Česká premiéra Mini S2000 1,6turbo na AZ pneu Rally Jeseníky

Sdílet

Tiskové zprávy | pátek 23.09.2011

AZ pneu Rally Jeseníky bude 8. října místem české premiéry nového vozu Mini Cooper S2000 s motorem 1600 ccm turbo spadající do třídy 1. Českým fanouškům vůz představí Václav Pech mladší při svém druhém startu na šternberské soutěži.


Pořadatelům z AMK Ecce Homo přijatá přihláška plzeňské dvojice Václav Pech – Petr Uhel usnadnila rozhodnutí, komu přidělí startovní číslo jedna. Start několikanásobného Mistra České republiky v rally v absolutním pořadí a držitele priority FIA B okořeněné premiérou s novým vozem je vedle ostrého souboje o titul v Ecosun MČR ve sprintrally největší lákadlo.


Václav Pech při testu Mini S2000 (foto Petr Eliáš - ewrc.cz)

Václav Pech ani nový vůz třídy 1 ještě pro letošní rok v rámci Ecosun MČR ve sprintrally bodovat nemůže, ostatní kandidáti na titul se tak mohou soustředit na své souboje, které svádí celou sezónu mezi sebou. Mezi přihlášenými v tuto chvíli figuruje už i Pavel Valoušek. O jeho účasti se ale dle slov spolujezdce Zdeňka Hrůzy rozhodne při lékařské kontrole v posledním týdnu před soutěží.

Na Valouškovou neúčast na Horácké nejlépe zareagoval svým vítězstvím Roman Odložilík s Citroënem Xsara WRC. V čele průběžného pořadí MČR ve sprintrally je před AZ pneu Rally Jeseníky posádka Jan Sýkora s Martinou Škardovou. V neprospěch jejich bodového kona hovoří prozatimní škrtání 12ti bodů. Žádné body si už ale neškrtne Pavel Valoušek na druhém místě ani Mirek Jakeš s Petrem Grossem aktuálně na třetí příčce.

Velice si vážíme důvěry aktuálně přihlášených jezdců na naši soutěž. Aktuální počet přihlášených je kolem 85 posádek a každou hodinou stále stoupá. S kolegy dokončujeme poslední fáze několikaměsíční přípravy předposledního podniku Ecosun MČR ve sprintrally. Rád bych na tomto místě pozval všechny fanoušky automobilových soutěží. Věřím, že aktuální seznam průběžně přihlášených posádek je zárukou kvality a napoví, kdo získá letos absolutního Mistra České republiky. Dodržujme však zásady bezpečného sledování rally dle pokynů našich traťových komisařů a užijme si sportovní zážitek nerušený nějakým problémem v otázce bezpečnosti,“ uzavírá Dušan Pospíšil, ředitel rally.

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk