Letošní AZ pneu Rally Jeseníky slibuje bitvu o titul do posledního kilometru - 2. tisková zpráva

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 27.08.2009

III. ročník AZ pneu Rally Jeseníky nám již klepe na dveře. Pořadatelé a organizátoři jsou v plném pracovním nasazení, v letošním ročníku proběhne mnoho změn týkající se tratí jednotlivých rychlostních zkoušek. Největší důraz, jak už jsme vás informovali, se klade na bezpečnostní přípravu, proto je ředitelství rally stále v jednání se složkami IZS Olomouckého kraje a v této věci hraje velkou roli spolupráce s Mediasport.cz, který je zapojen do celorepublikového projektu týkající se bezpečnosti na těchto soutěžích.


V letošním roce, stejně jako v letech minulých, je soutěž zařazena do Autocont MČR ve sprintrally, K4 pohár České republiky, Mistrovství ČR historických automobilů v rally, Dámského poháru, Juniorské trofeje a Poháru mládeže.

Tři závody před koncem českého šampionátu jednodenních soutěží je titulu nejblíže valašský jezdec Jaroslav Orsák i přes svůj výpadek v Krkonoších, kde se nedařilo ani Josefu Petákovi, který i přes těžkou havárii v Krkonoších drží druhou a třetí příčku společně s Pavlem Valouškem. Ten, pokud se chce zapojit do boje o titul, bude startovat premiérově i na jesenických tratích. Vítěz loňského ročníku AZ pneu Rally Jeseníky Roman Odložilík nyní zaujímá 4. příčku.

V Orsákův prospěch hraje znalost charakteru místních tratí, neboť ostatní průběžní medailisté ještě v Jeseníkách nestartovali. Peták měl již loni titul v "kapse" a Pavel Valoušek, bývalý jezdec juniorského Mistrovství světa, startuje v Autocont MČR ve sprintrally letos premiérově.

Stejný program jako Autocont MČR ve sprintrally mají i zbývající podniky K4 Poháru ČR v rally. Tomu letos jednoznačně vévodí zlínský pilot Pavel Dohnal na Mitsubishi Lancer EVO IX, následovaný Jiřím Hendrichem, matadorem K4 poháru na starší evoluci Lanceru VI. Na třetí průběžné pozici je pak Tomáš Růžička se Subaru Impreza STi.

Mistrovství ČR historických automobilů pak do svého konce zbývají už pouze dva podniky a průběžným tabulkám kraluje Zdeněk Tichý s krásným Opelem Kadett Coupe, na druhé příčce dokazuje kvalitu Opelů Miroslav Janota na voze stejné značky. Medailovou trojici uzavírá Petr Hejhal s vozem Škoda 110.

Současná vyrovnanost všech tří šampionátů zaručuje, že ani na posledních závodech sezóny se nebude taktizovat, ale bojovat o všechny sekundy na tratích rychlostních zkoušek.

"Koncept letošní rally je opět tvořen třemi úseky, na kterých se pojede 9 rychlostních zkoušek. Velmi si ceníme přístupu všech dotčených obcí, kteří jsou nápomocni pořádání naší soutěže. Bezpečnost na rychlostních zkouškách pak podtrhne navýšení počtu pořadatelů na tratích RZ oproti minulému roku a snaha o co nejvyšší dokrytí sledovacího GPS systému ONI na našich náročných a členitých tratích. Jezdcům se pokusíme usnadnit průběh naší soutěže možností absolvování administrativní přejímky již při předávání itinerářů, servisní zóna pak bude v nových prostorách kolem sportovní haly Ecce Homo na Dvorské ulici v těsné blízkosti ředitelství soutěže v budově gymnázia na Horním náměstí. Přeskupení pak proběhne nově na ulici Radniční a Hlavním náměstí, odkud bude soutěž odstartována v sobotu ráno. Diváky bychom rádi pozvali do připravených atraktivních diváckých míst, o kterých se můžete před soutěží dozvědět na našich internetových stránkách www.rally-jeseniky.cz a v programech v prodeji na čerpacích stanicích v okolí Šternberka," shrnuje přípravy ředitel soutěže Tomáš Kunc.

Milena Schärferová, Miroslav Frýdecký
AMK Ecce Homo Šternberk

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk