Podzimní Radio Hey Rally Jeseníky 2013 ovládl Miroslav Jakeš, Odložilík druhý

Sdílet

Tiskové zprávy | pondělí 23.09.2013

Pohár pro absolutního vítěze 7. ročníku Radio Hey Rally Jeseníky si odváží Miroslav Jakeš, který si pro své první vítězství v absolutním pořadí dojel se svým navigátorem Jaroslavem Novákem na osvědčeném voze Mitsubishi Lancer Evo IX R4 v barvách Gemini Rally Teamu.

Na svého v současnosti největšího rivala Romana Odložilíka, který na Rally Jeseníky startoval s vozem Škoda Fabia S2000 a umístil se na druhém místě, se mu podařilo získat náskok 14,2 vteřiny. O absolutním titulu v letošním ročníku Timeseal MČR ve Sprintrally se tak bude rozhodovat až na posledním podniku sezóny, který startuje za necelý měsíc ve Vsetíně.

Stříbrnou bednu si nakonec vyjela posádka Miroslav Plíhal - Jiří Stross, která Rally Jeseníky absolvovala s vozem Škoda Octavia WRC a na prvního Jakeše ztratila téměř jednu minutu (58 vteřin). Poněkud nepopulární „bramborovou medaili“ si z Jeseníků odváží posádka Robert Kořístka - Michal Drozd.

Třetí ročník Memoriálu Jiřího Skoupila, který se na Rally Jeseníky vyhlašuje na počest zesnulého olomouckého závodníka, si se svou „dvoukolkou“ Citroen DS3 R3T vysloužil Egon Smékal s navigátorkou Monikou Hýbnerovou. V absolutním pořadí pak nejrychlejší vůz s pohonem přední nápravy dojel na 11. místě.

Do samého čela historických automobilů se v rámci Radio Hey Rally Jeseníky postavil Jiří Kalista s Michalem Šofrem na voze Subaru Legacy RS. Pro druhé místo si dojela dvojice Hladík – Lasevič a historické stříbro brali Káňa s Kalistovou. První místo mezi dámami si suverénně vybojovala Martina Daňhelová, která po boku Karolíny Jugasové pilotovala vůz Alfa Romeo 147 2.0 TS.

Na 7. ročník Radio Hey Rally Jeseníky, který se letos odehrál v den podzimní rovnodennosti, se do Šternberka sjelo celkem 86 soutěžních posádek z původního počtu 94 přihlášených. Cílovou rampou na šternberském náměstí projelo po celkem 304,54 km dlouhé rally 69 závodních vozů.