33. ročník ME Ecce Homo se blíží

Sdílet

Novinky | pondělí 01.04.2013

Přípravy na 33. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu Ecce Homo jsou v plném proudu.


Vedení automotoklubu již několik měsíců pořádá honbu za sháněním finančních prostředků na letošní sezónu. Probíhá nespočet jednání s představiteli firem, také ale s pražskými partnerskými organizacemi. Nezadržitelně se blíží červnový závod, který proběhne 1. – 2. 6. 2013.

 

001

 

„Vedeme také několik měsíců jednání s městem, ohledně stížností zahraničních jezdců na problematiku krádeží v okolí sportovní haly,“ uvedl ředitel závodu Vlastimil Malík. V této oblasti se několik let po sobě řeší menší či větší krádeže, stížnosti narůstají a škody se sčítají. Na náš závod to nevrhá příliš dobré světlo, mezi zahraničními jezdci se o tom začíná více mluvit, proto je potřeba se snažit tomu zabránit.

Během závodního víkendu bude již tradičně probíhat doprovodná akce Město v pohybu, která začíná vždy v pátek a vrcholí nedělním vyhlášením vítězů. Celá akce je letos opět, k radosti nás všech, pod taktovkou TJ Sokol. „S hlavním organizátorem akce Město v pohybu, panem Pavlem Pospíšilem, jsme taktéž ve spojení ohledně uzavírek komunikací a nezbytných věcí s tím spojených“, doplnil ředitel Malík.

V současné době se dostáváme do konečné fáze ve věcech personálních a materiálních.

Díky událostem, spíše nepříjemným, v motoristickém sportu, budeme dbát na vyšší bezpečnost všech zúčastněných. Nejen samotných jezdců, ale také diváků a ostatních, kteří se v blízkosti trati pohybují. Proto prosím neberte naše nařízení za útočné, nýbrž vysoce varovné a snažte se prosím pokyny pořadatelů respektovat! Vznikla také nová bezpečnostní komise, která právě připravuje školení a zúčastní se ho ředitelé všech závodů Mistrovství Evropy.

2

Vše tedy naznačuje tomu, že jsme připraveni na to, zahájit 33. ročník Mistrovství Evropy automobilů do vrchu u nás ve Šternberku a opět do našeho města pozvat elitu vrchařských závodů. Vedeme jednání i s rakouskými jezdci ohledně jejich účasti na Ecce Homo.

Na základě rozhovorů se šternberskými jezdci, které jsme Vám během zimní přestávky připravili, víme také, že i oni jsou na sezónu připraveni a odhodláni vydat se vstříc kopcům v tomto roce. Rozhovory postupně zveřejníme.

První závod letošní sezóny - Brněnský drak - byl bohužel díky počasí zrušen, ale do rakouského Rechbergu se výprava z EH vydá, stejně jako každým rokem. Na tomto závodě probíhá ze strany AMK osobní pozvání na závod Ecce Homo a předání oficiální přihlášky do závodu.


Všichni milovníci automobilů, rychlé jízdy, fanoušci vrchařských závodů, připravte se na nejrychlejší víkend v roce! 1. – 2. 6. 2013 !

3

Milena Schärferová
tisková mluvčí AMK EH

Foto: Šárka Tomická, Jakub Šnábl, Radim Krejčí
 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk