Jarní Liška 2014 zná svého vítěze

Sdílet

Tiskové zprávy | úterý 29.04.2014

V sobotu 19. dubna se uskutečnila tradiční mototuristická soutěž Jarní Liška 2014. 


Po roční odmlce jsme se opět sešli na základně v Autokempu Dolní Žleb a soutěžili od brzkých ranních hodin. Celkem 19 posádek absolvovalo několik soutěží ještě před svým odjezdem na dlouhou cestu. Zástupci, mnohdy několikačlenných posádek, si vylosovali startovní čísla a vyrazili na zajímavou a náročnou trať. Prvním úkolem bylo poznat po trase tam i zpět celkem pětačtyřicet obrázků, dále odpovídat na záludné otázky a především sledovat itinerář, který byl jediným vodítkem celé trasy.

Účastníci soutěže se podívali až na dalekou zříceninu hradu Cimburk u Městečka Trnávky v okrese Svitavy. Tento výšlap byl největší útrapou celodenního výletu. Účastníci jarní etapy Lišky navštívili také Mírov a zpět přes Loštice se vraceli do Šternberku kolem třetí hodiny odpolední.

V kempu probíhala jízda zručnosti, střelba vzduchovkou, ve které si nejlépe vedli vítězové soutěže, výměna svíček, šipky, slalom s krabicemi, v kterém, zvítězili ostřílení matadoři této soutěže, posádka Matějka – Přichystal, a spousta dalších disciplín.

Vítězové letošní Lišky jsou Petr Hlavík – Antonín Beran, Jan Jura. Této tříčlenné posádce patří od nás velká gratulace! Rozhodně si na tuhle posádku budeme muset v příštích letech dávat pozor :)

Další dvě místa na bedně si rozdělili bratři Grygarové. Druhou příčku obsadil Michal Grygar a Stanislav Holub, třetí skončil Mirek Grygar s rodinou.

Bramboru si odvezla posádka s mladou talentovanou řidičkou Dagmar Schärferovou, za pomoci ostatních členů posádky, Jiřího Schärfera a Patricka Semlbauera. Tahle slečna také obhájila titul a stala se opět vítězkou Dámského poháru.

Krásný jarní slunečný den, s velkým počtem přihlášených byl bohužel zakončen černou kaňkou. Považujeme se za jednu velkou rodinu, o to hůř se nám chápe skutečnost odcizeného mobilního telefonu iPhone 4S. V areálu nebyl nikdo cizí, pouze „naši“ lidi, a člověk, kterému byl telefon odcizen, bere Šternberk a Ecce Homo jako druhý domov. Jsme rádi za každého, kdo se s námi a na našich akcích cítí dobře, kdo se za námi rád vrací a o to hůř se nám taková událost vysvětluje. Když těžko pomineme zhruba patnáctitisícovou ztrátu, čas strávený nad vyřizováním komplikací, je pro něj stejně cenný. Tímto se dotyčnému omlouváme :(. Tato událost nám velmi mrzí a pevně věříme, že zloděj se již nikdy na akcích šternberského automotoklubu neobjeví, o takové příznivce totiž nestojíme.

Doufáme, že jste si s námi tento den užili a že se zase společně sejdeme na podzimní etapě tohoto prestižního podniku :) . Podzimní etapa bude kratší a méně náročnější, tak se nebojte přihlásit, jste srdečně zváni. 

 

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo

Foto: Pavel Malý, Antonín Malý 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk