Ecce Homo Historic 2014 v plném proudu

Sdílet

Tiskové zprávy | neděle 07.09.2014

V pátek 5. září jsme zahájili letošní veteránské setkání s názvem Ecce Homo Historic tradiční rally. Celkem 21 posádek se zúčastnilo této soutěže. Cílem první etepy rally byla zastávka v Pivovaru Litovel, kde byla připravena exkurze a nechyběla ani ochutnávka několika druhů litovelského moku.

Během druhé etapy jsme namířili přes Lošov zpět do Šternberka, kde jsme na starém autobusovém nádraží splnili několik dovednostních úkolů. Výsledky rally jsme vyhlásili na sobotním Moravském večeru v prostorách bývalého augustiniánského kláštera. V kategorii MOTO, kde soutěžilo 5 posádek, si nejlépe vedl Pavel Gajdůšek na stroji ČZ 150 C, roku výroby 1952. Těsně za ním skončil Luděk Vejmula s BSA 500 SW S29 z roku 1929. Třetí příčku obsadil Petr Hejč na Nortonu ES2. Automobilovou kategorii vyhrál Václav Čermák se Zbrojovkou M Z 18, r.v. 1926, druhý byl Jan Klokočník v krásném MG B a třetí skončila zástupkyně něžného pohlaví Martina Nováková se Škodou 130 RS.

Současně s výsledky rally jsme vyhlásili i vítěze anket, které probíhaly během sobotní dopolední výstavy na Radniční ulici. V divácké anketě uspěl Milan Bystrý s vozem značky Škoda 130 RS a mezi motocykly měl nejvíce hlasů Vladimír Miler  s krásně nablýskaným strojem Jawa S11. Odbornou porotu, která bodovala soutěž elegance, nejvíce zaujala Zbrojovka M18  z roku 1926 Václava Čermáka a motocykl Alcyon  175 Jiřího Štučky, vyrobený v roce 1924.

Po výstavě, která se konala až do 13 hodiny odpolední, byla uskutečněna spanilá jízda po okolí Šternberka a jeho mikroregionu. Večer se téměř všichni účastníci přišli pobavit na již zmiňovaný Moravský večer, kde nám k poslechu a dokonce i tanci, hrála kapela Syrinx. Charleston a kankán nám přijel zatančit Spolek elegantních dam z Brna. Všichni účastníci dostali od našeho autoklubu smažený kuřecí řízek s bramborovým salátem, jako dezert jablečný štrúdl a orosená „plzeň“ tekla proudem. Kolem půlnoci odcházeli poslední hosté a velmi nás těší, že v klášteře panovala tak dobrá atmosféra.

Dnes proběhly tréninkové jízdy pravidelnosti a právě čekáme na start druhé a poslední závodní jízdy této soutěže. Zanedlouho bude letošní ročník „historiků“ minulostí. Přijďte si vychutnat poslední závodní jízdu pravidelnosti a vyhlášení vítězů kolem 17 hod. na startu Opavské ulice.