Junioři EHRT letošní Ecce Homo na formulích Gloria

Sdílet

Tiskové zprávy | středa 12.05.2010

Křenek motorsport v letošní sezóně nasazuje nově do Divize 3 okruhového šampionátu formule Glorie. Třetím stálým pilotem měšického týmu FormulaStar se pro sezónu 2010 šternberský pilot Jan Kašpárek, který nebude ani s bratrem Tomášem chybět na startu 30. ročníku ME do vrchu.


18-ti letý Jan Kašpárek ze Šternberku, se stal třetím jezdcem týmu FormulaStar. Kašpárek tak v Mezinárodním mistrovství České Republiky DIVIZE 3 doplní duo stávajících pilotů italských formulí Gloria - Jana Skálu a Lukáše Hanžla.

Jan Kašpárek si odbyl svůj závodní debut v roce 2007, kdy startoval ve vrchařském šampionátu s vozem Škoda Felicia skupiny E. Svou formulovou premiéru pak absolvoval na Jarní ceně Masarykova okruhu v sezóně 2009, ve které startoval v barvách domácího týmu Ecce Homo Racing Team za volantem formule BMW. Svou premiérovou sezónu na okruhu pak zakončil se ziskem 66ti bodů na 5. místě v konečném hodnocení republikového mistrovství.

Letošní závodní premiéra pak čeká Honzu již za necelé tři týdny v polské Poznani, kde se uskuteční v pořadí 3. a 4. závod letošní sezóny MMČR DIVIZE 3. O týden později si pak Honza "střihne" další zajímavý bonbonek, který bude mít podobu startu na domácí vrchařské trati, známe jako ECCE HOMO. Na start 30. Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu (5. - 6. června) ve Šternberku se mimo Honzy postaví také další jezdec týmu FormulaStar Lukáš Hanž a Honzův bratr Tomáš Kašpárek. Všichni tři budou startovat s formulemi Gloria, které budou stejně jako na okruzích osazeny litrovými motory Yamaha FZ1.

Jan Kašpárek, jezdec týmu FormulaStar: "Mé pocity z formule Gloria jsou velice dobré a to ať už to beru jako krůček kupředu nejen v mé začínající kariéře, ale i pro celé mistrovství DIVIZE 3, protože je to relativně levné a zároveň velmi výkonné vozidlo, které dokáže překvapit. Již nyní se nemohu dočkat prvního závodu v Poznani.".

tisková zpráva Křenek motorsport
foto: cholixxx.com, Křenek motorsport

Odjezd na Dakar 2024
Společenský večer 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk