Šenkýř Motorsport ve Šternberku při ME EH 2017

Sdílet

Novinky | středa 24.05.2017

Motorističtí fandové, je to tak, podařilo se nám do Šternberka dostat legendu závodů do vrchu a mistra Evropy osobně. Přijede pan Robert Šenkýř nejen jako šéf týmu, ale sám bude závodit, a to s krásným vozem BMW Z4 GT3.


Jedná se o vůz, který není krásný jen vzhledem a designem, ale vy všichni, co sledujete odváděnou práci od Šenkýř Motorsport, víte jistě, jaké má vozidlo parametry, jak luxusně je postaveno a vybaveno. Brněnská společnost zabývající se profesionálním motorsportem je vyhlášená v Evropě, co se týká stavby a tuningu „bavoráků“. Vy budete mít letos zase po letech možnost dva takové vozy vidět jednak v akci na trati, prohlédnout si je ale budete moct i v depu, kde  vás rozhodně budou zajímat detaily, které nejsou z diváckých míst podél trati vidět. Tento vůz, jak jsme již zmínili, bude pilotovat Robert Šenkýř jako jezdec té nejužší špičky českého automobilového sportu. V letech 2002–2003 s vozem BMW M3 získal své první dva tituly Mistra České republiky v závodech automobilů do vrchu. Vrcholem vrchařského působení byl zisk dvou titulů Mistra Evropy v absolutním hodnocení kategorie 1 cestovních vozů v letech 2003-2004.

 

Po obhajobě evropského vrchařského titulu se aktivity týmu Šenkýř Motorsport rozšířily o závody na okruzích, kde se tým okamžitě propracoval do absolutní špičky a v letech 2005 až 2014 získal několik titulů Mistra České a Slovenské republiky i několik vítězství v seriálu Mistrovství středoevropské zóny FIA. V současné době tým provozuje několik závodních vozů BMW M3 E36, M3 E46 a M3 E92 GTR. Novinkou pro sezónu 2015 bylo zakoupení dvou továrních speciálů BMW Z4 GT3 pro závody ADAC GT Masters. Nejnovějším želízkem v ohni je absolutní „pecka“ BMW M6 GT3.

Na Ecce Homo bude druhý vůz sedlat Slovák Tomáš Erdélyi, konkrétně BMW M3 E92 GTR s obsahem 3998 cm3. I on je už zkušeným pilotem tohoto týmu. A protože oproti Robertovi jsou mu kopcové závody vzdálenější, těší se na tuto zkušenost.

 

37. ročník Mistrovství Evropy bude podle seznamu přihlášených jezdců velmi nabitý a na samý závěr těsně před uzávěrkou vám můžeme prozradit tuhle třešničku na dortu.

Těšíme se na oba jezdce tohoto věhlasného týmu, takové vozy BMW už zase ve Šternberku jen tak neuvidíme.

Přijďte 3. – 4. června na trať Ecce Homo!


Milena Schärferová
tisková mluvčí AMK Ecce Homo v ÚAMK

Foto: Petr Frýba

 

 
NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk