On-line Výsledky - On-line results

ecce homo 2.6. - 4.6.2023
me ehc 2023 me hhc 2023 eh 2023

Let´s go!!!

Sdílet

Tiskové zprávy | středa 28.05.2014

Necelých čtrnáct dnů zbývá do startu 34. ročníku Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo. Organizátoři a pořadatelé jsou připraveni a hlásí, že závod může začít.


Mohlo by se zdát, jak jednoduché jsou přípravy pro někoho, kdo pořádá tak věhlasné závody desítky let. Tradice i zkušenosti nám v letošních přípravách ale nepomohly. I když jsme zahájili přípravy v prosinci loňského roku a hned v lednu podali všechny žádosti o uzavírky apod., ani to nám nebylo k dobru. Nově vzniklé uzavírky silnic, objízdné trasy a byrokracie nám zpestřila jinak bezproblémové přípravy. Ředitel závodu Vlastimil Malík po několikatýdenním maratonu došel do cíle a můžeme startovat.

K dnešnímu dni máme přihlášeno 167 jezdců a mnoho jmen nám udělalo velkou radost. Z italských pilotů přijede kopcový král Simone Faggioli s novým vozem Norma M20FC. Na posledním evropském závodě ve Španělsku měl menší havárii, ale Simone i Norma jsou už oba připraveni na cestu do České republiky. Italský matador Fausto Bormolini nebude chybět ani letos, ovšem už ne s Osellou, jako tomu bylo vloni, ale letos se vrátil do formule Reynard. Z rodiny Bormolini nepojede sám, v Oselle PA21 Junior budeme sledovat výkony jeho synovce Andrey. S další Osellou si zazávodí Marco Capucci nebo Maurizio Roasio a velkou radost nám udělalo jméno Conticelli Francesco.

Fausto Bormolini – Reynard K02, Foto: Tomáš Tichý  

Z české elity vrchařských závodníků nebude chybět legenda Otakar Krámský, přijede i Dušan Nevěřil, který snad stihne spravit svou Normu, kterou „pomačkal“ na Zámeckém vrchu v Náměšti nad Oslavou. Na startu Ecce Homo nebudou chybět ani domácí Václav Janík s Lolou B02/50 a Jiří Svoboda na voze Norma M20F. Mezi „plackami“ se můžeme těšit na velmi rychlého Davida Komárka, na krásné Lucchini Martina Šípka a na nejrychlejšího Čecha, Miloše Beneše.

David Komárek – Norma M20FC EVO, Foto: Tomáš Tichý 

Jaká další jména jsou ozdobou prozatímního seznamu přihlášených? V prvé řadě je to mladý talentovaný Federico Liber, který je aktuálně druhý v bodování Mistrovství Evropy. Na Ecce Homo bude ale nováčkem, dokáže se „poprat“ s technicky náročnou a dlouhou tratí? Mezi novinky letošního ročníku zajisté patří formulový vůz navržený a zkonstruovaný okruhovým pilotem Tomášem Chabrem a jeho týmem. Formule s označením Tomis 03 pouze s litrovým obsahem má podle tradice teamu produkční motocyklový motor Kawasaki. Do tohoto vozu usedne Tomáš Chabr mladší. Do dalšího vozu Van Diemen konstrukce Chabr Motorsport se posadí Tomáš Chabr starší. Stejně jako formule Tomis, má v sobě motor o obsahu 1000ccm a je to opět Kawasaki ZX-10R.

Federico Liber – Reynard K02, Foto: Tomáš Tichý 

V oplechovaných vozech se rozhodně těšíme na „WRCéčka“ Slováků Igora Drotára a obou Kovalčiků. Do Česka na věhlasný závod Ecce Homo zavítají i sousedé z Polské republiky a máme se rozhodně na co těšit. Jejich dravý styl jízdy Vás bude bavit. S vozy Subaru Impreza se představí Marcin Beltowski a Tomasz Nagorski, s auty značky Mitsubishi Bartłomiej Wisniowski a Maciej Dreszer. Jsou jména, která není nutno představovat a jsme poctěni, že jezdí na Ecce Homo pravidelně. Mezi takové jezdce patří například Felix Pailer a jeho Lancia Integrale. Kdo ale dlouho ve Šternberku nebyl a na čí výkony se těšíme, je svěřenec stáje Otakara Krámského, Chorvat Niko Pulić, i letos samozřejmě na BMW.

Igor Drotár – Škoda Fabia WRC, Foto: Radim Krejčí 

Z krajů dalekých a zemí neobvyklých k nám dorazí Ukrajinec Roman Vynnychenko a přiveze krásný Nissan 350 Z. Ze Švýcarska nedorazí bohužel kvůli finančním problémům borci, jako jsou Steiner, Ducommun, Voluz, tato země ale své zástupce mít bude. S formulemi Dallara F302-04 budou závodit David a Christophe Weber. V tomto roce budeme hostit návštěvu také z Makedonie, a to v podání Igora Stefanovskiho se závodním nástrojem Mitsubishi Lancer Evo IX. Mezi přihlášenými je i zástupce Francie Michel Pratlong a jeho Tiga SC 80.

Igor Stefanovski – Mitsubishi Lancer Evo IX, Foto: zdroj: http://www.skopjecitymall.mk 

Co Vám můžeme nabídnout z dalších novinek, které se netýkají startovního pole? Připravili jsme svoz diváků autobusem, který bude během neděle jezdit od autobusového a vlakového nádraží, přes město na Lipinu. Kdo by měl zájem nechat se vyvézt do jednoho z divácky nejatraktivnějších míst, bude mít letos možnost. Lipinský oblouk před pár dny prodělal opravu trati, doufejme, že tato skutečnost povede k větší důvěryhodnosti jezdců v tomto místě a následně úchvatným výkonům, které ocení především tamní diváci. Na exhibiční jízdu jezdce Rallye Dakar Martina Kolomého jsme Vás už zvali, ale nepozvali jsme Vás zatím na doprovodný program Město v pohybu, které proběhne na Hlavním náměstí a hlavním hostem bude v sobotu večer zpěvák Vilém Čok.

 

Již zanedlouho na startu 34. ročníku ME Ecce Homo, motoristickému sportu zdar!

 

Milena Schärferová

tisková mluvčí AMK Ecce Homo 

 

Start Ecce Homo 2023:
ME 2023
Doprovodný program 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
SONS LOCATION
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk