Jarní Liška 2014 zná svého vítěze

Sdílet

Tiskové zprávy | úterý 29.04.2014

V sobotu 19. dubna se uskutečnila tradiční mototuristická soutěž Jarní Liška 2014. 


Po roční odmlce jsme se opět sešli na základně v Autokempu Dolní Žleb a soutěžili od brzkých ranních hodin. Celkem 19 posádek absolvovalo několik soutěží ještě před svým odjezdem na dlouhou cestu. Zástupci, mnohdy několikačlenných posádek, si vylosovali startovní čísla a vyrazili na zajímavou a náročnou trať. Prvním úkolem bylo poznat po trase tam i zpět celkem pětačtyřicet obrázků, dále odpovídat na záludné otázky a především sledovat itinerář, který byl jediným vodítkem celé trasy.

Účastníci soutěže se podívali až na dalekou zříceninu hradu Cimburk u Městečka Trnávky v okrese Svitavy. Tento výšlap byl největší útrapou celodenního výletu. Účastníci jarní etapy Lišky navštívili také Mírov a zpět přes Loštice se vraceli do Šternberku kolem třetí hodiny odpolední.

V kempu probíhala jízda zručnosti, střelba vzduchovkou, ve které si nejlépe vedli vítězové soutěže, výměna svíček, šipky, slalom s krabicemi, v kterém, zvítězili ostřílení matadoři této soutěže, posádka Matějka – Přichystal, a spousta dalších disciplín.

Vítězové letošní Lišky jsou Petr Hlavík – Antonín Beran, Jan Jura. Této tříčlenné posádce patří od nás velká gratulace! Rozhodně si na tuhle posádku budeme muset v příštích letech dávat pozor :)

Další dvě místa na bedně si rozdělili bratři Grygarové. Druhou příčku obsadil Michal Grygar a Stanislav Holub, třetí skončil Mirek Grygar s rodinou.

Bramboru si odvezla posádka s mladou talentovanou řidičkou Dagmar Schärferovou, za pomoci ostatních členů posádky, Jiřího Schärfera a Patricka Semlbauera. Tahle slečna také obhájila titul a stala se opět vítězkou Dámského poháru.

Krásný jarní slunečný den, s velkým počtem přihlášených byl bohužel zakončen černou kaňkou. Považujeme se za jednu velkou rodinu, o to hůř se nám chápe skutečnost odcizeného mobilního telefonu iPhone 4S. V areálu nebyl nikdo cizí, pouze „naši“ lidi, a člověk, kterému byl telefon odcizen, bere Šternberk a Ecce Homo jako druhý domov. Jsme rádi za každého, kdo se s námi a na našich akcích cítí dobře, kdo se za námi rád vrací a o to hůř se nám taková událost vysvětluje. Když těžko pomineme zhruba patnáctitisícovou ztrátu, čas strávený nad vyřizováním komplikací, je pro něj stejně cenný. Tímto se dotyčnému omlouváme :(. Tato událost nám velmi mrzí a pevně věříme, že zloděj se již nikdy na akcích šternberského automotoklubu neobjeví, o takové příznivce totiž nestojíme.

Doufáme, že jste si s námi tento den užili a že se zase společně sejdeme na podzimní etapě tohoto prestižního podniku :) . Podzimní etapa bude kratší a méně náročnější, tak se nebojte přihlásit, jste srdečně zváni. 

 

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo

Foto: Pavel Malý, Antonín Malý 

ME 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk