Georg Plasa R.I.P.

Sdílet

Tiskové zprávy | pondělí 11.07.2011

Závodníci žijí, když závodí... vše mezi tím je jen čekání...

Pan závodník, německý jednapadesátiletý pilot Georg Plasa, včera zemřel na následky zranění, které utrpěl při tragické nehodě na kopcovém závodě v italském Rieti.


Georg Plasa, narozený 9. dubna 1960, začínal svou závodní kariéru již v 80. letech. Poprvé v České republice jsme ho mohli vidět v roce 1990 v Ústí nad Orlicí a s čím jiným než s vozem značky BMW, modelem 2002. S modrým BMW 2002 se účastnil i do roku 1995 ve Šternberku. Celé desetiletí nového milénia pak bylo pod taktovkou Georga Plasy a jeho nedostižitelného BMW 320 V8. Věrný značce BMW připravil pro letošní sezónu novinku - BMW 134 Judd V8, se kterým byl před Ecce Homo v čele bodování do Mistrovství Evropy, dokonce před nepřemožitelným Faggiolim.


ME Ecce Homo 2011, foto: Roman Sobkuliak

Poslední vůz, k dokonalosti dopracované BMW, udivoval od počátku sezóny celou Evropu. Fanoušci obdivovali tisíce hodin práce nejen špičkového jezdce, ale i geniálního konstruktéra a sympaťáka. Letos toužil po trofeji nejcennější - titul Mistra Evropy.


ME Ecce Homo 2011, foto: A. Malý

Ve Šternberku na Ecce Homo v první závodní jízdě zajel takový čas, o kterém se mnohým ostatním závodníkům mohlo jen zdát. S časem 3:02,199 se především postaral o neskutečnou podívanou, úžas všem zúčastněným a stanovil nový rekord “plechových aut“. Druhou závodní jízdu bohužel kvůli defektu nedokončil. Po šternberském závodě se vydal na Apeninský poloostrov pokořit místní tratě a posbírat další cenné body do celkového bodování Mistrovství Evropy. První závod v Trentu opět díky technickým závadám nedokončil a závod Coppa Carotti Rieti bude navždy zapsán černým písmem do kroniky závodů do vrchu.


ME Ecce Homo 2011, foto: A. Malý

Tento závod se mu stal osudným. Prozatím není známá příčina, ve hře je stále technická závada nebo snad jezdecká chyba. Nicméně, tento smutný konec se už nedá změnit a tak pro to co miloval, položil svůj život skvělý pilot, nenahraditelný kamarád a kolega ostatních závodníků, Georg Plasa.

Závod: Coppa Carotti Rieti, stát: Itálie, dne: 10. července 2011, při těžké havárii, kdy narazil do úbočí hory, zemřel krátce po převozu do nemocnice na následky svých zranění, pan jezdec Georg Plasa.

Za AMK Ecce Homo vyjadřujeme hlubokou soustrast všem pozůstalým.
Děkujeme za nezapomenutelné zážitky, které jsi v nás zanechal a navždy čest Tvé památce.

AMK Ecce Homo

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk