Faggioli vítěz, Trnka rekord, počasí na jedničku

Sdílet

Tiskové zprávy | neděle 08.06.2014

V tréninkových jízdách letošního ročníku Ecce Homo zvítězil favorit Simone Faggioli. Počasí nám tento rok doopravdy přeje, bylo krásně a bylo teplo.


Do závodu bylo převzato okolo 180 jezdců a dokonce v tak hojném počtu se nám podařilo skončit víceméně dle časového harmonogramu. Téměř bez problémů se obešly obě tréninkové jízdy, až na nějaké technické problémy, pár menších kontaktů se svodidly a jednu větší olejovou skvrnu.

havárie Tomasze Nagorsiko  - foto Michal Heřmanovský

Ve skupině historických vozidel zvítězil absolutně Ital Uberto Bonucci s Osellou PA9/90. Za ním na druhém místě dojel Adam Klus s nádherným žlutobílým strojem March HSS Audi Turbo Can Am. Pomyslnou bednu obsadil Jaroslav Prášek s Chevronem B42 F2. Favorit Martin Vondrák s vozem March 712M F2 na místě šestém.

„Áčka“ v tréninku ovládl Jarda Malý a Mitsubishi Lancer Evo VIII, jeho soupeř Lukáš Vojáček vcelku zklamán. V eNkách si nejlépe vedl Jiří Los, opět na Mitsubishi, který soupeřil s Makedoncem Igorem Stefanovskim. Ten bohužel druhou jízdu nedokončil, tak tréninkové vítězství ve skupině N přenechal pro Jirku Lose.

E1 si vzal na starosti Andreas Gabat s Fordem Escort Cosworth, Felix Pailer s Lancií opravdu jen trénoval, skončil šestý. V siluetách zvítězil Dan Michl, kterého stíhal Vladimír Vitver s Audi WTTR z dílen SVC Náchod Motorsport.

V E2-SS si nejlépe vedl Miloš Beneš, kdy se se svým druhým časem přiblížil času Simone Faggioliho. Je nutno ale podotknout, že Faggioli měl problém, proto v tomto případě nelze porovnávat. Nutno ale podotknout, že je Miloš Beneše vítězem tréninku mezi českými jezdci. Velmi dobře se dařilo šternberskému jezdci Petru Trnkovi, který překonal svůj loňský čas a vytvořil rekord litrových vozů. 

úspěšný Petr Trnka – foto Radim Krejčí

Simone Faggioli, favorit závodu, ovládl skupinu E2-SC a je absolutním vítězem tréninku.

vítěz tréninku Simone Faggioli – foto Michal Heřmanovský

 

Hodně štěstí do závodních jízd!

 

Milena Schärferová

tisková mluvčí závodu 

Start Ecce Homo 2024:
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz