Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2024

Smutné výročí

Sdílet

Novinky | středa 27.04.2016

Přesně jeden rok je tomu, co do závodního nebe odešla legenda kopcových závodů. Osobnost nejen v naší zemi, ale jméno známé po celé Evropě. Otakar Krámský je pojem. Dodnes.


Vloni 25. dubna v první tréninkové jízdě v Rechbergu vyhasnul život mistra volantu, jilemnického závodníka, Otakara Krámského. Od té doby proběhla velká spousta spekulací o smrti jezdce. Dodnes není oficiálně vyjádřeno, co zapříčinilo jeho odchod a je více než jasné, že tato otázka zůstane nezodpovězena. Osudný den Otakara Krámského zůstává navěky nevysvětlen jeho rodině, přátelům, mechanikům, kolegům a fanouškům.

Poslední rozloučení proběhlo v jeho rodné Jilemnici, kterého se zúčastnili i představitelé závodu v Rechbergu. Rakouský Rechberg, který byl pro Krámského tím posledním, si zapsal první smrtelnou nehodu na trati. K této smutné události najdeme dnes u trati v rakouské vesničce Tulwitz pomník, stále obsypán kyticemi a svíčkami. Vzpomínka na Otakara Krámského je stále živá. Pro některé pořadatele závodu je stále neuvěřitelné připustit si, že na startovní čáru už nikdy nepřijede ten žlutý „protiva“.

Nejen ve vzpomínkách mnoha lidí „Krakonoš“ žije dál, ale objevuje se stále a bude tomu tak ještě dlouho, v mnoha obrazových i textových materiálech médií. To podporuje prohlášení o tom, že Otakar Krámský byl mistrem v tom, co dělal. A přesto, že ve spojení s odchodem z tohoto světa nezní žádná myšlenka pozitivně, zemřel při tom, co miloval. Odešel v době své slávy. Pořád patřil mezi evropskou špičku. Nebylo mnoho závodů, kde jsme jeho jméno nenašli na prvních příčkách výsledkové listiny. Doba se samozřejmě posunula kupředu a už neměl na borce, jako je Faggioli apod., zejména technikou, která kráčí dopředu mílovými kroky. I tak se vedle těchto italských borců nemusel stydět. Jeho přehled úspěchů a umístění to dosvědčuje.

Krámský nebyl nejoblíbenější ani mezi svými kolegy, jeho sarkasmus je nezapomenutelný, přesto si při tomto smutném výročí na něj vzpomněla nekonečná fronta motoristů; aktivních či motoristů pouze duší.

Vzpomínáme… s úctou a stálou myšlenkou na skvělého závodníka, trojnásobného Mistra Evropy, Otakara Krámského.

AMK Ecce Homo

Milena Schärferová, tisková mluvčí

 

 

 

 

FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz