On-line Výsledky - On-line results

ecce homo 2.6. - 4.6.2023
me ehc 2023 me hhc 2023 eh 2023

PAVEL KOTEK – BMW M3 – startuji za AMK ECCE HOMO

Sdílet

Tiskové zprávy | úterý 15.04.2014

Rozhovor


 

 

 

Pavle, jaká byla loňská sezóna? Povedlo se Ti všechno podle představ? 

S loňskou sezonou jsem byl celkem spokojený. Největší problém byla havárie na Zámeckém Vrchu, která mě stála první místo ve skupině E1H nad 2000. Jinak bylo vše v pohodě a kromě zrušených závodů jsme se svezli na moc pěkných tratích.

Co se událo během zimní přípravy? Kde jsi co posílil a přidal?

Letošní zima moc nových věcí nepřinesla. Podařilo se namontovat dataloger, abych měl trochu přehled o tom, co se děje s autem při závodě a taky jsem sehnal druhé tlumiče místo zničených po loňské nehodě. Některá další vylepšení jako brzdy a spojka se budeme snažit nasadit během letošní sezony.

Co Tě čeká letos a jaké cíle si v této sezoně kladeš? Jaký byl první závod?

Letos se budeme zúčastňovat závodů v České trofeji a Maverick Rescue Euro Cupu. Cíle jsou hlavně spolehlivě dojíždět a zajíždět co nejlepší časy. Letošní první závod pro nás byl Brněnský drak, který nám měl posloužit především jako test před závody v Rakousku na Rechbergu, které nakonec pro Českou Trofej byly zrušeny. 

Na který podnik se tento rok těšíš nejvíc? Kde se Ti líbí?

Vrcholem sezony je pro mě domácí závod Ecce Homo, na který se těším nejvíc. Jinak jsem se těšil na Rechberg, který nakonec nejedeme a taky na slovenskou Dobšinou. Letos má být obnovena taky Ústecká 21, na kterou jsem hodně zvědavý, protože jsem tam ještě nejel.

Jaké podmínky závodění jsou nyní v České Trofeji? Rád bys soutěžil v jiném poháru?

ČT podle mě letos neplní svou roli poháru pro jezdce přecházející z amatérských závodů. Startovné se zvýšilo a mediální prezentace tomu neodpovídá. Láká mě zkusit si nové kopce. Co budu jezdit příští rok, záleží hlavně na finančních možnostech.

Kdo je pro Tebe osobně opravdovým konkurentem? Je někdo, koho bys chtěl porazit? 

Vzhledem k tomu, že jezdím na BMW, tak mě vždycky zajímá, jak si vedou ostatní jezdci na vozech BMW. 

V čem by ses jednou chtěl svézt?

Lákalo by mě si vyzkoušet třeba tovární BMW Z4 GT3 nebo BMW 320i STW, z kopcových aut určitě nějakou placku nebo formuli. Auto, které mě na kopcích nejvíc „bralo“, už bohužel neexistuje. Bylo to BMW 130i Georga Plasy, který byl a stále je můj největší vzor.

Jak se k Tvému koníčku staví rodina a děti? Fandí Ti?

Bez podpory rodiny by to nešlo. I když si mě během sezony moc neužijí, tak mi fandí a některé závody absolvujeme společně.

Co sponzoři? Dle barev tvého vozu Tě opět podporuje firma Presbeton. Máš pro letošek další partnery?

Partneři jsou pro nás velmi důležití. Jejich podpora je klíčová. Kromě Presbetonu mě podporuje i BMW klub Česká Republika a firma MKA service, kterým tímto moc děkuji. 

Co bys vzkázal fanouškům závodu Ecce Homo a fanouškům svým?

Vždycky si užívám tu výjimečnou atmosféru závodu. Pokaždé, když sjíždíme do depa, vnímám všechny mávající a fandící diváky a snažím se mávat všem na pozdrav. Takže všem vzkazuji, jste skvělí a nabíjíte nás jezdce ohromnou energií. Děkuji. 

Já Ti děkuji za rozhovor a heslem našeho mediálního partnera Grip Tv „Drž plnej“ ;-)

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK EH

 

Start Ecce Homo 2023:
ME 2023
Doprovodný program 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
SONS LOCATION
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk