Rekord tratě překonán

Sdílet

Tiskové zprávy | pondělí 18.06.2012

Famózní výkon předvedl opět král všech evropských kopců, nepřekonatelný Ital Simone Faggioli. Počtvrté za sebou na Ecce Homo zvítězil a s neuvěřitelným časem 2:45,630 stanovil nový rekord tratě. Poslední traťový rekord vytvořil sám Faggioli v předloňském roce.


Téměř osmikilometrovou tratí se proháněl s Osellou FA30, nebyl s tímto vozem, ale jediný. S těmito oblíbenými “plackami“ jakoby se roztrhnul pytel. Se stejným typem vozu jel i Švýcar Marcel Steiner, který v absolutním pořadí skončil na druhém místě, ovšem s propadem 12  vteřin za nejrychlejším Faggiolim. Třetí příčku ukořistil Čech Miloš Beneš, taktéž s Osellou FA30. Díky pěknému počasí jsme byli svědky jednoho z nejrychlejších ročníků vůbec. Celkem sedm pilotů zajelo během víkendu pod tři minuty. Kromě zmiňovaného Faggioliho, Steinera a Beneše také Otakar Krámský se svým Reynardem, nestor vrchařských závodů Fausto Bormolini, Slovinec Vladimir Stankovič a velmi rychlý Dušan Nevěřil s Normou M20FC. Hranice rekordních časů se stále posouvá a všem, kteří se vydají pokořit tuto rychlou a technicky poměrně náročnou trať, patří velký obdiv.
 
Faggioly
foto: Pavel Malý

Ze šternberských jezdců letos zářil mladý nadějný pilot Formule Gloria Petr Trnka. Držitel titulu Mistra ČR na okruzích ve formulových závodech Divize 3 z loňského roku nevynechal domácí závod a dařilo se mu velmi, jak v první, tak v druhé závodní jízdě. „Je mi ctí, že můžu reprezentovat Automotoklub Ecce Homo a děkujeme všem pořadatelům za letošní vydařený závod. Užili jsme si ho maximálně.“, uvedl Trnka na vyhlášení vítězů.
 
Trnka
foto: Patrick Semlbauer GRIP TV 

Nad letošním 32. ročníkem Mistrovství Evropy převzal záštitu ministr pro místní rozvoj České republiky Ing.Kamil Jankovský, samotného závodu se zúčastnili vrcholní představitelé Ústředního automotoklubu České republiky a představitelé dlouholetých a významných partnerů, kterými jsou Olomoucký kraj a Město Šternberk.
„Velmi bych chtěl poděkovat všem, kteří se zasloužili o uspořádání letošního, velmi vydařeného závodu. Velký dík patří také všem partnerům a sponzorům, bez kterých bychom nedokázali závod uspořádat.“, na závěr uvedl ředitel závodu a předseda pořádajícího automotoklubu Vlastimil Malík.

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo
 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk