Pohled do historie: Druhý ročník AZ pneu Rally Jeseníky ovládl Odložilík s peugeotem - 3. tisková zpráva

Sdílet

Tiskové zprávy | pátek 18.09.2009

Roman Odložilík se svým spolujezdcem a bratrem zároveň se stali suverénními vítězi loňského ročníku AZ pneu Rally Jeseníky. Do těžkých soubojů na náročných tratích v okolí Šternberka a premiérově u Rýmařova nastoupilo v sobotu 4. října ráno 114 posádek. Lídr českého rallysprintového mistrovství Josef Peták měl již titul jistý a ve Šternberku nestartoval.


O to lítostnější boj se rozhořel na čele, kde tempo udávali od začátku právě Odložilík, který zvítězil s vozem specifikace S2000 ve všech rychlostních zkouškách a po celou dobu si tak udržoval náskok před zbytkem pole.

První vložka byla zrušena pro velkou část pole po havárii Jiřího Hanáka s Petrem Novákem. Po ošetření spolujezdce v nemocnici se tato těžká havárie obešla pouze se škodami na závodním materiálu.

Druhé místo si držel po celou dobu soutěže Jaroslav Orsák s Karlem Vajíkem s Mitsubishi Lancer Evo IX za Czech National Team. Právě Orsák patří ke znalcům místních tratí, kde deklasoval konkurenci již ve své premiérové sezóně 2005 ještě na pohárové Rally Ecce Homo, která předcházela klasickým obnoveným Jeseníkům.

Na třetím místě rally dokončil jako velké překvapení Martin Semerád také s Mitsubishi Lancer Evo IX, který tak nechal zapomenout své rok staré havárii na přejezdu s civilním vozem řízené opilým mladíkem.

Čtvrté místo pak patřilo slovenské posádce Igor Drotár – Vlado Bánoci se Škodou Octavia WRC, kteří vedou silnou čtyřkolku pro potěšení diváku atraktivním stylem.

První pětici nejlepších pak uzavřel další junior Miroslav Jakeš se svým strýcem Tomášem Jakešem a připsal si tak při své teprve třetí soutěži cenné zkušenosti, které se nedají srovnat se závody do vrchu, kterým se Jakeš věnoval do roku 2008 a do Šternberka přijel jako čerstvý Mistr Evropy v závodech automobilů do vrchu.

Do cíle obtížné rally odjeté v babím létě v okolí Šternberka a Rýmařova dorazilo celkem 72 posádek.

Pro letošní rok se chystají i další trasy rychlostních zkoušek s důrazem na jejich bezpečnost, jak jezdců, tak samozřejmě i diváků, které tímto zveme na třetí ročník 3. října 2009.

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk