Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2024

Podzimní Liška 2017 je za námi

Sdílet

Novinky | úterý 07.11.2017

V trochu zamračeném sobotním popoledni se ve šternberském autokempu sjelo dvanáct posádek, aby poměřily síly při „lovu“ podzimní Lišky. Po přejímce začaly posádky plnit první úkol, jímž byla jízda zručnosti v jejich vlastních vozech. V této soutěži dosáhl nejlepšího výsledku Michal Grygar a připsal si tím prvních 12 bodů.


Po jízdě zručnosti vyrazily posádky na trať první části soutěže. Itinerář je zavedl na sever od Šternberka na Hůzovsko a Sovinecko. Trať dlouhou cca 45 kilometrů, stíženou 12 otázkami, které musely posádky zodpovědět a 27 fotografiemi objektů, které musely identifikovat, zvládli soutěžící za necelé dvě hodiny. Trať bezchybně zvládly tři posádky: Radim Kaplánek a Matěj Šarník, Patrik Mikulec, Vlasta Mikulcová a Antonín Zemánek a posádka Michal Grygar a Veronika Veselská.

Po návratu do autokempu se posádky občerstvily a naplno se vrhly do plnění úkolů a soutěží, které pro ně pořadatelé připravili. Některé soutěže byli již tradiční, jako třeba hod PET lahvemi na cíl, vrhání dlažebních kostek s čísly, puzzle nebo třeba vědomostní test z oblasti motosportu, byly ale také zařazené nové soutěže, jako například slalom s popelnicí poslepu s navigátorem, podobnou soutěží byl přesun jednoho soutěžícího druhým na stěhovacím prkénku se zavázanýma očima či trefování se za zády přivázanou vařečkou do ústí lahve. Rozhodně si u toho všichni užili spoustu legrace a je jen škoda, že máme pouze fotky a ne video záznam, kde byste slyšeli nejen navigování, ale i spoustu legračních komentářů.

 

Slalom s popelnicí nejrychleji zvládli Radim Kaplánek s Matějem Šarnikem, na prkénku nejrychleji přestěhoval Kateřinu Kolářovou Dave Urban, vařečku vpravil do hrdla lahve nejrychleji soutěžící z posádky Vlastimil Nachtigal, 2x Lucie Nachtigalová a Matyáš Nachtigal, úplně nejlépe se umí trefovat PET lahvemi posádka Marek Šenar a Petr Trnka starší, nejvíce bodů dlažebními kostkami naházeli Radim Kaplánek a Matěj Šarnik, puzzle nejrychleji poskládala posádka Jakub Svoboda a Adam Sobota, no a nejlepší vědomosti z oblasti motosportu měli shodně dvě posádky, a to Mara Šenar a boss Petr Trnka a posádka Marek Fiala a Denisa Němcová. Jednu soutěž, a to chůzi na plechovkách, jsme bohužel museli zrušit, protože nám účastníci rozšlápli všechny plechovky, které byli k dispozici :).

 

Závěrečnou část Lišky, tedy druhou etapu, absolvovaly posádky již za tmy. Tentokrát měly za úkol v našem městském parku vyhledat 10 cedulek s textem (jmény a hesly), zapsat je a následně doplnit do tabulek, jež měly připraveny v cíli soutěže, za který letos posloužila klubovna našeho AMK v areálu na Nádražní ulici. Poslední část netrvala dlouho (cca slabou hodinku) a posádky se poměrně brzy začaly sjíždět v klubovně, kde doplňovaly získané údaje do tabulek. Nejúspěšnější posádkou druhé etapy byla posádka č. 6 Mara Šenar a Petr Trnka.

Po odevzdání všech formulářů pak mohl náš výpočetní tým ve složení Jirka Kopeček a Monika Langová sečíst všechny výsledky, stanovit pořadí a předat ceny.

Celkovými vítězi se stala posádka č. 9  ve složení  Radim Kaplánek a Matěj Šarnik, místo druhé obsadila posádka č. 6 Marek Šenar a boss Petr Trnka a místo třetí posádka č. 2 ve složení Patrik Mikulec, Vlasta Mikulcová a Antonín Zemánek. Vítězům gratulujeme a za účast děkujeme úplně všem.

 
 
 

Dále se umístili:
  4. místo    posádka č.  1   David Urban a  Kateřina Kolářová
  5. místo    posádka č. 10  Jakub Svoboda a  Adam Sobota
  6. místo    posádka č. 4  Vlastimil Nachtigal, 2x Lucie Nachtigalová a Matyáš Nachtigal
  7. místo    posádka č. 7  Michal Grygar a Veronika Veselská
a další…

Celá soutěž proběhla v přátelském duchu, všichni zúčastnění se dobře bavili a pevně věříme, že byli všichni spokojení, i když si třeba neodvezli ten pohárek.

 

Na tomto místě děkujeme všem členům AMK EH, kteří se podíleli na přípravě a realizaci soutěže. Děkujeme také Vladimíru Kočímu, šéfovi šternberského autokempu, který nám již po mnoho let poskytuje zázemí.
Liška Podzim je za námi a my už pomalu začneme přemýšlet o té jarní, roku 2018.


Milena Schärferová a Vladimír Kotouč
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

 

FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz