Tréninkové jízdy ovlivnilo deštivé počasí

Sdílet

Novinky | neděle 29.05.2022

Sobotní tréninkové jízdy závodu Ecce Homo 2022 ovládl místy silný déšť, z toho důvodu se někteří jezdci, kteří startovali později, za vydatného deště, rozhodli druhou tréninkovou jízdu pouze projet, aby zbytečně neriskovali na mokrém povrchu.


První tréninkovou jízdu ovládl, dle očekávání, Ital Christian Merli s časem 2:42.043, následoval ho domácí Petr Trnka. U něj se zastavila časomíra na čase 2:48,753. Třetí místo obsadil Miloš Beneš, který byl čtyři vteřiny za Trnkou.

Druhá jízda byla divočejší v souvislosti s počasím, někteří stihli vyměnit mokré pneumatiky, někteří tréninkovou jízdu dokončili na suchých pneu. První v druhé tréninkové jízdě byl Petr Trnka, který startoval pouze s kapkami deště. Posledních patnáct vozů mělo situaci složitější. Jak nám po tréninku řekl sám Christian Merli: „Nemělo cenu riskovat v takovém počasí, proto jsem druhou tréninkovou jízdu jen vyjel nahoru a nezávodil. Dnes o nic nešlo, zítra snad počasí vyjde.“

 

Christian Merli, foto: Pavel Černil
 
 

Pod tři minuty dnes kromě Merliho, Trnky a Beneše, zajel ještě nováček ve Šternberku Španěl Joseba Iraola Lanzagorta s Nova NP 01 (2:59.21), Alexander Hin z Německa (2:56.45) a velmi dobře se umístil Švýcar Robin Faustini se svou novou Osellou FA30. Jeho čas byl 2:59.58. 

Mistrovství České republiky ovládl Trnka, na druhém místě Miloš Beneš a třetí Petr Vítek.

 

Petr Trnka, foto: Zdeněk Adámek
 
 

V seriálu Mistrovství ČR historických vozidel zvítězil Jaroslav Prášek na Chevronu B42 F2 s časem 3:52,21. 

Tréninky v České Trofeji se vydařily Josefu Hlavinkovi s Opelem Lotus (3:37.18). 

Během dnešních tréninkových jízd nebylo naštěstí mnoho mimořádných událostí, avšak svodidla „políbil“ např. Janusz Grzyb z Polska s Hondou Civic Type-R EP3.  

 

Havárie Janusz Grzyb, foto FB Janusz Grzyb
 
 

Nedělní závodní jízdy startují v 8:30 hod., přejeme všem závodníkům co nejlepší podmínky.

 

Bc. Milena Schärferová, tisková mluvčí AMK Ecce Homo Šternberk v ÚAMK 

 


NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk