S příchodem podzimu odstartuje již 7. ročník Rally Jeseníky

Sdílet

Tiskové zprávy | sobota 06.07.2013

Česká republika, Šternberk – 4. 7. 2013 – Tradiční rallysprint ve Šternberku na Moravě, městě automobilovému sportu zaslíbeném, se letos uskuteční 21. září. Jaké novinky si připravil organizační výbor pro svůj závod, kterým astronomicky vstoupíme do podzimu?


„Vzhledem k složité stavbě trati jsme letos zvolili koncept tří rychlostních zkoušek se dvěma průjezdy a jednu zkoušku, která je úplně nová, pojedeme třikrát,“ odhaluje Dušan Pospíšil, ředitel Rally Jeseníky. „Tímto bych chtěl poděkovat všem, kteří nám vyšli vstříc při jednání o trasách rychlostních zkoušek. Letošní ročník je výsledkem největšího kompromisu, který jsme museli zvolit jako reakci na velké opravy komunikací v Moravskoslezském kraji. Mnoho našich tradičních rychlostních zkoušek totiž aktuálně nese statut objízdných tras, které nelze uzavřít,“ upřesňuje Pospíšil.

 

Šternberský rallysprint v letošním roce poprvé ve své historii nenese název svého dlouholetého generálního partnera, opavské společnosti AZ pneu, která se rozhodla ukončit své veškeré marketingové aktivity. „Za celou přízeň pana Petrušky a jeho firmy AZ pneu mu za minulých šest let mnohokrát děkujeme, stojíme na začátku nové etapy naší soutěže a věříme, že se značky Rally Jeseníky a AZ pneu ještě v budoucnosti protnou,“ objasňuje situaci ohledně pojmenování soutěže Tomáš Kunc, zástupce ředitele soutěže.

Účastníkům Rally Jeseníky se budou započítávat body do Timeseal Mistrovství České republiky v rally, Mistrovství České republiky v rally historických automobilů a České trofeje rally pravidelnosti historických automobilů. Pro všechny ostatní zájemce o start v Rally Jeseníky byl vypsán také Pohár pořadatele, kam se mohou přihlásit i ostatní účastníci, například z řad Poháru České republiky v rally, který letos na Rally Jeseníky absentuje.

 „Naší snahou je v letošním roce maximálně podpořit start historických vozidel. Tomu jsme přizpůsobili i startovní pořadí - piloti historických soutěžních vozů vyjedou ze šternberského náměstí 21. září před soudobým polem,“ uzavírá přípravy na letošní Rally Jeseníky Tomáš Kunc.

ME 2019
Doprovodný program 2019
-->
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk