On-line Výsledky - On-line results

ecce homo 2.6. - 4.6.2023
me ehc 2023 me hhc 2023 eh 2023

Jak si počínají naši jezdci …

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 22.07.2010

Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu a stejně tak Mistrovství ČR se pomalu, ale jistě chýlí k samotnému závěru. Máme za sebou několik závodů, v Mezinárodním mistrovství ČR nás čeká pouze Laudon u Lanškrouna první zářijový víkend a z těch evropských závodů máme před sebou ještě Le Mont Dore ve Francii (7.-8.8.2010), švýcarský závod St.Ursanne-Les Rangiers (14.-15.8.2010), Petrol Ferrari v Sevnici ve Slovinsku (28.-29.8.2010) a poslední Buzetski Dani Most (18.-19.9.2010).

Přinášíme vám nyní prozatímní počínání našich jezdců a budeme jim držet palce po zbytek sezóny.

 


 

Milan Kašpárek


Šternberský jezdec Milan Kašpárek začínal svou letošní sezónu ze zdravotních důvodů až na Ústecké 21. Vzhledem k tomu, že to pro něj byl první letošní závod, pojal ústecký kopec jako testování. Na domácím Ecce Homu se svou Audi TT DTM podal excelentní výkon a zajel svůj osobní rekord , kdy dokázal oproti loňskému roku zlepšit svůj čas o necelých sedm vteřin! Domácí fanoušky tedy rozhodně nezklamal a vystoupil si na stupínek nejvyšší ve skupině E2-SH FIA European Hill Climb Championship. Za sebou o více jak půl minuty v součtu nechal Antonína Daniela s vozem značky BMW, taktéž ve třídě nad 3000 ccm. V MMČR a MČR dosáhl celkově na druhé místo, kde následuje kuřimského jezdce Dana Michla.
Trápení v německém Trieru – tak by se dal nazvat další díl seriálu Mistorvství Evropy, kde Milanovi Kašpárkovi působily značné potíže ojedinělé zatáčky s extrémně malým poloměrem. Jeho Audi je stavěné především na okruhové závody, proto bylo dosti náročné “poprat“ se s těmito dvěma vracečkami. Další nemilé překvapení ho čekalo po příjezdu, když zjistil, že z původních pěti přihlášených do skupiny E2-SH, bude startovat úplně sám bez jediného soupeře. Milanova chuť do závodění o tomto víkendu byla rázem na bodu mrazu, jak sám řekl, když německý Trier hodnotil.
Náladu mu ovšem rozhodně spravilo vítězství na Pezinské Babe. Nedokázal sice pokořit svůj čas z předešlých let, ale i přesto vyhrál skupinu E2-SH. Jak bývá na Babě zvykem, počasí přechází z extrému do extrému. V sobotních trénincích, kdy se piloti potili připoutáni ve svých vozem v kombinézách a přilbách v předstartovním prostoru a následně několikahodinové čekání na svoz za cílovou čárou, vystřídal nedělní silný déšť, který řádně míchal pořadím. Časy závodních jízd byly na první pohled mnohem opatrnější. I přesto, že Milan a voda se nemají v lásce, dokázal se s touto situací vyrovnat, dbal na výběr správných pneumatik a vyjel si pro první místo ve skupině. I když si nakonec závodníci na závěr nemohli odvézt ani pohár, protože se výsledky pořadatelům nějak ztratily :) a vyhlášení vítězů se nějak samovolně rozplynulo, i tak má určitě náš domácí závodník radost z vítězství a získaných bodů.

    

Vašek Janík
Od tohoto pňovického vrchaře bylo na začátku sezóny mnoho očekáváno. Nebylo jednoduché přejít z kategorie cestovních vozů mezi formule, zvlášť s tak silnou konkurencí. Vašek Janík ovšem nezklamal své obdivovatele a dokazuje, že si se svou F3000 velmi rychle porozuměl a dosahuje výsledků, s kterými nikdo nepočítal. Je to velmi dobrý reprezentant a má za sebou také nejvíce odjetých závodů. Zúčastnil se všech dílů seriálu Mistrovství Evropy – navštívil rakouský Rechberg, dva závody na Pyrenejském poloostrově, dva v Itálii, účastnil se samozřejmě také domácího závodu Ecce Homo ve Šternberku, poté odjel do německého Trieru a minulý víkend absolvoval závod Mistrovství Evropy na Pezinské Babe. Na závodech evropského formátu si ovšem nevedl vůbec špatně. V absolutním pořadí se umístil vždy kolem desátého místa, dokonce ve španělském Al Fitu ukořistil pozici pátou. A nebylo rozhodně nic krásnějšího, než že se v první pětici nejlepších závodníků čtyřikrát objevila česká vlajka (Svoboda, Krámský, Beneš, Janík). Pro páté místo si přijel také na tradiční Slovakia Matador, kde v náročných podmínkách, které jezdcům připravila matka příroda, obstál v několikastupňových vedrech a stejně tak se dokázal vypořádat i s neustávajícím deštěm.
Vašek zavítal také do Dobšiné na Slovensku a závodil i na Ústecké 21. Tam předvedl opravdu famózní výkon, když v sobotním i nedělním závodě skončil na bedně a odvezl si bronz. V první sezóně s formulovým vozem se Vašek okamžitě zařadil mezi vrcholné jezdce této skupiny a nikterak nezaostává. Dokonce, i když pravděpodobnost je velmi malá, má ještě šanci stát se letošním Absolutním mistrem ČR. O tom se ale rozhodne na posledním závodě na Laudonu.

    

Jaro Krajči
Slovenský, velmi zkušený závodník, který jezdí na licenci AMK Ecce Homo a my jsme na to velice hrdi, má za sebou také již několik velmi úspěšných závodů. V Ústí nad Orlicí se v sobotním závodě umístil na nádherném druhém místě absolutně. Boj o první pozici sváděl s Milanem Svobodou, ale nakonec Jara zklamala prokluzující spojka.
Na šternberském závodě Ecce Homo skončil Jaro Krajči na šestém místě absolutně.
Ve své rodné zemi se se svou Lolou představil v závodu Slovakia Matador. Zajížděl moc pěkné časy, prostě není pochyb, že se jedná o velmi zkušeného a kvalitního pilota, ovšem jak u něj na Babě bývá zvykem, okolnosti mu nepřejí a bylo tomu tak i letos a skončil na bramborové pozici. I přesto je ale čtvrté místo v takové konkurenci vynikající výsledek. Jaro Krajči absolvoval ještě další závod na Slovensku a tím byla Dobšiná, kde se jelo mimo Mistrovství Slovenské republiky a dalších závodů, také Mezinárodní mistrovství ČR. V sobotním závodě skončil třetí absolutně a v neděli dokonce druhý, což je skvělý výsledek.

    

Jiří Theimer
Jezdec Jiří Theimer se svým vozem Peugeot 306 MAXI KIT CAR reprezentuje AMK Ecce Homo od letošní sezóny. Účastnil se závodů v Ústí, na Babě, ve Šternberku na Ecce Homu, v Dobšiné na Slovensku a na St.Antonu v Rakousku. Ve své skupině (A – 2000 ccm) dosahuje druhých, třetích a čtvrtých míst, v sobotním závodě v Ústí se vyšplhal dokonce na stupínek nejvyšší. V Theimer teamu pracuje členka automotoklubu Liběna Hrešková, která se na Pezinské Babe opět sešla s prezidentem Slovenské republiky Ivanem Gašparovičem, předala mu propagační materiál Ecce Homo a v přátelském duchu konzultovaly budoucí možnou návštěvu prezidenta Gašparoviče na našich závodech ve Šternberku.

    

Milena Schärferová
tisková mluvčí AMK Ecce Homo

Start Ecce Homo 2023:
ME 2023
Doprovodný program 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
SONS LOCATION
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk