Ecce Homo Historic se blíží

Sdílet

Novinky | sobota 15.08.2020

První zářijový víkend, 5 . – 6. 9. 2020, se uskuteční tradiční Ecce Homo Historic. Šternberk navštíví několik historických vozidel a motocyklů, mezi kterými najdete i veteránské skvosty z dvacátých let minulého století. Dvoudenní koncept bude zachován i letos, přijďte se pokochat automobilovou historií.


V sobotu dopoledne proběhne tradiční výstava veteránů na Radniční ulici, začínáme v 9 hodin. Ani letos nebude na Hlavním náměstí chybět představování unikátních strojů, kterého se ujme moderátor a znalec automobilové historie, Lukáš Karásek. Vybírá si majitele opravdových unikátů, se kterými proběhnou krátké rozhovory a diváci se tak dozví víc o takových strojích. Ve 12 hodin proběhne vyhlášení výsledků anket. Během celého dopoledne můžete hlasovat v divácké anketě, který z automobilů a motocyklů se Vám líbí nejvíce, budeme také vyhlašovat dobové oblečení, TOP účastníky, nejstarší automobil a motocykl apod. Okolo půl jedné začnou veteránské vozy Radniční ulici opouštět a ve 12:45 startují na Rally Ecce Homo Historic po okolí, kde budou tradičně plnit po cestě připravené úkoly. Občané z okolních vesniček a měst, které naši účastníci navštíví, vytvářejí okolo cest příjemnou atmosféru. Večer zakončíme společnou večeří na Hlavním náměstí, kde budou mít účastníci veškerý servis v podobě servírování jídla, pivo, nealko apod.

 

atmosféra na loňské výstavě, foto: David Sedlák
 
 

 V neděli se přesuneme na legendární trať Ecce Homo, kde budeme soutěžit. Proběhnou tradičně dvě tréninkové a dvě soutěžní jízdy pravidelnosti. Pro nezasvěcené, v jízdě pravidelnosti je nejlepší ten, kdo dosáhne nejmenšího rozdílu mezi oběma jízdami. Porovná se čas první a druhé jízdy a kdo bude mít nejmenší diferenci, stal se vítězem. Proto může zvítězit i ten nejpomalejší účastník, pokud se mu podaří zajet identické časy. To vše je samozřejmě bez jakéhokoliv měřícího zařízení. Borci, co se pravidelně účastní Ecce Homo Historic, dokážou rozdíl mezi jízdami měřit na setiny vteřiny, což je téměř nemožné. V 17 hodin proběhne vyhlášení u Městského úřadu ve Šternberku (Horní náměstí 16), kde vyhlásíme vítěze jízdy pravidelnosti a vítěze Rally Ecce Homo Historic.

 

start Ecce Homo Historic, foto: David Sedlák
 
 

Doprovodný program na Hlavním náměstí, Šternberské slavnosti a Město v pohybu 2020, bude probíhat i letos. Začínáme už v pátek 4. 9. 2020 v 16:30, kdy program zahájí ŠAFA. Hostem pátečního programu je skupina Perutě, která vystoupí ve 20:00 hodin. Sobotní program na Hlavním náměstí započne v 9 hodin a bude probíhat celý den až do půlnoci. Doprovodný program pro děti, jako je airbrush tetování, nafukovací skluzavka, dětské čtyřkolky apod., bude probíhat celé sobotní dopoledne. Ve večerních hodinách se můžete těšit třeba na Stracené Ráj (v 17:30 hod.) nebo na hlavního hosta, skupinu Děda Mládek Illegal Band (ve 21:00 hod.).

 

hlavní host, skupina Děda Mládek Illegal Band
 


Vstupné na vše – v pátek, v sobotu i v neděli, je ZDARMA.
Pořadatelem je AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK, spolu s Městem Šternberk a Olomouckým krajem.
Jste srdečně zváni.

Bc. Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo
 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk