Sezóna začíná. Startujeme!!!

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 18.04.2019

Již zítra, tj. v pátek 19.4.2019, zahájí AMK Ecce Homo Šternberk další motoristickou sezónu. Letos trochu netradičně nezačínáme oblíbenou mototuristickou soutěží „Jarní liška“, ale rovnou ostrými závody automobilů do vrchu.


Již zítra, tj. v pátek 19.4.2019, zahájí AMK Ecce Homo Šternberk další motoristickou sezónu. Letos trochu netradičně nezačínáme oblíbenou mototuristickou soutěží „Jarní liška“, ale rovnou ostrými závody automobilů do vrchu.

Předskokanem víkendových závodů bude akce uspořádána pro děti z dětských domovů. Organizátoři, členové a jezdci amk eccehomo teamu pozvali více než 70 dětí, pro které bude připraven celodenní program plný adrenalinu. Program bude rozdělen do dvou částí.

První část se bude konat v našem Ecce Homo parku, kde bude pro děti připravena exkurze do historie našeho závodu, velká autodráha a samozřejmě oblíbené závodní simulátory. Velkou novinkou bude cyklistický trenažér výuky pravidel silničního provozu. Na tomto si děti vyzkouší jízdu na kole v městském provozu, kdy budou hodnoceni za dodržování pravidel silničního provozu.

Druhá část programu se odehraje v prostoru Starého startu, kde naši jezdci budou vystavovat své závodní náčiní a zasvětí malé účastníky do problematiky závodů a jejich bezpečnosti.
Bude zde připraven závodní fotokoutek, ze kterého si děti budou moci odnést suvenýr formou fotografie se svým oblíbeným jezdcem. Samozřejmostí bude i projížďka po závodní trati Ecce Homo a autogramiáda našich jezdců.

Na páteční večer je pro účastníky i širokou veřejnost připraven Maškarní bál v jídelně Lesnického učiliště na Opavské ulici.

V sobotu od 8:00 začne sportovní část víkendu trénikovými jízdami mezinárodních závodů seriálu Maverick rescue eurocup. Startovní listina čítá množství zajímavých jmen z 5ti států Evropy. Závodů se zúčastní Dušan Nevěřil na prototypu Norma, loňský šampion seriálu němec Wilhelm Philipp na speciálu stejné značky, rakouský rodinný tým Ferstl i reprezentant Rakouska Ferdinand Madrian.

Závodní jízdy jsou naplánovány od 13 hodin.

Nedělní program se uskuteční ve stejném režimu.
Předpověď hlásí krásný jarní víkend, občerstvení v prostoru Starého startu bude zajištěno.

Všichni jste vítáni

 

 
 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk