Zvítězila ALFA ROMEO a motocykl JAWA

Sdílet

Tiskové zprávy | úterý 11.09.2012

Dvacátý ročník novodobé historie Ecce Homo Historic se odehrál za krásného počasí. Pro účastníky byl opět připraven třídenní program.


V pátek se vydali na svou pouť již v devět hodin ráno z Hlavního náměstí a absolvovali tak Rally Ecce Homo Historic, kterou vyhrál šternberský matador, sedmasedmdesátiletý Ivan Partyka se Škodou 450 Roadster s dosti slušným náskokem.


V sobotu v dopoledních hodinách proběhla již tradičně výstava všech zúčastněných, jak historických automobilů, tak motocyklů. Kolem jedné hodiny odpolední se pak vydali vstříc slavné trati Ecce Homo, aby otestovali své stroje a opět po roce se předvedli se svými vzácnými unikáty.


Oproti sobotním tréninkovým jízdám, které se jely pouze dvě, pak v neděli měli účastníci dostatek prostoru na předvedení svých „miláčků“.  Odjely se tři závodní jízdy pravidelnosti, v kterých ale nejde o rychlost tak jako tomu bývá u ostatních závodů, ale o dosažení co nejmenší diference mezi jednotlivými jízdami.


Tento úkol nejlépe splnil Vladimír Skřička s Alfou Romeo, rok výroby 1976, jehož diference činila 0.00,540. Z kategorie motocyklů, se úkolu zajet co nejpřesněji všechny tři časy, nejlépe zhostil Josef Gaja se strojem Jawa 350/361 Sport, startující za Historic Car Club Mohelnice s výsledkem 0.00,720.


Gratulujeme nejlepším a děkujeme všem účastníkům, kteří předvedli své historické skvosty, na které se šternberští pravidelně těší vždy s příchodem podzimu.


Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk