Král vrchů Merli překonal traťový rekord

Sdílet

Tiskové zprávy | pondělí 03.06.2019

Máme za sebou 39. ročník Mistrovství Evropy v závodech do vrchu Ecce Homo a absolutním mistrem se stal italský favorit Christian Merli. Nejen že absolutně vyhrál, překonal také traťový rekord. Novým rekordem je čas 02:39,93. Překonal tak sám sebe, kdy vloni zajel rekordní čas 02:41,37.


Druhým absolutně nejrychlejším je další italský střelec Simone Faggioli s Normou M20 FC, stále na Ecce Homo ten, který zvítězil nejvíckrát. Vyhrál také skupinu E2-SC v klasifikaci Mistrovství Evropy. A protože Italové ukazují, že jsou opravdu těmi nejlepšími v kopcových závodech, i třetí místo patří italskému jezdci jménem Diego Degasperi s nejlepším časem 02:49,17.

 
Christian Merli, foto: Michal Heřmanovský
 
Simone Faggioli, foto: Michal Heřmanovský
 

Nejlepším českým jezdcem v absolutním pořadí byl Miloš Beneš s Osellou FA30, který celkově skončil na pátém místě a v hodnocení MČR ukořistil první místo ve skupině E2-SS. Dobře se dařilo i domácímu Václavu Janíkovi, který sice nezajel tak nádherný čas jako v loňském roce, přesto je jeho umístění skvělým výsledkem. V MČR zvítězil ve skupině E2-SC.

 
Miloš Beneš, foto: Roman Krejčí

 

Dalším úspěšným byl Lukáš Vojáček, který zvítězil ve skupině A v hodnocení Mistrovství Evropy i v hodnocení Mistrovství ČR. Skupinu N ovládl v ME Antonino Migliuolo s vozem Mitsubishi Lancer Evo IX a v MČR pak Ivo Holan, taktéž s Mitsubishi Lancer Evo IX.

GTčka pak vyhrál s přehledem slovenský pretekár Ján Miloň s nádherným McLarenem 650S GT3.

V seriálu Liqui Moly Mistrovství ČR se v hodnocení skupiny E1 nejlépe umístil Michal Svozil s krásným BMW M3 a porazil tak Josefa Dohnálka i Karla Hubáčka.

 

Michal Svozil, foto: Filip Žídek
 

Skupinu tzv „siluet“ ovládl největší favorit Marek Rybníček s novou střelou McLaren F1 Evo. Za ním zaostal i velmi zkušený a rychlý Dan Michl.

 

Marek Rybníček, foto: Filip Žídek
 

A stopu na letošním Ecce Homo zanechal i francouzský pilot Sebastien Petit, který vyhrál skupinu CN.

V početné České trofeji se nejlépe dařilo letos Josefu Hlavinkovi mladšímu s vozem Tomis 99-04.

Velké poděkování všem, kteří byli součástí Ecce Homo 2019.

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk