Ecce Homo Historic 2008 se blíží !!!

Sdílet

Novinky | neděle 31.08.2008

Přestávka po jarních závodech automobilů do vrchu na legendární trati Ecce Homo ve Šternberku utekla jako voda a již druhý zářijový víkend bude spousta důvodů, proč navštívit Šternberk a konkrétně Ecce Homo Historic.


Vždyť soutěže automobilových veteránů patří k divácky nejatraktivnějším akcím už díky přátelské atmosféře a otevřenému přístupu účastníků k divákům. Letošní ročník doprovází několik změn. Z bezpečnostních důvodů je zrušen rychlostní závod Memoriál Bruno Sojky. Další změna se týká velmi oblíbené Rallye Ecce Homo Historic, která se nepojede v pátek jako každý rok, ale aby se vyhovělo žádosti několika jezdců, přesunul se tento závod na sobotní dopoledne. Odstartuje se už v 8 hodin z Radniční ulice. Na hlavním náměstí bude od rána až do 16 hod. probíhat Ekojarmark a současně od 13:00 do 16:30 je připravena výstava historických vozidel a motocyklů, která bude také na Radniční ulici. Návštěvníci budou moci obdivovat všechny stroje a pohovořit s jejich majiteli. Vstup na výstavu bude zcela zdarma. Ve večerních hodinách proběhne tradiční Moravský večer, který je pořádán pro účastníky Ecce Homo Historic. Tento večer se vyhlásí výsledky rallye.

Na trať Ecce Homo se díky změnám dostaneme až druhý závodní den, tedy v neděli. Začneme slavnostním zahájením v 8:00 za přítomnosti významných osobností regionu a poté bude následovat start soutěžních jízd.

Podle časového harmonogramu se od 11 hod. dopolední pojedou dvě soutěžní jízdy pravidelnosti historiků, kde se ovšem nejede na nejrychlejší čas, nýbrž jezdci musí ve dvou jízdách zajet co nejpodobnější časy. Vítězí tedy ten účastník, který dosáhne nejmenšího rozdílu dvou dosažených časů. Z toho vyplývá, že tato soutěž je spravedlivá k historickým vozidlům, protože i ten nejpomalejší má šanci zvítězit.

Ředitel závodu Ecce Homo Historic, pan Stanislav Orság, uvedl také, že se postupně provádí změny, týkající se stáří vozů. Do budoucna by se u nás ve Šternberku mělo objevovat méně novějších vozů a je zde velká snaha o navrácení pravých veteránů.

Ukončení závodního víkendu bude kolem 17 hod. v prostorách startu, kde proběhne vyhlášení výsledků a ocenění těch nejlepších.

Milena Schärferová

Start Ecce Homo 2024:
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz