Jubilejní Mistrovství Evropy Ecce Homo začíná

Sdílet

Tiskové zprávy | sobota 29.05.2021

Vážení příznivci, 

vítáme Vás na podniku ME Ecce Homo 2021, kde uvidíme 124 převzatých jezdců.Úplně první pojedou krásné historické skvosty - vozy Talbot Lago, které opět ve Šternberku představí František a Robert Kudelovi. Hned po nich bude startovat Ivo Smutný s překrásným vozem Delahaye 175S a František Bauer s MG-UVA POHL. Ve skupině historiků je v letošním roce mnoho krásných vozů. Na start se postaví také Denisa Bauerová Schneider s ÚVMV 1150 GT – B6 1300, která nám odpověděla na několik dotazů. Rozhovor s ní najdete v oficiálním programu závodu. Nebude chybět ani legendární jezdec Jaroslav Prášek s krásným Chevronem B21/23, Giuliano Palmieri s De Tomaso Pantera nebo Jean Marie Almeras s Porsche 935.

Když vezmeme startovní pořadí z opačné strany, se startovním číslem 1 pojede držitel traťového rekordu na trati Ecce Homo, Christian Merli. Současný traťový rekord je 02:39,93 z roku 2019. Merli startuje s Osellou FA30 Zytek LRM. Číslo 2 má další z italských borců, Fausto Bormolini s Reynardem a trojku dostal Diego Degasperi s Osellou FA30 Zytek. Náš Miloš Beneš jede s pětkou a Václav Janík, který, jak jistě víte, nepojede s „plackou“, ale provětrá vůz Lola B03/51. Kopcový král Simone Faggioli s nádherným strojem Norma Bardahl M20 FC jede se čtrnáctkou a šternberský závodník Petr Trnka veze na svém novém voze startovní číslo 15.  

 

foto: www.teambeyou.com
 
 

Někteří jezdci nebyli do závodu převzatí kvůli nesplnění technických předpisů. Mezi nepřevzatými jezdci je bohužel i Marek Rybníček s unikátním vozem KTM x-BOW GTX. Dle včerejší domluvy s vedením závodu bude moci startovat alespoň bez nároku na umístění. 

 

foto: www.teambeyou.com
 
 
 

Počasí zatím není takové, jak jsme na Ecce Homo zvyklí, ale všichni doufáme, že se víkend obejde bez většího deště.

Přejeme všem ty nejlepší sportovní zážitky!

 

Bc. Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

 

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk