Reprezentace českých jezdců na prestižní události MASTERS 2016!

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 06.10.2016

Jak jste si jistě všimli ze seznamu přihlášených, který jsme zveřejnili, Česká republika má nejpočetnější zastoupení. Když se podíváte na jména jezdců, kteří se kvalifikovali do tohoto závodu, můžeme být právem pyšní. Máme kvalitní zastoupení ve všech třídách a šanci na vítězství máme rozhodně i v Poháru národů.


Mezi 140 přihlášenými závodníky najdete mnoho českých jmen z různých kategorií a skupin. Podle pravidel, které si určila FIA jako hlavní pořadatel, se závodníci v letošní sezóně museli kvalifikovat jak v seriálu Mistrovství Evropy, tak v Cupu nebo v národním šampionátu.

Ohrožený start na Masteru byl pro našeho nejlepšího českého jezdce Miloše Beneše, který nakonec ale do Šternberku přijede a doufejme, že se mu bude dařit lépe než v červnu. Na Ecce Homo před pár měsíci totiž havaroval a díky této havárii se několika závodů neúčastnil. Jeho Osella se dlouho opravovala a Milošovi tak chyběly body do celkového hodnocení. Nakonec ho ale na neprestižnějším vrchařském závodě uvidíme a bude také jedním z reprezentantů českého národního týmu, s Osellou FA30-Zytek.

V seriálu Mistrovství Evropy se jako nejlepší Čech umístil náchodský jezdec Vláďa VItver. V celkovém hodnocení skončil třetí, za samotnými mistry Faggiolim (Norma) a Merlim (Osella). Nechal za sebou jména jako Macario Paride, velmi rychlý italský pilot nebo našeho Dana Michla. U nás bude startovat v kategorii 2 s Audi-TT R DTM V8. Jeho letošní sezóna byla velmi povedená. Celkem popáté se účastnil seriálu ME, podařilo se mu obhájit první místo E2-SH z let 2012 a 2013. Roky 2014 a 2015 se víceméně trápil, především díky zdravotním problémům. Jsme rádi, že je opět v kondici a Českou republiku tak dobře reprezentuje v celé Evropě.

V šampionátu FIA International Hill Climb Cup se na konečné celkové pořadí sezóny dívá moc hezky a lépe už to pro naši zemi a především naše město dopadnout nemohlo. Tři šternberští jezdci se umístili na těch nejlepších místech. Absolutní zlato si z tohoto podniku vyjezdil Václav Janík s jeho Normou M20FC-Mitsubishi. V sezóně se mu velmi dařilo, vyhrál všechny závody, v tom posledním v Lučine, kromě vítězství, zajel i rekord trati. Na konci sezóny se z kopců tým Nutrend Racing přestěhoval na okruhové tratě, kde bojovali ve vytrvalostních a sprintových závodech, kde se jim dařilo velmi dobře.

 

Další zástupce Nutrend racing teamu je šternberský rodák Petr Trnka, velmi talentovaný a úspěšný pilot, který začínal závodit na motokárách, později přešel do národní formule Gloria a nyní sedlá Normu M20FC-Honda (1999cm3).

Mimo to, že bude soutěžit v individuálním závodě v kategorii 2, je zařazen také do poháru „do 25 let“, kde bude bojovat o příčky nejvyšší s ostatními mladými jezdci.
Další, kdo z českých jezdců bude soutěžit v U25, je Dominik Pavlů s Renaultem Clio 3 Sport a také se mělo jednat o dvě dámy, které byly zároveň zařazeny jak v U25, tak do dámského poháru, tedy Dominika Benešová a Nela Grundová, obě s vozy Mitsubishi Lancer. Tento týden se ale Dominika Benešová, spolu se svým otcem, který měl taktéž startovat v českém týmu, ve skupině E1, z rodinných důvodů odhlásili. 

 

Třetím jezdcem velmi úspěšného domácího Nutrend týmu je Šternberan Jiří Svoboda, taktéž s vozem Norma M20 FC-Honda 1998cm3.
Ve skupině E2-SS budou spolu s Milošem Benešem také Martin Vondrák, ten ale vsází na vůz značky Tatuus NT07-Honda, s kapacitou 2000cm3 a Pavel Dvořák, také s úplně jiným vozem než jsou v této disciplíně tradiční, a tím je Martini F2-BMW 1997 cm3.

E2-SC bude mnohem více obsazená. Dalším naším želízkem v ohni je David Komárek, který je pro letošní rok absolutním vítězem Mistrovství České republiky v závodech do vrchu. Závodní s krásnou černou Normou M20FC Evo-Mitsubishi a reprezentuje Liqui Moly Racing Team. Pro českou výpravu je rozhodně jedním z největších favoritů.

Početnější skupinu E2-SC ještě doplní matador českých kopců Dušan Nevěřil, ostravský Petr Vítek, který doufejme stihne opravit svůj vůz, Petr Vondrák s Osellou PA21-Honda a také Jiří Špalek s Normou, soutěžící stejně jako Komárek za Liqui Moly Racing Team.

Kategorie 2 bude zastoupená nejvíce, spadá do ní i skupina E2-SH. Nejen Vitver bude zastupovat tuto skupinu, další bude Dan Michl s Lotusem Evora V8 (2970cm3), který je také druhým nominovaným do Poháru národů za Českou republiku. Dalším zástupcem E2-SH je Marek Rybníček, který je letošním Mistrem České republiky v závodech automobilů do vrchu Divize II. Předvede nám opět svůj velmi silný a poslušný vůz Ford Fiesta Evo 4WD. Obsah jeho vozu činí 2390t. Zajímavostí je, že tento vůz má z Fiesty pouze karoserii, hnací agregát pochází z Mitsubishi. Jeho závodní kariéra se dostala na vrchol, podává velmi konstantní dobré výkony, sezóna pro něj byla velmi úspěšnou.

V té samé skupině se objeví ještě Roman Schwan, kterého z dřívějška známe s vozy Renault, na MASTERS pojede ale s unikátním vozem Lotus Evora-VW (2000cm3), dalším bude domácí Pavel Kotek s BMW M3 (2997cm3), který trať velmi dobře zná a zajisté toho bude chtít využít. Bude mít také jistě nejvíce fanoušků, protože jede prakticky doma a není to tak dávno, co jezdil ještě amatérské závody a nyní se účastní Závodu mistrů. Jedná se o velký pokrok v jeho závodní kariéře. Posledním českým jezdcem ve skupině E2-SH je velmi úspěšný Jiří Los s Mitsubishi Lancer Evo IX (2300t), který bude bojovat o přední příčky.

V oblíbené skupině E1 je zastoupení poměrně slabší. Zástupkyni něžného pohlaví Nelu Grundovou jsme již jmenovali, Oskar Beneš s Fordem Fiesta se odhlásil, takže nám zbývá Martin Zeman s červeným Lancerem Evo VIII. Zemana nevídáme na vrchařské scéně nijak dlouho, počátky jeho závodění sahají k roku 2013, přesto se ale kvalifikoval do tohoto prestižního závodu a bude hájit barvy své země.

Skupinu GT nemusíme snad ani představovat. Hrdě v ní bojují dva luxusní vozy Ferrari a Lamborghini. Dlouholetý závodník, ověnčený mnoha úspěchy, matador a legenda vrchařského sportu Petr Vojáček je ve skupině GT vídán již více let. Předtím to byl například Nissan 350Z, o víkendu ho uvidíme v jeho krásném Ferrari 430 GT3 s obsahem 4308cm3. Soupeřem mu bude taktéž velmi známý český závodník s mnohaletými zkušenostmi Martin Jerman. U něj skupina GT není takovou samozřejmostí. Přesedlal do tohoto silného vozu teprve až v letošní sezóně a podruhé v tomto roce budeme moci vidět na trati Ecce Homo jeho překrásné a velmi silné Lamborghini Gallardo GT3 (4961cm3).

Skupina A je pro nás důležitá, protože v ní závodí další z členů národního týmu soutěžící v Poháru národů, a tím je Jaromír Malý. Netřeba představovat tohoto jezdce, má za sebou mnoho let závodní kariéry a také velmi mnoho úspěchů. Pojede se svým Mitsubishi Lancer Evo VIII a spolu s ním uvidíme také jeho tradičního soupeře Lukáše Vojáčka s vozem stejné značky i evoluce. Do „áček“ patří i Dominik Pavlů, kterého jsme již zmiňovali v rámci poháru „Under 25“ a posledního ve skupině představujeme Zdeňka Kmínka, který stejně jako Pavlů trochu oživí skupinu Lancerů a vjede na trať se svým Renaultem Clio 3 Sport. Obsah těchto Renaultů je 1998 cm3.

Poslední, ještě nejmenovanou skupinou, jsou eNka, kterým vévodí pražský právník JUDr. Tomáš Vavřinec. Znáte ho z dřívějších dob s vozem Lancia Delta Integrale. Pyšní se dvěma tituly Mistra Evropy a nyní byl Národní sportovní autoritou vybrán jako čtvrtý člen českého týmu do Poháru národů.

Tým ČR, kterým se bude počítat i jízda pravidelnosti (na systému jízd pravidelnosti je založena klasifikace Nations Cupu) uvidíme tedy ve složení: Miloš Beneš, Dan Michl, Jaromír Malý, Tomáš Vavřinec.

Koho ještě uvidíme ve skupině N? Budou to manželé Sajlerovi, oba na Lancerech X se stejným obsahem. Gabča Sajlerová ještě navíc bude soutěžit o Dámský pohár.

Máme nejsilnější a nejpočetnější tým, proto věříme, že to od fanoušků českých jezdců bude slyšet.

Už jen hodiny nás dělí od největšího a nejprestižnějšího podniku u nás!

Zveme Vás na trať Ecce Homo nebo na Hlavní náměstí při doprovodném kulturním programu. 

 

Milena Schärferová
Tisková mluvčí AMK Ecce Homo

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk