Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2019

Seznam přihlášených - Entry list - Nennliste

Rekord tratě překonán

Sdílet

Tiskové zprávy | pondělí 18.06.2012

Famózní výkon předvedl opět král všech evropských kopců, nepřekonatelný Ital Simone Faggioli. Počtvrté za sebou na Ecce Homo zvítězil a s neuvěřitelným časem 2:45,630 stanovil nový rekord tratě. Poslední traťový rekord vytvořil sám Faggioli v předloňském roce.


Téměř osmikilometrovou tratí se proháněl s Osellou FA30, nebyl s tímto vozem, ale jediný. S těmito oblíbenými “plackami“ jakoby se roztrhnul pytel. Se stejným typem vozu jel i Švýcar Marcel Steiner, který v absolutním pořadí skončil na druhém místě, ovšem s propadem 12  vteřin za nejrychlejším Faggiolim. Třetí příčku ukořistil Čech Miloš Beneš, taktéž s Osellou FA30. Díky pěknému počasí jsme byli svědky jednoho z nejrychlejších ročníků vůbec. Celkem sedm pilotů zajelo během víkendu pod tři minuty. Kromě zmiňovaného Faggioliho, Steinera a Beneše také Otakar Krámský se svým Reynardem, nestor vrchařských závodů Fausto Bormolini, Slovinec Vladimir Stankovič a velmi rychlý Dušan Nevěřil s Normou M20FC. Hranice rekordních časů se stále posouvá a všem, kteří se vydají pokořit tuto rychlou a technicky poměrně náročnou trať, patří velký obdiv.
 
Faggioly
foto: Pavel Malý

Ze šternberských jezdců letos zářil mladý nadějný pilot Formule Gloria Petr Trnka. Držitel titulu Mistra ČR na okruzích ve formulových závodech Divize 3 z loňského roku nevynechal domácí závod a dařilo se mu velmi, jak v první, tak v druhé závodní jízdě. „Je mi ctí, že můžu reprezentovat Automotoklub Ecce Homo a děkujeme všem pořadatelům za letošní vydařený závod. Užili jsme si ho maximálně.“, uvedl Trnka na vyhlášení vítězů.
 
Trnka
foto: Patrick Semlbauer GRIP TV 

Nad letošním 32. ročníkem Mistrovství Evropy převzal záštitu ministr pro místní rozvoj České republiky Ing.Kamil Jankovský, samotného závodu se zúčastnili vrcholní představitelé Ústředního automotoklubu České republiky a představitelé dlouholetých a významných partnerů, kterými jsou Olomoucký kraj a Město Šternberk.
„Velmi bych chtěl poděkovat všem, kteří se zasloužili o uspořádání letošního, velmi vydařeného závodu. Velký dík patří také všem partnerům a sponzorům, bez kterých bychom nedokázali závod uspořádat.“, na závěr uvedl ředitel závodu a předseda pořádajícího automotoklubu Vlastimil Malík.

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo
 

ME 2019
Doprovodný program 2019
-->
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk