3. ročník AZ pneu Rally Jeseníky se blíží - 1. tisková zpráva

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 20.08.2009

I když se zdá, že je to ještě dlouhá doba, přece jen za měsíc opět oživí podhůří Jeseníků již opět známá soutěž AZ PNEU RALLY JESENÍKY.


Tento ročník se bude vyznačovat zásadními změnami.

V prvé řadě se pojede na nových tratích. Ty v blízkém okolí pořadatelského města Šternberka už máme vyzkoušené a proto je potřeba hledat dál. Je to v dnešní době velmi těžké. To, co bylo v minulosti dobré a zdálo se být pro automobily náročné, bývá v mnoha případech pro dnešní sílu vozů nevyhovující. Na mnoha úsecích se překračují povolené limity a pak je nutné budovat umělé retardéry. Tomu se chceme za každou cenu vyhnout. Myslím si, že se nám to celkem podařilo a z retardérů bude snad jen jeden a to pouze proto, abychom z bezpečnostních důvodů zpomalili nájezd do obce. Všechny RZ povedou na sever od Šternberka. Přistoupili jsme k tomuto řešení také z důvodů přípravy na postup do vyšší soutěže. Chceme mít do budoucna připraveny tratě tak, aby se nám v případě dvoudenní soutěže RZ neopakovaly.

Další zásadní změnou bude servisní parkoviště. Prostory, které jsme využívali, už bohužel nejsou k dispozici. Využijeme proto nově vybudované prostory, které se používají při pořádání ME v závodech do vrchu ECCE HOMO. Bude to také zkouška, ale věříme tomu, že se vše podaří. Určitě se bude jezdcům líbit, že start, parc fermé, přeskupení, cíl a servis jsou v okruhu 500 metrů. Snad k nám budou jezdci shovívaví a při testování nového parkoviště se budou snažit nám pořadatelům pomoci při sbírání zkušeností pro příští ročníky.

Když jsme mluvili o zásadních změnách, je nutné, aby se projevily i v případě bezpečnosti. K tomu nám dopomohl náš partner, firma AZ PNEU. Navýšením ekonomického příspěvku chce, aby soutěž nesoucí v názvu jméno firmy AZ Pneu Rally Jeseníky, byla opravdu bezpečná a hovořilo se o ní jen v samých pozitivech.

Zpracovávají se nové bezpečnostní plány s přesným vyznačením diváckých prostor.

Bude navýšen počet pořadatelů a ti budou vybaveni bezpečnostními vestami a píšťalkami. Všechny zakázané prostory budou řádně označeny a budou na nich pořadatelé, kteří upozorní diváka, kdyby se dostal někam, kde je to nebezpečné.

Ani bezpečnost jezdců nezůstává stranou. V každém případě chceme opět využít sledovací systém ONI, který se nám v loňské roce osvědčil a i letos dojde k vykrytí tratě signálem tak, aby vozy nezmizely ze sledovacího monitoru ani na pět vteřin.

S Olomouckým krajem jsme uzavřeli dohodu o pomoci IZS v rámci naší soutěže. Všechny záchranné složky budou opravdu profesionální a ze strany záchranářů je přislíbena ta nejmodernější technika.

V příštích tiskových zprávách se zaměříme na jednotlivé složky a přineseme i rozhovory s jejich představiteli o technice použité při AZ PNEU RALLY JESENÍKY..

Samozřejmě každý jezdec ví, že k nehodě může dojít. Proto my pořadatelé a vyzývám tímto také diváky, musíme udělat vše proto, aby případné následky byly opravdu jen materiální a nedocházelo k újmě na zdraví.

Vlastimil Malík, zástupce ředitele AZ pneu Rally Jeseníky

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk