Tréninkové jízdy Ecce Homo Historic 2009

Sdílet

Tiskové zprávy | sobota 12.09.2009

Tréninkové jízdy pravidelnosti historických automobilů a motocyklů jsou již minulostí. Jezdci mají první část přípravy za sebou, druhá je čeká na připraveném Moravském večeru. Pokud zvládnou i tuto náročnou zkoušku, zítra uvidíme odstartovat kolem 137 historických skvostů.


Nejrychlejším jezdcem tréninkových jízd byl Radek Pavlíček na voze MTX 1-06 startující za klub CSCC Mělník. Zkrácenou trať Ecce Homo, měřící 4800m, zdolal Pavlíček v čase 2.39,766. Měli jsme tu čest dnes na trati vidět několik nádherných historiků. Viděli jsme Austin Healey Sprite MK I Zbyňka Veselého, Kondor Formule 3 Jaroslava Rezka, který u nás startuje za Klub sportovních vozidel 50.-70. léta Mělník, několik historických vozidel značky Porsche, také Aermacchi Ala d´Oro, s tímto unikátním vozem přijel Ivar Sauter až z dalekého Švýcarska. Ani v letošním roce nechyběl Velorex, Wartburg, Škoda 1000 MB apod. Svou naleštěnou krásou s nádechem dávné historie oslnil i Ford Mustang.

V neděli 13.9. se na start první závodní jízdy pravidelnosti postaví první jezdec už v 10hod. bezprostředně po slavnostním zahájení závodu, které bude probíhat od 9:30 na startu závodní tratě Ecce Homo. Druhá jízda pravidelnosti podle všeobecného programu sportovního podniku začne ve 13hod. a kolem čtvrté hodiny odpolední můžeme vyčkávat slavnostní vyhlášení vítězů soutěže pravidelnosti na Hlavním náměstí ve Šternberku, kde během celého víkendu probíhá doprovodný program k Národnímu zahájení Dnů evropského dědictví.

Milena Schärferová
vedoucí tiskového odboru Ecce Homo

Start Ecce Homo 2024:
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz