Přihláška - Entry Form - Anmeldeformular - Ecce Homo 2024

Vyjádření k neuskutečněné spanilé jízdě motorkářů

Sdílet

Novinky | pondělí 07.06.2010

Po pročítání reakcí vzniklých po letošním nedělním závodě musí Automotoklub Ecce Homo Šternberk reagovat na uvedené skutečnosti a uvést spoustu věcí na pravou míru.


I přes několik jednání AMK Ecce Homo s TJ Sokol Šternberk, pořadatelem akce Město v pohybu, nezazněla ze strany TJ Sokol Šternberk informace, či spíše požadavek o uskutečnění spanilé jízdy motorkářů.

Teprve v úterý 1. června kontaktoval předsedu AMK EH pana Malíka p. Pospíšil právě v době konání pravidelné schůze výboru AMK a podle jeho slov mu pan Pospíšil oznámil něco v tom smyslu, že na to zapomněl, ale že má v úmyslu pozvat motorkáře na spanilou jízdu. Paradoxem je, že propagace akce Město v pohybu byla již v běhu několik týdnů a o této skutečnosti se AMK dozvídá poprvé 1. června tímto telefonátem. Prezident AMK EH reaguje na to, že tato informace je dost zásadní, v žádném případě není zanesena do podrobného časového plánu, který vychází ze schválených Zvláštních ustanovení nejvyšší sportovní autoritou FIA a FAS AČR. Panu Pospíšilovi bylo přislíbeno pouze to, že v případě bezproblémového průběhu vlastního nedělního závodu o tom lze uvažovat.

Ve středu se pak na internetových stránkách začali svolávat místní příznivci tuningu taktéž k nedělní spanilé jízdě. O tomto se AMK dozvídá přímo z Facebooku.


"spanilá jízda 2009" - foto www.dovrchu.cz

V případě kladného průběhu se o této vsuvce do programu dalo uvažovat, ta však nenastala. V první jízdě druhé skupiny došlo k časovému skluzu cca 40 – 45 minut oproti časovému harmonogramu. Vedení závodu ve chvíli, kdy zasedala mimořádně JURY (sbor sportovních komisařů) kontaktuje p. Pospíšil s informací, že jeho motorky jsou připraveny na Radniční ulici a dožadoval se uskutečnění spanilé jízdy.

Toto zamítnutí spanilé jízdy proběhlo v 12:27 minut. Přesně ve chvíli, kdy skončil svoz a do startu prvního vozu první skupiny do druhé závodní jízdy zbývalo 18 minut. 10 minut před startem prvního vozu na trať vyrazil předjezdec, tzn. prostor pro motorky činil nereálných 8 minut. S ohledem na loňský průběh této jízdy, která trvala cca 45 minut, bylo stanovisko AMK jednoznačné, že si nedovolí další časovou prodlevu či výtku ze stran sportovních komisařů či pozorovatelů FIA k nedodržování časového harmonogramu.

AMK Ecce Homo Šternberk nemá nic proti slušným motorkářům, ale závodní trať láká ve velké míře i nezodpovědnou část motoristů, kteří trať Ecce Homo považují za závodní dráhu od jara do podzimu. K poslední vážné dopravní nehodě na této trati, kterou zavinil motorkář, došlo shodou okolností jen pár minut po sobotním otevření tratě po tréninku. Mladý opilý motorkář nepoužívající helmu těžce naráží čelně do vozu škoda felicia jednoho ze členů pořadatelské služby. Jen rychlý zásah ještě přítomných záchranářů patřící pořadatelům a rychlý transport do olomoucké nemocnice mu zachránil život. Takovými událostmi nechceme černit modré logo Ecce Homo Šternberk.


Ecce Homo - 5.června 2010 po skončení tréninku


Ecce Homo - 5.června 2010 po skončení tréninku


Ecce Homo - 5.června 2010 po skončení tréninku


Ecce Homo - 5.června 2010 po skončení tréninku


Ecce Homo - 5.června 2010 po skončení tréninku


Ecce Homo - 5.června 2010 po skončení tréninku

FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk
radioking.cz