Rally Ecce Homo Historic

Sdílet

Tiskové zprávy | sobota 11.09.2010

Včerejší Rally Ecce Homo Historic se zúčastnilo 25 jezdců, kteří se vydali vstříc krásám našeho kraje a jejich cílem byl v letošním roce Davidův mlýn v Kružberku. Lanový park Davidův mlýn je partnerem závodů Ecce Homo a naši návštěvníci získávají slevy v tomto lanovém centru s bohatým vyžitím.


Na místě účastníky rally očekával přemožitel českého rekordu na trati Ecce Homo, opavský jezdec David Kostruh. Po cestě čekaly jezdce nejen tak ledajaké úkoly. První úkol splnili nejlépe ti, co mají přesnou mušku. Na střelbu z pistole dohlížel velitel Městské policie ve Šternberku, Pavel Pospíšil. Druhým úkolem bylo rozeznávání a porovnávání pístů, následovala výměna svíček, za pomoci Davida Kostruha plnili disciplínu “rybolov“, za jak dlouho se podaří chytit nějaký úlovek a výsledek z této disciplíny je opravdu pozoruhodný, když hned tři to zvládli za pět vteřin. Dalšími disciplínami bylo couvání mezi kužely na zrcadlo, zatloukání hřebíků, poznávání předmětů – náhradních dílů auto – moto, vědomostní otázky a další. S nejmenším počtem trestných bodů dojeli Ivan Partyka, startující za AMK Ecce Homo se svým vnukem Lukášem Tomečkem, tradičním předjezdcem závodů Ecce Homo. Druhé místo obsadil Josef Švancara se Škodou 1101 Tudor z Historic Car Club Mohelnice. Tento klub má na Ecce Homo Historic velmi početné zastoupení již několik let. Třetí příčku vybojoval o pouhou jednobodovou ztrátu Luděk Vejmola s krásným motocyklem BSA 500SW S29, který byl třetí absolutně a první v kategorii motocyklů. Luděk Vejmola startuje za Oldtimer Club Helfštýn.

Doufáme, že si účastníci rally tuhle jízdu užili a poděkování patří Davidu Kostruhovi, u kterého všichni účastníci rally zažili plno dobrodružství včetně unikátního skoku, jediného ve střední Evropě.

Vyhlášení Rally Ecce Homo Historic proběhne během Moravského večera, který je pro jezdce uspořádán každým rokem, letos proběhne opět v Městském klubu na velkém sále.

Vítězům gratulujeme a přejeme štěstí při soutěžních jízdách pravidelnosti.

Milena Schärferová
tisková mluvčí AMK Ecce Homo

Start Ecce Homo 2024:
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz