Závod MČR Ecce Homo 2021 je tady!

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 22.04.2021

Čtvrtek před závodním víkendem je obvykle dnem, kdy najíždí do parkoviště závodních strojů většina závodních týmů. Ani tentokrát tomu nebude jinak. Pořadatelská služba je připravena přivítat jezdce, kteří se budou zabydlovat a připravovat na závodní víkend. Necelá stovka jezdců se chystá do Šternberka na závod Mistrovství ČR Ecce Homo, které se uskuteční 24. – 25. 4. 2021.


Od činovníka pro styk s jezdci víme, že se již pár jezdců ze závodu odhlásilo, ať už ze zdravotních důvodů nebo díky technickým problémům. Z moderních vozů jde například o Lukáše Vojáčka se Subaru Impreza WRX STi nebo o Jaroslava Práška s Chevronem B 21/23 ze skupiny historických vozů.

Závodit budou jezdci z několika zemí, nejen z České republiky, ale také Slovenska, Polska, Rakouska, Itálie, Francie nebo Švýcarska.

Z nejrychlejších českých jezdců se můžeme těšit na Miloše Beneše (Osella FA30), českou legendu v závodech do vrchu. Ten se na startovní čáru postaví s číslem 1. Nebude chybět ani domácí Václav Janík (Norma M20FC), který má ve Šternberku velkou fanouškovskou základnu a trať Ecce Homo velmi dobře zná, vždyť v loňském roce oslavil 25 let od prvního startu na EH. Na tento závod přijede také Petr Vítek (Osella PA30), který také na této trati rozhodně není žádným nováčkem. Nebude to souboj jen vozů Osella a Norma. Například Libor Neckář přiveze svůj krásný Ligier JS 53 Evo 2, Roman Švorc Lucchini P3 anebo Jiří Svoboda Lolu B 03/51.

Z novinek je samozřejmě v největším očekávání vůz Norma M20FC Petra Trnky, který bude mít o víkendu svoji premiéru. S novým vozem přijede třeba také Aleš Mlejnek, konkrétně s Normou F 20.

 

nový závodní vůz Aleše Mlejnka, zdroj: fb Mlejnek Racing
 
 

Ze zahraničních jezdců přivítáme do slova a do písmene esa vrchařského sportu. S evropskými závody do vrchu je neodmyslitelně spjaté zvučné jméno Itala Fausta Bormoliniho, který je přihlášený se svým Reynardem K02. Jeho krajan, matador kopcových závodů Renzo Napione bude soutěžit taktéž s Reynardem K02. Stejný vůz přiveze i jediný Švýcar v závodě, Robin Faustini. Velkým pozdvižením jsou tři přihlášky z Francie, konkrétně teamu Petit. Sébastien Petit, několikanásobný Mistr Francie a jeden z nejlepších jezdců Mistrovství Evropy, je přihlášen se svým zbrusu novým vozem Norma M20FC. Jeho syn Axel Petit předvede nádherný stroj, Tatuus Formula Masters a bratr Kevin Petit přiveze do našeho města Normu 20FC. Tato závodnická rodina takto pohromadě je u nás poprvé a my si této účasti velmi vážíme. Ta třešnička na dortu ale teprve přijde. Málokdo by uvěřil, že na tento podnik zavítá držitel traťového rekordu na trati Ecce Homo a několikanásobný vítěz zdejší trati, jeden ze dvou největších rivalů, Ital Christian Merli. Jistě naše fanoušky nic nepřekvapilo více než jeho jméno v seznamu přihlášených. Těšíme se na nádhernou podívanou.

 

Sébastien Petit a jeho nový vůz, zdroj: fb Seb Petit
 
 

Když opustíme otevřené speciály a podíváme se do kategorie aut se střechou, i zde se objevují velmi zajímavá jména. Takovým jménem je například Dan Michl a jeho Lotus Elise. Krásný vůz BMW M3 E36 předvede Ivo Krampota anebo Tomáš Vavřinec s Mitsubishi Lancer Evo IX. Ve startovní listině se objeví dva vozy značky Lamborghini, první bude pevně v rukou držet zkušený Martin Jerman a druhé Zdeněk Kmínek.  Se zbrusu novým vozem, bez jediného testu, se utká v boji s časomírou slovenský Jan Miloň. Tím novým skvostem je Škoda Fabia R5.

 

Škoda Fabia R5 Jana Miloně, zdroj: fb Jantar Team
 
 

O takovou podívanou nepřijdete, ani když je závod vyhlášen bez diváků. Budou k dispozici kamery, které budou vysílat online a budeme Vám přinášet zprávy, informace, fotky a videa prostřednictvím sociálních sítí.

Letos Vás všechny fanoušky a diváky žádáme, abyste nechodili k trati a sledovali dění okolo závodu z domu.

Děkujeme, že nám zachováváte přízeň i v této nelehké době.

Přidejte se na facebooku do skupiny Ecce Homo Šternberk, sledujte stránku AMK Ecce Homo Šternberk, na instagramu jsme ecce_homo_sternberk, stáhněte si do telefonu aplikace Sportity a budete mít kompletní informace o tomto závodě.


Bc. Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK
 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk