Zimní rallye na Ecce Homo již ve středu, účastní se i mistři světa!

Sdílet

Novinky | pondělí 23.01.2017

V tomto týdnu budou tratě některých tuzemských automobilových soutěží dějištěm mezinárodní dálkové rallye veteránských vozidel The Winter Trial 2017. Pro necelou šedesátku posádek bude na 2500 kilometrů dlouhé trase vedoucí přes území Nizozemska, Německa, České republiky a Rakouska připraveno několik náročných testů pravidelnosti. Účastníci prestižní kategorie Trial pojedou kromě šesti etap navíc dva noční okruhy na Liberecku a Českokrumlovsku.


Startovní pole po uzávěrce přihlášek čítá 57 posádek ze sedmi zemí, rozděleny jsou podle roku výroby jejich soutěžních vozů do kategorií Club (30) a Trial (27). Největší hvězdou je švédská dvojice složená z mistrů světa v rallye. Do kokpitu Saabu 96 usedne světový šampion z roku 1984 Stig Blomqvist, navigovat jej bude mistr ze sezony 1983, bývalý spolujezdec létajícího Fina Mikkoly Arne Hertz. Vidět švédské legendy Blomqvista s Hertzem na vlastní oči v jednom autě bude pro fanoušky velký zážitek, vždyť tato severská posádka vodila Saab 96 po tratích automobilových soutěží v letech 1971 až 1973.

 

 

The Winter Trial odstartoval v neděli 22. ledna v hotelovém areálu zámku Château St. Gerlach poblíž města Maastricht na jihovýchodě Nizozemska. Během dvou dnů se posádky přes německou Fuldu a Karlovy Vary dostanou na Liberecko, kde účastníci kategorie Trial absolvují na některých úsecích známých z Rally Bohemia úterní noční etapu.

Následně zavede itinerář soutěžní posádky přes Šternberk a Olomouc a vinice v okolí Hustopečí do lokality, která je dějištěm další tuzemské rallye. První vozidlo přijede do časové kontroly situované u veteránského muzea v jihočeských Jílovicích podle předběžného harmonogramu ve čtvrtek 26. ledna v 15:45 hodin, odtud bude celé startovní pole pokračovat do Svatého Janu nad Malší. Část rychlostní zkoušky využívané při Rallye Český Krumlov bude uzavřena pro veškerý provoz, a tak se diváci v případě pravého zimního počasí dočkají po páté hodině odpolední velmi atraktivní podívané.

Zatímco kategorie Club bude ve čtvrtek pokračovat do cíle šesté etapy v rakouském Linci, necelá třicítka odvážnějších s vozidly vyrobenými do roku 1976 se vydá pod rouškou tmy po stopách krumlovské rallye.
Závěrečná etapa sedmnáctého ročníku Winter Trialu se pojede v pátek. Cílovou destinací je malebné městečko Sankt Wolfgang, ležící na břehu jezera Wolfgangsee nedaleko rakouského Salcburku.

Seznam přihlášených a více informací je k mání na internetových stránkách www.thewintertrial.nl

 

 

The Winter Trial 2017

22. 1. Houthem (Nizozemsko) - Fulda (Německo)
23. 1. Fulda - Karlovy Vary
24. 1. Karlovy Vary - Liberec
Hodkovice - Liberec (pouze kategorie Trial)
25. 1. Liberec – Olomouc (Šternberk) cca 16 hod. – časová kontrola a občerstvení posádek, průjezd EH od starého startu
26. 1. Olomouc - Linz (Rakousko)
Svatý Jan nad Malší - Linz (pouze kategorie Trial)
 27. 1. Linz - Sankt Wolfgang
 

 

 

Winter Trial 2017 se zastaví také na mosteckém polygonu

Mezinárodní dálková rallye veteránských vozidel The Winter Trial 2017 bude mít po několika letech znovu zastávku také na mosteckém autodromu. Posádky v úterý 24. ledna mezi 10:30 a 11:30 hodin absolvují jeden z náročných testů pravidelnosti na malém závodním okruhu, jenž je součástí výcvikových ploch polygonu.

 „Zveme všechny fanoušky rally i krásných a elegantních veteránů, aby se přišli podívat. Vydrží-li do té doby navíc i sníh, bude přehlídka historických aut v plné akci zcela jistě skvělým zážitkem. Vstupné nevybíráme. Je však třeba pohlídat čas.

 

 

Seznam přihlášených: http://www.thewintertrial.nl/2017/entry-list
Vše o WINTER TRIAL – online a ihned – stáhněte si aplikaci:
APP STORE: https://itunes.apple.com/nl/app/winter-trial/id1190929997?l=en&mt=8
GOOGLE PLAY https://play.google.com/store/apps/details?id=nl.appears.wintertrial&hl=nl

Zdroj: motormix.cz a www.thewintertrial.nl
Foto: Antonín Malý, motormix.cz

 

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk