Podzimní Liška 2017 je za námi

Sdílet

Novinky | úterý 07.11.2017

V trochu zamračeném sobotním popoledni se ve šternberském autokempu sjelo dvanáct posádek, aby poměřily síly při „lovu“ podzimní Lišky. Po přejímce začaly posádky plnit první úkol, jímž byla jízda zručnosti v jejich vlastních vozech. V této soutěži dosáhl nejlepšího výsledku Michal Grygar a připsal si tím prvních 12 bodů.


Po jízdě zručnosti vyrazily posádky na trať první části soutěže. Itinerář je zavedl na sever od Šternberka na Hůzovsko a Sovinecko. Trať dlouhou cca 45 kilometrů, stíženou 12 otázkami, které musely posádky zodpovědět a 27 fotografiemi objektů, které musely identifikovat, zvládli soutěžící za necelé dvě hodiny. Trať bezchybně zvládly tři posádky: Radim Kaplánek a Matěj Šarník, Patrik Mikulec, Vlasta Mikulcová a Antonín Zemánek a posádka Michal Grygar a Veronika Veselská.

Po návratu do autokempu se posádky občerstvily a naplno se vrhly do plnění úkolů a soutěží, které pro ně pořadatelé připravili. Některé soutěže byli již tradiční, jako třeba hod PET lahvemi na cíl, vrhání dlažebních kostek s čísly, puzzle nebo třeba vědomostní test z oblasti motosportu, byly ale také zařazené nové soutěže, jako například slalom s popelnicí poslepu s navigátorem, podobnou soutěží byl přesun jednoho soutěžícího druhým na stěhovacím prkénku se zavázanýma očima či trefování se za zády přivázanou vařečkou do ústí lahve. Rozhodně si u toho všichni užili spoustu legrace a je jen škoda, že máme pouze fotky a ne video záznam, kde byste slyšeli nejen navigování, ale i spoustu legračních komentářů.

 

Slalom s popelnicí nejrychleji zvládli Radim Kaplánek s Matějem Šarnikem, na prkénku nejrychleji přestěhoval Kateřinu Kolářovou Dave Urban, vařečku vpravil do hrdla lahve nejrychleji soutěžící z posádky Vlastimil Nachtigal, 2x Lucie Nachtigalová a Matyáš Nachtigal, úplně nejlépe se umí trefovat PET lahvemi posádka Marek Šenar a Petr Trnka starší, nejvíce bodů dlažebními kostkami naházeli Radim Kaplánek a Matěj Šarnik, puzzle nejrychleji poskládala posádka Jakub Svoboda a Adam Sobota, no a nejlepší vědomosti z oblasti motosportu měli shodně dvě posádky, a to Mara Šenar a boss Petr Trnka a posádka Marek Fiala a Denisa Němcová. Jednu soutěž, a to chůzi na plechovkách, jsme bohužel museli zrušit, protože nám účastníci rozšlápli všechny plechovky, které byli k dispozici :).

 

Závěrečnou část Lišky, tedy druhou etapu, absolvovaly posádky již za tmy. Tentokrát měly za úkol v našem městském parku vyhledat 10 cedulek s textem (jmény a hesly), zapsat je a následně doplnit do tabulek, jež měly připraveny v cíli soutěže, za který letos posloužila klubovna našeho AMK v areálu na Nádražní ulici. Poslední část netrvala dlouho (cca slabou hodinku) a posádky se poměrně brzy začaly sjíždět v klubovně, kde doplňovaly získané údaje do tabulek. Nejúspěšnější posádkou druhé etapy byla posádka č. 6 Mara Šenar a Petr Trnka.

Po odevzdání všech formulářů pak mohl náš výpočetní tým ve složení Jirka Kopeček a Monika Langová sečíst všechny výsledky, stanovit pořadí a předat ceny.

Celkovými vítězi se stala posádka č. 9  ve složení  Radim Kaplánek a Matěj Šarnik, místo druhé obsadila posádka č. 6 Marek Šenar a boss Petr Trnka a místo třetí posádka č. 2 ve složení Patrik Mikulec, Vlasta Mikulcová a Antonín Zemánek. Vítězům gratulujeme a za účast děkujeme úplně všem.

 
 
 

Dále se umístili:
  4. místo    posádka č.  1   David Urban a  Kateřina Kolářová
  5. místo    posádka č. 10  Jakub Svoboda a  Adam Sobota
  6. místo    posádka č. 4  Vlastimil Nachtigal, 2x Lucie Nachtigalová a Matyáš Nachtigal
  7. místo    posádka č. 7  Michal Grygar a Veronika Veselská
a další…

Celá soutěž proběhla v přátelském duchu, všichni zúčastnění se dobře bavili a pevně věříme, že byli všichni spokojení, i když si třeba neodvezli ten pohárek.

 

Na tomto místě děkujeme všem členům AMK EH, kteří se podíleli na přípravě a realizaci soutěže. Děkujeme také Vladimíru Kočímu, šéfovi šternberského autokempu, který nám již po mnoho let poskytuje zázemí.
Liška Podzim je za námi a my už pomalu začneme přemýšlet o té jarní, roku 2018.


Milena Schärferová a Vladimír Kotouč
AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK

 

Odjezd na Dakar 2024
Společenský večer 2023
NSA
FIA
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk