Představení Ecce Homo Historic 2009

Sdílet

Tiskové zprávy | neděle 26.07.2009

Vážení příznivci, majitelé, obdivovatelé, milovníci historických vozidel a motocyklů, Ve dnech 11. - 13. Září 2009 se ve Šternberku bude konat tradiční Ecce Homo Historic. Letošní ročník je výjimečný tím, že je pořádán jako součást programu Národního zahájení Dnů evropského dědictví, které se bude také ve dnech 11. - 13. září 2009 konat ve Šternberku. Národním tématem Dnů evropského dědictví pro rok 2009 je motto "Památky měřené časem".


Záštitu Národního zahájení DED ve Šternberku převzal Ing. Miroslav Vlček, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu české republiky a Ing. Martin Tesařík, hejtman Olomouckého kraje.

Spojení těchto významných událostí s nádhernými historickými vozy a motocykly a stoletou tratí Ecce Homo je proto více než symbolické. Z výše uvedeného důvodu se i část programu Ecce Homo Historic bude odehrávat v centru dění na Hlavní náměstí. Jedná se zejména o sobotní výstavu vozidel a motocyklů, Moravský večer a dále sobotní a nedělní předání cen vítězům.

Oproti ročníku 2008 jsme se vrátili opět k celovíkendovému programu tj. páteční Rallye Historic, sobotní výstavě a tréninkovým jízdám a nedělním soutěžním jízdám.

Program Ecce Homo historic zahrnuje

pátek 11. 9. 2009
Rallye Ecce Homo Historic

sobota 12. 9. 2009
Výstavu historických vozidel a motocyklů
Tréninkové jízdy na trati Ecce Homo
Moravský večer na Hlavním náměstí

neděle 13. 9. 2009
soutěžní jízdy pravidelnosti na trati Ecce Homo

Tak jako v roce 2008, i v letošním roce se dále snažíme o návrat k tradičním veteránským klenotům. Ještě více omezujeme účast novějších vozů a motocyklů, které se sice svým stářím již řadí mezi veterány, ale nepatří mezi veteránskou klasiku. U kategorií "F" (r.v. 1961 - 1970), "G" (r.v. 1971 - 1980) a "S" proto přijmeme přihlášky jen takových vozů a motocyklů, které jsou po stránce historické kvalitní a výjimečné.

Abychom vysvětlili některé mylné a sporně vysvětlované informace, chtěl bych na tomto místě dále definovat doklady, které jsou nezbytné pro účast vozidla resp. motocyklu v soutěži - vozidlo nebo motocykl musí mít platný:
a) Identifikační průkaz FIVA nebo
b) Průkaz shodnosti FIA nebo
c) jiný národní Průkaz historického vozidla nebo
d) platný technický průkaz vozidla, ke kterému - pokud vlastníte - může doložit protokol o testování historického vozidla, případně osvědčení o klubové testaci HV.

Chtěli bychom tímto navázat na dřívější spolupráci s veteránskými kluby a spolupracovat s nimi na obnovení soutěže veteránů v našem městě a na krásné trati Ecce Homo. Přivítáme proto všechny náměty a připomínky, které by obnovily nebo nastartovaly účast členů těchto klubů u nás. Věříme, že letošní ročník podtržený konáním tak celostátně významné akce jakou Národní zahájení Dnů evropského dědictví je, nás opět posune dál v našem úsilí.

Těšíme se s Vámi na shledanou v našem městě v září roku 2009

Vlastimil Malík, předseda AMK Ecce Homo
Ing. Stanislav Orság, ředitel závodu

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk