Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2024

Junioři EHRT letošní Ecce Homo na formulích Gloria

Sdílet

Tiskové zprávy | středa 12.05.2010

Křenek motorsport v letošní sezóně nasazuje nově do Divize 3 okruhového šampionátu formule Glorie. Třetím stálým pilotem měšického týmu FormulaStar se pro sezónu 2010 šternberský pilot Jan Kašpárek, který nebude ani s bratrem Tomášem chybět na startu 30. ročníku ME do vrchu.


18-ti letý Jan Kašpárek ze Šternberku, se stal třetím jezdcem týmu FormulaStar. Kašpárek tak v Mezinárodním mistrovství České Republiky DIVIZE 3 doplní duo stávajících pilotů italských formulí Gloria - Jana Skálu a Lukáše Hanžla.

Jan Kašpárek si odbyl svůj závodní debut v roce 2007, kdy startoval ve vrchařském šampionátu s vozem Škoda Felicia skupiny E. Svou formulovou premiéru pak absolvoval na Jarní ceně Masarykova okruhu v sezóně 2009, ve které startoval v barvách domácího týmu Ecce Homo Racing Team za volantem formule BMW. Svou premiérovou sezónu na okruhu pak zakončil se ziskem 66ti bodů na 5. místě v konečném hodnocení republikového mistrovství.

Letošní závodní premiéra pak čeká Honzu již za necelé tři týdny v polské Poznani, kde se uskuteční v pořadí 3. a 4. závod letošní sezóny MMČR DIVIZE 3. O týden později si pak Honza "střihne" další zajímavý bonbonek, který bude mít podobu startu na domácí vrchařské trati, známe jako ECCE HOMO. Na start 30. Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu (5. - 6. června) ve Šternberku se mimo Honzy postaví také další jezdec týmu FormulaStar Lukáš Hanž a Honzův bratr Tomáš Kašpárek. Všichni tři budou startovat s formulemi Gloria, které budou stejně jako na okruzích osazeny litrovými motory Yamaha FZ1.

Jan Kašpárek, jezdec týmu FormulaStar: "Mé pocity z formule Gloria jsou velice dobré a to ať už to beru jako krůček kupředu nejen v mé začínající kariéře, ale i pro celé mistrovství DIVIZE 3, protože je to relativně levné a zároveň velmi výkonné vozidlo, které dokáže překvapit. Již nyní se nemohu dočkat prvního závodu v Poznani.".

tisková zpráva Křenek motorsport
foto: cholixxx.com, Křenek motorsport

FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz