sdílet

Tiskové zprávy | neděle 02.06.2013

Dnešní první závodní jízda byla ve znamení olejových skvrn, kontaktů se svodidly a velkého množství vozidel odklizených do prostor kolem trati. Obrovskou smůlu měl ve skupině historických vozidel Martin Vondrák s krásným strojem March 712M F2, který najel do svodidel a nemohl tak díky této nepříjemné nehodě dokončit závodní jízdu. 


Trať se po jeho havárii dlouho uklízela a závod tak nabral zpoždění. Ve skupině soudobých vozidel svoji závodní jízdu nedokončilo hned několik jezdců. Asi nejsmutnější je havárie Juliena Duccommuna nad Lipinskou křižovatkou, který, jak jsme již dopředu avizovali, byl jeden z těch, který by se s trochou tolerance mohl časem přiblížit k Simone Faggiolimu. Mnoho závodních vozů skončilo ve skupině E1H, protože jeli ještě na mokré trati a v jedné chvíli jsme měli po trati rozeseté v příkopách dokonce čtyři vozy. Skončil Martin Zeman s Mitsubishi Lancer Evo, Drahoslav Šubert taktéž s Mitsubishi, nedokončil ani Vojtěch Staněk s Citroënem C2, se Subaru do příkopy zaparkoval i Dušan Doseděl a také Richard Meixner. Do druhé závodní jízdy neodstartoval ani Robert Steć s bývalou Krajčiho Dallarou nebo Petr Vojáček s Alfou Romeo. Závod nabral cca dvouhodinové zpoždění. První závodní jízdu absolutně vyhrál Ital Simone Faggioli s dostatečným náskokem.

 

V druhé závodní jízdě byl závod přerušován ještě mnohem častěji. Závodníci ve všech skupinách se snažili ze sebe vydat maximum a tak mnohdy auta končila ve svodidlech, anebo to nevydržela závodní technika. 

Absolutním vítězem a zároveň vítězem skupiny E2-SS je italský nepřemožitelný pilot Simone Faggioli s Osellou FA30. Pořadí třech nejlepších je stejné jako v loňském roce, za vítězem Faggiolim, druhý Marcel Steiner, v součtu osm vteřin za ním. Třetí příčku obsadil opět Čech Miloš Beneš.  Pouhých devět setin za třetím Benešem se umístil Joel Volluz, jeden z největších favoritů závodu. Mezi nejlepšími desíti jezdci se umístili i další Češi, a to: Otakar Krámský s Reynardem, Václav Janík a jeho Lola a Dušan Nevěřil s Normou, kteří všichni dokázali zajet pod tři minuty.

Skupinu E2-SC vyhrál Ital Fausto Bormolini s Osellou PA30, druhý Dušan Nevěřil a třetí David Komárek s krásnou modrobílou Normou M20F. Skupinu E1 opět ovládl Felix Pailer s Lancií Integrale, E2-SH pak Dan Michl s Lotusem Evora. V „Áčkách“ zvítězil nakonec Jarda Malý s Mitsubishi Lancer Evo VIII, na nějž nestačil vítěz sobotních tréninků Marek Rybníček. Ve skupině „N“ si prvenství odváží Jiří Los s Mitsubishi Lancer Evo IX. Za ním Martin Jerman, v závěsu s dcerou Gábinkou Sajlerovou. Skupinu S vyhrál Ernest Misley se Subaru Impreza GT, skupinu S20 pak Stefan Wiedenhofer s Mitsubishi Evo IX R4. Ve skupině E1H, kde závodníci bojují o Českou Trofej, vypadlo několik závodníků, vítězem se nakonec stal Milan Boháč s Renaultem Clio.

Mezi šternberskými závodníky je rozhodně mezi nejúspěšnějšími Petr Trnka s Formulí Gloria C8F, který svou druhou závodní jízdu zajel za neuvěřitelných 3.19,450. Další šternberský závodník Jirka Sedláček dojel ve své skupině E2-SH na sedmém místě, Jirka Svoboda s Normou ve skupině E2-SC na místě osmém. Lukáš Tomeček, šternberský závodník bojující o Českou Trofej, přes noc opravil technickou závadu ze včerejších tréninků, bohužel dnes ale měl v druhé závodní jízdě tu smůlu, že před ním zastavil závodní vůz, Tomeček byl přibržděn žlutou vlajku, ale ředitelství závodu nepovolilo opravnou jízdu, proto pro něj šternberský závod pro tento rok skončil. Na závěr jsme si nechali známého a úspěšného vrchaře Václava Janíka s Lolou B02/50. Vašek dojel jako třetí Čech v nejsilnější a nejrychlejší skupině E2-SS, celkově šestý v této skupině. Dokázal zajet svůj nejrychlejší čas 2.58,930 a to mu dalo na sedmé místo v absolutním hodnocení. 

Dnešní závod se i přes vyšší počet startujících podařilo odjet v relativně odpovídajícím čase, počasí dnes přálo a můžeme závod považovat za zdárně ukončený. 

Těšíme se na Vás při 34. ročníku ME Ecce Homo.

 

Milena Schärferová, tisková mluvčí Ecce Homo 

Foto: Tomáš Tichý 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk