Rally Jeseníky vyhrál suverén Odložilík na peugeotu

Sdílet

Tiskové zprávy | sobota 04.10.2008

Vítězem II. AZ pneu Rally Jeseníky 2008 a letošním vicemistrem v šampionátu rallysprintů se stala posádka TRT Czech Rally Sport ve složení Roman Odložilík, Pavel Odložilík na voze Peugeot 207 S2000. Odložilík vyhrál předposlední podnik MIO GPS Mistrovství České republiky ve sprintrally způsobem start a cíl, když vyhrál všech devět rychlostních zkoušek. Druhé místo obsadila dvojice Czech National Team ve složení Jaroslav Orsák, Karel Vajík (Mitsubishi Lancer EVO IX) se ztrátou 35,7 sekundy na vedoucí příčku. Na třetím místě skončila posádka PK Oil Racing ve složení Martin Semerád, Bohumil Ceplecha na voze Mitsubishi Lancer EVO IX. Teprve osmnáctiletý Semerád ztratil na vítězného Odložilíka 1:37,6 minuty.

Rally Jeseníky opět provázelo deštivé počasí, které znásobilo náročnost rychlostních zkoušek. Pořadatelé z AMK ECCE HOMO Šternberk připravili obtížnou trať v délce 352 km, která obsahovala 9 rychlostních zkoušek v celkové délce 82 km. Administrativní a technickou přejímkou prošlo celkem 114 vozů, na startovní rampě se objevilo v sobotním nevlídném a sychravém ránu 113 posádek. Od úvodních kilometrů nedal Odložilík svým soupeřům šanci na úspěch. „Dnes hodně pršelo, tak byl závod velmi těžký. Ovšem výsledek se nám povedl skvěle a máme velkou radost,“ uvedl Roman Odložilík na cílové rampě. Pouze Orsák dokázal držet s Odložilíkem krok. „Tratě v Jeseníkách máme rádi a dnes se nám i přes počasí jezdilo dobře. Podařilo se nám dojet do třetího místa, což byl na začátku náš cíl a ten se splnil,“ uvedl třiadvacetiletý jezdec z Poteče. Největší překvapení soutěže ve Šternberku byl skvělý výkon a třetí místo pro osmnáctiletého Martina Semeráda.

Za výsledek jsme šťastní a rádi. Pro nás je to vynikající výsledek, v který jsme ani nedoufali, když jsme za sebou nechali i vůz specifikace WRC. Pro nás je to velký úspěch. Samozřejmě otec a celý tým jsou velmi rádi,“ řekl v cíli nadějný junior. Výborné páté místo v absolutním pořadí vybojoval další mladý jezdec, osmnáctiletý Miroslav Jakeš (Mitsubishi Lancer EVO IX), který předvedl velmi dobrý výkon.

Úvodní rychlostní zkouška s názvem Domašov byla po odjetí 41 vozů zrušena z důvodu havárie vozu posádky Jiří Hanák, Petr Novák na voze Mitsubishi Lancer EVO IX. Fandové podél tratě byli velmi zvědaví na rodinný souboj otce a syna Semerádových, když stop vystavila u otce na čtvrté erzetě stávkující převodovka vozu Mitsubishi. Z předních jezdců nespatřili cílovou rampu dále Milan Pantálek (Mitsubishi Lancer EVO VIII) pro defekt pravého zadního kola, technické závady vyřadily Antonína Nováka (Citroën Saxo Kit Car) a Martina Bujáčka (Mitsubishi Lancer EVO VII).  Nejrychlejším jezdcem v hodnocení třídy A6 se stal Lubomír Minařík (Škoda Fabia Kit Car), přes šestnáct sekund ztratil druhý Jan Dohnal (Renault Clio S1600) a třetí skončil Milan Kneifel (Peugeot 206 S1600).

V hodnocení absolutní klasifikace K4 Pohár České republiky v rally si nejlépe vedl Michal Kraml (Mitsubishi Lancer EVO VII), další místa obsadili jezdci v pořadí Martin

Hudec (Mitsubishi Lancer EVO VI) a Karel Macek (Toyota Corolla WRC). Řada předních pohárových jezdců rally ve Šternberku nedokončila, mimo jiné lídr šampionátu Marcel Svačina (Škoda Felicia Kit Car) pro technickou závadu nebo Jiří Hendrich (Mitsubishi Lancer EVO VI). Ve zvláštní klasifikaci poháru zvítězil Pavel Dohnal (Mitsubishi Lancer EVO IX). Volný závod historiků dokončil pouze Miroslav Julínek (Škoda Octavia TS). Cílovou rampu spatřilo celkem 73 vozů.

Neoficiální pořadí v cíli AZ pneu Rally Jeseníky 2008 (po 9. RZ):

MIO GPS Mistrovství České republiky ve sprintrally

1. R. Odložilík – P. Odložilík (Peugeot 207 S2000)                    47:11,5 min
2. Orsák – Vajík (Mitsubishi Lancer EVO IX)                               + 35,7 s
3. M. Semerád – Ceplecha (Mitsubishi Lancer EVO IX)           + 1:37,6 min
4. Drotár – Bánoci (Škoda Octavia WRC)                                   + 1:59,1 min
5. M. Jakeš – T. Jakeš (Mitsubishi Lancer EVO IX)                   + 2:28,9 min
6. Červenka – Rajnoha  (Mitsubishi Lancer EVO IX)                  + 2:31,3 min
7. Sýkora – Ernst (Mitsubishi Lancer EVO IX)                            + 2:42,7 min
8. Minařík – Semela (Škoda Fabia Kit Car)                                + 3:09,6 min
9. Firla – Tichý (Mitsubishi Lancer EVO VII)                                + 3:12,2 min