AMK Ecce Homo a team šternberských minibikerů

Sdílet

Tiskové zprávy | pondělí 05.09.2011

AMK Ecce Homo nyní nově spolupracuje s týmem minibikerů, působících ve Šternberku. Team Minibike Šternberk, který v současné době spolupracuje s DDM Šternberk, SMS Hořice a AMK Hořice, je aktuálně oficiálně veden pod Automotoklubem Ecce Homo ve Šternberku. Hlavní náplní týmu je příprava začínajících závodních jezdců z řad dětí od 6ti let.


Cílem této volnočasové aktivity zaměřené na ovládání nejmenšího vyráběného motocyklu Mini Moto (dříve Minibike) je naučit zájemce základům bezpečného ovládání tohoto stroje se správnými návyky a především dát dětem základy ovládání motocyklu.

Zájemci si zde na bezpečné výukové dráze naučí, nebo zdokonalí v jízdě na Mini Moto pod dohledem zkušených instruktorů s využitím základních tréninkových metod, které jsou aplikovány při výcviku závodních jezdců této kategorie. Důraz je kladen především na používání základních bezpečnostních prvků výbavy a komplexního zvládnutí jízdy na Mini Moto (správné sezení, rozjezdy, zatáčení, zastavení, praktická jízda na cvičné dráze).

Zájemci, kteří úspěšně absolvují tento základní kurz, budou mít možnost po dohodě rodičů a instruktorů absolvovat další navazující kurzy přípravy v této podobě.

1)    Individuální přípravka
Cílem je intenzivní volnočasové zdokonalování techniky jízdy na výcvikové trati za asistence instruktora

2)    Přípravka jezdců Mini Moto (hobby seriál)
Cílem je připravit zájemce na hobby závody Mini Moto dle aktuálních předpisů (startovní procedury,  vlajková signalizace, technika jízdy na trati)

3)    Přípravka závodních jezdců Mini moto (přebor ČR)
Cílem je připravit zájemce připravit zájemce na seriál závodů Mini Moto v rámci Přeboru ČR (sportovní a technické řády, vlajková signalizace, příprava jezdce a techniky, technika a taktika jízdy na závodní trati, kondiční příprava, komplexní vedení zájemce na získání licence závodního jezdce AČR)

Co nabízí tento projekt rodičům dětí

Volnočasovou aktivitu pro děti bez vysokých vstupních investic s přínosem do budoucnosti v návaznosti na získání řidičského oprávnění na „malé motocykly“.

Před investicí do techniky Mini Moto a bezpečnostní výbavy máte možnost zjistit, zda Vaše dítě má předpoklady k ovládání této techniky a tím bude mít též o tuto volnočasovou aktivitu trvalý zájem

Pro více informací: www.minimoto.wbs.cz .

Kontaktní osoby:

Libor Chytil
739 732 605
libor.cms@seznam.cz

Tomáš Pudl
608 761 536
Tomas.Pudl@seznam.cz

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk