Plné náměstí zpívalo s Kamilem Střihavkou jeho největší hity

Sdílet

Novinky | středa 26.09.2018

Ve dnech 7. a 8. září se uskutečnily tradiční Šternberské slavnosti, které se konaly společně s veteránskou akcí Ecce Homo Historic., v rámci Dnů evropského kulturního dědictví.


V pátek večer kromě DJ Gajdyho vystoupili Rolling Stones Revival Band Brno, kteří si koupili publikum nestárnoucími hity této legendární kapely.

 

V sobotu náměstí doslova praskalo ve švech. Dopoledne bylo zaměřeno na rodiny s dětmi, bylo k dispozici několik atrakcí, malování na obličej, dočasné tetování, nafukovací skluzavka, fotbalové šipky a další atrakce. Mezi prodejci byli Andyho trdelník, který byl ve Šternberku poprvé a měl obrovský úspěch, dále zmrzlinář, který přijel z dálky a jeho točená černá višeň byla naprosto vynikající. Děti měly na výběr cukrovou vatu, popcorn, bramborové spirálky a další pochutiny. Na Hlavním náměstí proběhl také ekologický program zaměřený na recyklaci elektra, zábavným způsobem pro děti. K tomu všemu hrála kapela Dunibuch z Dlouhé Loučky a atmosféra tak na náměstí byla velmi příjemná a uvolněná. Uprostřed náměstí probíhalo představování těch nekrásnějších veteránských skvostů, které do Šternberka zavítaly. Povídání si s majiteli těchto krasavců vzal za své velmi zkušený moderátor, majitel také jednoho veteránského krasavce, brněnský Lukáš Karásek.

 
 
 

Od jedné hodiny odpolední začaly automobily a motocykly opouštět Hlavní náměstí i Radniční ulici a vydaly se kupředu na svou Rally Ecce Homo Historic. Na podiu se od 14. hodiny začaly střídat kapely, první se pódia ujala dámská kapela The Rubbish People. Holky si vysloužily velký aplaus, jejich první velké vystoupení na akci takového formátu se povedlo na jedničku. Po nich zahráli uničovští The Four Elements a v pět hodin se náměstí naplnilo k prasknutí. Dorazili fanoušci slovenské zpěvačky Kristiny, která měla obrovský úspěch. Zpívali s ní její známé písničky úplně všichni, malé a mladé slečny, dospělí a zaujala i mužskou část publika. Zkrátka, nechtěli Kristínu pustit z pódia.

 
 

Po ní si vzala slovo šternberská kapela Výsledek, která opět nezklamala. Počet jejich fanoušků narůstá raketovou rychlostí. Hráli vlastní tvorbu, přihodili pár známých coverů a jako překvapení, poprvé představili “klávesáka“, jejich nového člena. Byli naprosto famózní a důstojně tak vyplnili čekání na největší hvězdu Šternberských slavností, Kamila Střihavku, který vystoupil ve 20 hodin večer. Jestli bylo na Kristínu náměstí plné, na Střihavku a jeho kapelu Leaders, už se nedalo hnout. Střihavka odzpíval nádherný koncert. Přítomní zpívali spolu s ním a když vytáhl své nejsilnější zbraně v podání největších hitů, návštěvníci Šternberských slavností byli slyšet na míle daleko. Když pak opustil stage, prostor ještě na necelé dvě hodinky patřil DJ Gajdymu, který neskutečně válel. Přítomné návštěvníky nenechal sedět a postaral se tak o skvělé ukončení těchto slavností. Měl velký úspěch a my mu děkujeme za povedený závěr akce.

 

 
 

Součástí Šternberských slavností byl Pivní festival, přehlídka malých a středních pivovarů, který měl pod palcem šternberský minipivovar Sternbeer. Ochutnat jste mohli pivo z pivovaru Zašová, Padochov, Koníček, z Velkorakovského pivovaru nebo třeba konopné pivo z pivovaru Konopex Ostrava. Bylo opravdu z čeho vybírat.

 

 

Doufáme, že jste si letošní oslavy města užili a těšíme se společně s Vámi na ty další.

Milena Schärferová za pořádající AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

foto: David Sedlák DS Foto 

 

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk