Téměř stovka přihlášených jezdců

Sdílet

Tiskové zprávy | pondělí 25.05.2009

Závodní víkend ve Šternberku již klepe na dveře a listina přihlášených jezdců se každým dnem plní víc a víc.


Jsme rádi, že na seznam přihlášených jsme mohli připsat Itala Simone Faggioliho, který svou novou Osellu FA 30 bude chtít prověřit i na tak věhlasné trati, jako je Ecce Homo. Stále čekáme na přihlášení loňského mistra Evropy Lionela Régala, který by měl být pro Faggioliho asi největším soupeřem. Régal prozatím ještě řeší finance, ale doufejme, že se mu podaří zvládnout ekonomickou situaci a na šternberské závody dojet. Další velmi zajímavou událostí pro letošní ročník je účast Fausta a jeho otce Luigiho Bormolini. Mladší Fausto Bormolini se na naší trati bude prohánět v závodním speciálu Reynard 95D a jeho otec na voze Osella PA9. Nechejme se překvapit, jaký závěr bude mít tento rodinný souboj. Již v dřívějších letech, naposledy v roce 2007, jsme tu mohli sledovat podobné rodinné soupeření ve španělských rytmech. V boji o příčky nejvyšší se utkal Ander Vilariňo, současný držitel traťového rekordu naší tratě a jeho otec, legenda vrchařských závodů, Andres Vilariňo.

Na letošní ročník je přihlášeno několik závodníků z různých zemí, např. Itálie v silném zastoupení, Rakousko a Německo, Slovenská republika, Francie, Slovinsko, Maďarsko a další. Nejpočetnější obsazení má samozřejmě Česká republika. Těšit se můžeme na hvězdy kopcových závodů jako jsou Dušan Nevěřil, David Kostruh a samozřejmě Milan Svoboda s vozem Dallara JSC 302. Ani letos nepřijdeme o Subaru Impreza Sti Jaromíra Malého. Velké překvapení pro nás chystal pravidelný účastník závodů Ecce Homo Petr Vojáček, který se přihlásil s vozem Škoda Fabia specifikace WRC. Jeho syn Lukáš tedy měl jet s Alfou Romeo 147TS, kterou ještě v loňském roce pilotoval jeho otec. Pár dní před uzávěrkou však svůj start s Fábií odvolává a oznamuje start s Alfou Romeno.

Co se týká domácích jezdců, na seznamu přihlášených se nám již objevili všichni. Šternberský Milan Kašpárek se svým vozem Audi TT DTM se po dlouhé rekonvalescenci opět na závody vrací a bude jistě věřit v podporu domácích fanoušků. Druhým šternberským jezdcem je Jiří Sedláček, který na tuto sezónu své BMW vyladil, můžeme tedy očekávat mimořádně silný vůz. Pňovický vrchař Václav Janík vsází i letos na Mitsubishi Lancer EVO VIII s obsahem 1997ccm. Domácím jezdcům přejeme samozřejmě mnoho úspěchů!!!

Celkový počet přihlášených se přiblížil stovce jezdců a věříme, že zdaleka ještě nejsme se současným stavem u konce.

Milena Schärferová
Tiskový odbor Ecce Homo

Start Ecce Homo 2024:
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz