Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2024

Rekord v počtu přihlášených jezdců !

Sdílet

Novinky | pondělí 27.05.2013

Po uzávěrce přihlášek jezdců na letošní Ecce Homo, celý seznam čítá 186 přihlášených! Tento počet je rekordní, doposud neevidujeme tak velké číslo přihlášených závodníků. Letošní podívaná bude stát rozhodně za to. Milovníci otevřených speciálů se mohou těšit, protože jich očekáváme kolem čtyřiceti. Takový počet majitelů těchto velmi rychlých zbraní je velkým lákadlem pro diváky, poctou pro pořádající automotoklub, zároveň ale zapříčinil těžkou hlavu všem členům organizačního výboru.


„Při pořádání Mistrovství Evropy ZAV ve Šternberku, je obvyklých cca 120 - 130 vozů. Tentokrát se potýkáme s „problémem“ o zhruba padesát aut navíc. Těší nás zájem a přízeň všech jezdců. Museli jsme ale podniknout několik opatření, která z části vyřeší situaci, která nastala. Zkrátili jsme startovací intervaly a vypustili reklamní kolonu doprovodných vozidel v případě, že nebudeme v souladu s časovým harmonogramem.“, uvedl ředitel závodu a předseda organizačního výboru, Vlastimil Malík.

Naprosto luxusní startovní pole slibuje 33. ročník Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu, Ecce Homo. Skupiny E2-SS a E2-SC jsou plné zvučných jmen. Kromě rekordmana na naší trati, několikanásobného absolutního vítěze na EH, Simone Faggioliho, bude možnost vidět Švýcara Marcela Steinera, nebo Fausta Bormoliniho, který vyměnil závodnické náčiní a během této sezóny usedá do vozu Osella PA 30. Jak už bylo předesíláno, jedno z největších očekávání bude výkon dvou Švýcarů, kteří mají „našlápnuto“ hodně vysoko; Julien Duccommon a Joel Volluz, oba se stejnými stroji jako Ital Faggioli, Osella FA 30. Mezi těmi nejrychlejšími figuruje jedno české jméno, které již patří mezi evropskou vrchařskou elitu, a to Miloš Beneš, taktéž s Osellou FA 30.

 

Miloš Beneš – Osella FA30 - Rechbergrennen 2013 (foto: Radovan Stránský)

Koho na startovní čáře bohužel neuvidíme, je opavský jezdec Petr Vítek, který se sice do závodu přihlásil, ale ve Španělsku na závodě v Al Fito měl ošklivou havárii a jeho Osella je do šternberského závodu neopravitelná.

Naopak ale kdo překvapil a rozhodl se přijet si zazávodit na Ecce Homo, je Slovák Jaro Krajči s Lolou F3000. V jeho podání se určitě můžeme těšit na famózní výkony. Jaro je jezdec, který i přes závodní pauzu, předvede krásnou jízdu a krásné časy.

Mezi dalšími přihlášenými plackami je David Komárek s Normou M20F anebo Jakub Trnka s Normou M20K. S Normou pojede také šternberský jezdec Jiří Svoboda, za Autoklub JV Sport Racing v AČR. 

David Komárek - Norma M20F – Zámecký Vrch 2013 (foto: David Grus) 

Snad každému fanouškovi udělají radost ve startovní listině jména, jako jsou Felix Pailer, Herbert Pregartner, Hermann Waldy a další Rakušáci. Bohužel ale v neděli 26. května, týden před šternberským závodem, vyvstala možnost, že tito velikáni by se nemuseli zúčastnit.

V neděli 26. května se v italském Verzegnisu na závodě Sella Chianzutan - International Hill Climb Competition, stala další tragédie. Až po skončení závodu, při svozu závodních aut zpět do Verzegnisu, známý a velmi oblíbený rakouský pilot Hanspeter Laber, narazil do svodidel, která mu projela celým autem. Tento rakouský jezdec na místě této ošklivé a nepochopitelné nehody podlehl a zahynul v nedožitém věku 53 let.  

 

Hanspeter Laber (R.I.P.) - Rechbergrennen 2013 (foto: Antonín Malý) 

V případě rozloučení s kolegou, by se rakouští závodníci nemuseli závodu zúčastnit. Jedná se ale pouze o spekulace, necháme se překvapit, jestli budou tito velikáni stát na startu šternberského závodu a svou jízdou vzdají hold svému kamarádovi.

Celkem na 33. ročníku Mistrovství Evropy se setká několik národností; počínaje tradičními Italy, Rakušany a Slováky, přes Polsko, Německo, Maďarsko, až po Lucemburčany, jezdce z Chorvatska i Srbska a další.

Technika, kterou si někteří na tento tradiční podnik připravili, láká už nyní každého návštěvníka. Formule a placky jsou na prvním místě a letos jich bude mnohem víc než obvykle. Kategorie plechových aut ale stejně tak slibuje neskutečnou podívanou. Líbit se Vám rozhodně bude rakouský závodník Wolfgang TERSCHL s vozem PROSPORT LM 3000 nebo třeba Lukáš Suchomel s vozem Lotus Elise. Kdo umí překvapit, je Petr Vondrák, který nepřijede tentokrát jako mechanik svého bratra, ale závodit bude s DALLARou F302. S Petrem přijede i manželka Michaela Vondráková, rozená Indrová, kterou známe za volantem Škody 120S. I ona se opět sveze na tomto moravském kopci. Aby rodina Vondráků byla úplná, chybět nebude ani Petrův bratr Martin s nádherným speciálem MARCH 712M F2.   

 Martin Vodrák – MARCH 712M F2 – Ecce Homo 2011 (foto: David Sedlák) 

Na své si rozhodně přijdou i milovníci „bavoráků“ a „mišáků“. S naprosto luxusním BMW M3 E92 GTR nepojede nikdo jiný, než dvojnásobný Mistr Evropy v závodech do vrchu, velmi známý a úspěšný jezdec v závodech na okruzích, Robert Šenkýř. Krásné BMW předvede i letos Karel Hubáček v barvách týmu Janík Motorsport. Opravené BMW přiveze také Pavel Kotek ze Štěpánova, který soutěží o Českou Trofej. S novým motorem ve svém voze BMW SŠ13 pojede i šternberský Jiří Sedláček. Nejen vozy BMW lákají fanoušky, ale počet vozů značky Mitsubishi, typu Lancer Evo, je nespočet. S Mitsubishi WRC Veronika Cichá, i Jiří Špalek, s Coltem Karel Stehlík, Evo VIII RS prožene Belgičan Yanick Bodson. S Lancerem Evo VIII také známí Jarda Malý, Lukáš Vojáček, Marek Rybníček nebo Roger Schnellmann, celkově pátý v loňském šampionátu Mistrovství Evropy Kategorie I. cestovních vozů.

Robert Šenkýř – BMW M3 E92 GTR

Velmi početnou skupinu letos zastupuje E1H, bojující o Českou Trofej. I mezi těmito jezdci uvidíme krásné stroje; třeba Hondu Civic Type R, v podání Jakuba Satka a Jaroslava Wintera. S Volkswagenem Golf Jan Deutscher nebo šternberský Lukáš Tomeček. Několikrát se objevuje vůz značky Škoda, ať už 100, 110 R, 130 RS, Felicia Kit Car, Fabia RS nebo dokonce Pick-Up, a to s ženou za volantem, Eliškou Popovou. 

Eliška Popová – ŠKODA PICK-UP – Zámecký vrch 2013 (foto: David Grus)

Opomenout nelze ani skupinu historických vozů, které v Šternberku jedou taktéž mj. Mistrovství Evropy. Ani letos nebude chybět FIAT ABARTH 1000 TC s Josefem Štěrbou, legenda českých kopců Miroslav Adámek a jeho vůz NSU TT. Přihláška Jaroslava Práška s Chveronem B23 jistě udělala radost nejednomu milovníkovi historických automobilů. Významná osobnost závodů do vrchu, pan Josef Michl, je věrný Ecce Homu a zúčastňuje se každoročně, poslední roky s Porsche 911 SC. Metalexy přivezou Petr Tykal, Dan Klesnil, Lubomír Doležal, také Ondřej Mikov, i František Kmeť ze Slovenska. Mezi historiky uvidíme Osellu PA 5, ve které bude sedět otec slavného Simone Faggioliho, Mario. Pozornosti se neubrání také Adam Klus a jeho stroj MARCH HSS AUDI TURBO CAN AM. 

Josef Michl – Porsche 911 SC – Rechbergrennen 2013 (foto: Pavel Malý)

Co se týká závodů a startovního pole, bude se opravdu na co dívat. Díky vysokému počtu přihlášených, ředitelství závodu již nyní přistoupilo k několika opatřením, pro co největší možné urychlení závodu.

Pro ty, kdo nebudou trávit celý víkend v depu a na trati, je připraven další program: Město v pohybu, kde v sobotu uvidíte třeba MasterChefa Pavla Dudu a večer zazpívá Ready Kirken. Dalším doprovodným programem jsou simulátory v parkovišti závodních strojů, otočný simulátor nárazu, šlapací motokáry pro děti v prostoru startu. Sobotní noc bude patřit Ecce Homo party v nejlepší diskotéce Disco Lidovka ve Šternberku. Během víkendu budete mít také možnost seznámit se s projektem a firmou Jak na pokuty, od kterých se můžete dozvědět co udělat, abyste už nikdy neplatili pokutu a nepřišli o žádné body. Mimo to si také připraví zajímavý program pro děti. Najdete je u Městského úřadu na Horním náměstí. 

To vše a mnohem víc nabízí letošní ročník Ecce Homo. Nenechte si ujít tento tradiční závod!

Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo 

 
 

 

FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz