33. ročník ME Ecce Homo se blíží

Sdílet

Novinky | pondělí 01.04.2013

Přípravy na 33. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo jsou v plném proudu.


Vedení automotoklubu již několik měsíců pořádá honbu za sháněním finančních prostředků na letošní sezónu. Probíhá nespočet jednání s představiteli firem, také ale s pražskými partnerskými organizacemi. Nezadržitelně se blíží červnový závod, který proběhne 1. – 2. 6. 2013.

 

001

 

„Vedeme také několik měsíců jednání s městem, ohledně stížností zahraničních jezdců na problematiku krádeží v okolí sportovní haly,“ uvedl ředitel závodu Vlastimil Malík. V této oblasti se několik let po sobě řeší menší či větší krádeže, stížnosti narůstají a škody se sčítají. Na náš závod to nevrhá příliš dobré světlo, mezi zahraničními jezdci se o tom začíná více mluvit, proto je potřeba se snažit tomu zabránit.

Během závodního víkendu bude již tradičně probíhat doprovodná akce Město v pohybu, která začíná vždy v pátek a vrcholí nedělním vyhlášením vítězů. Celá akce je letos opět, k radosti nás všech, pod taktovkou TJ Sokol. „S hlavním organizátorem akce Město v pohybu, panem Pavlem Pospíšilem, jsme taktéž ve spojení ohledně uzavírek komunikací a nezbytných věcí s tím spojených“, doplnil ředitel Malík.

V současné době se dostáváme do konečné fáze ve věcech personálních a materiálních.

Díky událostem, spíše nepříjemným, v motoristickém sportu, budeme dbát na vyšší bezpečnost všech zúčastněných. Nejen samotných jezdců, ale také diváků a ostatních, kteří se v blízkosti trati pohybují. Proto prosím neberte naše nařízení za útočné, nýbrž vysoce varovné a snažte se prosím pokyny pořadatelů respektovat! Vznikla také nová bezpečnostní komise, která právě připravuje školení a zúčastní se ho ředitelé všech závodů Mistrovství Evropy.

2

Vše tedy naznačuje tomu, že jsme připraveni na to, zahájit 33. ročník Mistrovství Evropy automobilů do vrchu u nás ve Šternberku a opět do našeho města pozvat elitu vrchařských závodů. Vedeme jednání i s rakouskými jezdci ohledně jejich účasti na Ecce Homo.

Na základě rozhovorů se šternberskými jezdci, které jsme Vám během zimní přestávky připravili, víme také, že i oni jsou na sezónu připraveni a odhodláni vydat se vstříc kopcům v tomto roce. Rozhovory postupně zveřejníme.

První závod letošní sezóny - Brněnský drak - byl bohužel díky počasí zrušen, ale do rakouského Rechbergu se výprava z EH vydá, stejně jako každým rokem. Na tomto závodě probíhá ze strany AMK osobní pozvání na závod Ecce Homo a předání oficiální přihlášky do závodu.


Všichni milovníci automobilů, rychlé jízdy, fanoušci vrchařských závodů, připravte se na nejrychlejší víkend v roce! 1. – 2. 6. 2013 !

3

Milena Schärferová
tisková mluvčí AMK EH

Foto: Šárka Tomická, Jakub Šnábl, Radim Krejčí
 

NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
pivovar Litovel
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk