Na Radio Hey Rally Jeseníky 2013 odstartuje 94 závodních posádek

Sdílet

Tiskové zprávy | úterý 17.09.2013

Česká republika, Šternberk – 16. 9. 2013 – Do jednoho z posledních bojů letošního roku v Timeseal Mistrovství České republiky ve Sprintrally a MČR v rally historických automobilů, který bude hostit město Šternberk již tuto sobotu 21. září, se přihlásilo celkem 94 posádek.


Vcelku netradiční startovní pole, které začíná skupinou historických vozů, otevírá se startovním číslem 1 dvojice Jiří Kalista a Michal Šofr. Jejich posádka na Subaru Legacy RS vede průběžné pořadí mistrovství historiků. O druhou příčku pak svádí boj Jiří Káňa s Jiřím Navrátilem, přičemž oba dva pilotují vozy Ford Sierra RS Cosworth.

Po průjezdu celkem 15 historických automobilů bude následovat pětiminutová pauza, po které se vydá na trať Roman Odložilík s vozem Fabia S2000. Společně s Martinem Turečkem se pokusí navázat na svá předchozí dvě vítězství, které si ze Šternberka dovezl v letech 2008 a 2011.

V tuto chvíli vede tabulku posádka Miroslav Jakeš - Jaroslav Novák, která po zisku titulu ve třídě 3 dlouze přemýšlela, s jakým vozidlem na Radio Hey Rally Jeseníky bojovat o absolutní pořadí. Volba padla na verzi R4 osvědčeného Mitsubishi Lancer Evo IX litvínovské stáje Václava Arazima.

Průběžně vedoucí posádce bodování navíc nahrává do karet neúčast Jana Sýkory s Martinou Škardovou s vozem Ford Fiesta R5. Jakešovi se ale ještě škrtnou dva nejhorší výsledky, což mu na rozdíl od Odložílíka a Sýkory ubere body. Radio Hey Rally Jeseníky tak napoví, komu připadne nejcennější trofej za absolutní vítězství v Timeseal Mistrovství České republiky ve  Sprintrally za rok 2013.

V rámci Radio Hey Rally Jeseníky 2013 se odjede také třetí ročník Memoriálu Jiřího Skoupila. Závodní vozy s pohonem přední nápravy Jana Černého ani Roberta Kořístky letos na Rally Jeseníky nestartují, a tak cena pojmenovaná po olomouckém pilotovi zákonitě připadne dosud nekorunovanému králi dvoukolek Rally Jeseníky.

Velkým favoritem na její zisk je Egon Smékal, který měl dobře nakročeno již při Rally Jeseníky 2011. Smékal však svou DS3ku zaparkoval v zahradě před cílem poslední rychlostní zkoušky a premiérové vítězství připadlo Honzovi Černému. Loňský vítěz Robert Kořístka přestoupil do třídy 3, která má poháněné obě nápravy a do Memoriálu se nezapočítává. Egon Smékal to však s Monikou Hýbnerovou nebude mít jednoduché. Vedoucím mužem dvoukolek v letošním mistrovství republiky je Patrik Rujbr, který se ve svém Renaultu Clio R3 doslova našel a předvádí s ním perfektní výsledky. Zapomenout nelze ani na příbramské jezdce Petra Bryndu a Josefa Petáka, kteří stejně jako Rujbr pilotují Clio R3. Kdo získá putovní pohár od rodiny Jiřího Skoupila se tak dozvíme až na cílové rampě.

Radio Hey Rally Jeseníky startuje v sobotu 21. září v 8 hodin na Hlavním náměstí ve Šternberku. Celkem 94 posádek prověří sedm rychlostních testů na třech náročných úsecích Hraničné Petrovice – Stachov, Chabičov – Dalov a Dobřečov – Stříbrné Hory. První posádky v cíli se objeví krátce před čtvrtou hodinou odpoledne opět na náměstí ve Šternberku.

 
NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk