Jak si počínají naši jezdci …

Sdílet

Tiskové zprávy | čtvrtek 22.07.2010

Mistrovství Evropy v závodech automobilů do vrchu a stejně tak Mistrovství ČR se pomalu, ale jistě chýlí k samotnému závěru. Máme za sebou několik závodů, v Mezinárodním mistrovství ČR nás čeká pouze Laudon u Lanškrouna první zářijový víkend a z těch evropských závodů máme před sebou ještě Le Mont Dore ve Francii (7.-8.8.2010), švýcarský závod St.Ursanne-Les Rangiers (14.-15.8.2010), Petrol Ferrari v Sevnici ve Slovinsku (28.-29.8.2010) a poslední Buzetski Dani Most (18.-19.9.2010).

Přinášíme vám nyní prozatímní počínání našich jezdců a budeme jim držet palce po zbytek sezóny.

 


 

Milan Kašpárek


Šternberský jezdec Milan Kašpárek začínal svou letošní sezónu ze zdravotních důvodů až na Ústecké 21. Vzhledem k tomu, že to pro něj byl první letošní závod, pojal ústecký kopec jako testování. Na domácím Ecce Homu se svou Audi TT DTM podal excelentní výkon a zajel svůj osobní rekord , kdy dokázal oproti loňskému roku zlepšit svůj čas o necelých sedm vteřin! Domácí fanoušky tedy rozhodně nezklamal a vystoupil si na stupínek nejvyšší ve skupině E2-SH FIA European Hill Climb Championship. Za sebou o více jak půl minuty v součtu nechal Antonína Daniela s vozem značky BMW, taktéž ve třídě nad 3000 ccm. V MMČR a MČR dosáhl celkově na druhé místo, kde následuje kuřimského jezdce Dana Michla.
Trápení v německém Trieru – tak by se dal nazvat další díl seriálu Mistorvství Evropy, kde Milanovi Kašpárkovi působily značné potíže ojedinělé zatáčky s extrémně malým poloměrem. Jeho Audi je stavěné především na okruhové závody, proto bylo dosti náročné “poprat“ se s těmito dvěma vracečkami. Další nemilé překvapení ho čekalo po příjezdu, když zjistil, že z původních pěti přihlášených do skupiny E2-SH, bude startovat úplně sám bez jediného soupeře. Milanova chuť do závodění o tomto víkendu byla rázem na bodu mrazu, jak sám řekl, když německý Trier hodnotil.
Náladu mu ovšem rozhodně spravilo vítězství na Pezinské Babe. Nedokázal sice pokořit svůj čas z předešlých let, ale i přesto vyhrál skupinu E2-SH. Jak bývá na Babě zvykem, počasí přechází z extrému do extrému. V sobotních trénincích, kdy se piloti potili připoutáni ve svých vozem v kombinézách a přilbách v předstartovním prostoru a následně několikahodinové čekání na svoz za cílovou čárou, vystřídal nedělní silný déšť, který řádně míchal pořadím. Časy závodních jízd byly na první pohled mnohem opatrnější. I přesto, že Milan a voda se nemají v lásce, dokázal se s touto situací vyrovnat, dbal na výběr správných pneumatik a vyjel si pro první místo ve skupině. I když si nakonec závodníci na závěr nemohli odvézt ani pohár, protože se výsledky pořadatelům nějak ztratily :) a vyhlášení vítězů se nějak samovolně rozplynulo, i tak má určitě náš domácí závodník radost z vítězství a získaných bodů.

    

Vašek Janík
Od tohoto pňovického vrchaře bylo na začátku sezóny mnoho očekáváno. Nebylo jednoduché přejít z kategorie cestovních vozů mezi formule, zvlášť s tak silnou konkurencí. Vašek Janík ovšem nezklamal své obdivovatele a dokazuje, že si se svou F3000 velmi rychle porozuměl a dosahuje výsledků, s kterými nikdo nepočítal. Je to velmi dobrý reprezentant a má za sebou také nejvíce odjetých závodů. Zúčastnil se všech dílů seriálu Mistrovství Evropy – navštívil rakouský Rechberg, dva závody na Pyrenejském poloostrově, dva v Itálii, účastnil se samozřejmě také domácího závodu Ecce Homo ve Šternberku, poté odjel do německého Trieru a minulý víkend absolvoval závod Mistrovství Evropy na Pezinské Babe. Na závodech evropského formátu si ovšem nevedl vůbec špatně. V absolutním pořadí se umístil vždy kolem desátého místa, dokonce ve španělském Al Fitu ukořistil pozici pátou. A nebylo rozhodně nic krásnějšího, než že se v první pětici nejlepších závodníků čtyřikrát objevila česká vlajka (Svoboda, Krámský, Beneš, Janík). Pro páté místo si přijel také na tradiční Slovakia Matador, kde v náročných podmínkách, které jezdcům připravila matka příroda, obstál v několikastupňových vedrech a stejně tak se dokázal vypořádat i s neustávajícím deštěm.
Vašek zavítal také do Dobšiné na Slovensku a závodil i na Ústecké 21. Tam předvedl opravdu famózní výkon, když v sobotním i nedělním závodě skončil na bedně a odvezl si bronz. V první sezóně s formulovým vozem se Vašek okamžitě zařadil mezi vrcholné jezdce této skupiny a nikterak nezaostává. Dokonce, i když pravděpodobnost je velmi malá, má ještě šanci stát se letošním Absolutním mistrem ČR. O tom se ale rozhodne na posledním závodě na Laudonu.

    

Jaro Krajči
Slovenský, velmi zkušený závodník, který jezdí na licenci AMK Ecce Homo a my jsme na to velice hrdi, má za sebou také již několik velmi úspěšných závodů. V Ústí nad Orlicí se v sobotním závodě umístil na nádherném druhém místě absolutně. Boj o první pozici sváděl s Milanem Svobodou, ale nakonec Jara zklamala prokluzující spojka.
Na šternberském závodě Ecce Homo skončil Jaro Krajči na šestém místě absolutně.
Ve své rodné zemi se se svou Lolou představil v závodu Slovakia Matador. Zajížděl moc pěkné časy, prostě není pochyb, že se jedná o velmi zkušeného a kvalitního pilota, ovšem jak u něj na Babě bývá zvykem, okolnosti mu nepřejí a bylo tomu tak i letos a skončil na bramborové pozici. I přesto je ale čtvrté místo v takové konkurenci vynikající výsledek. Jaro Krajči absolvoval ještě další závod na Slovensku a tím byla Dobšiná, kde se jelo mimo Mistrovství Slovenské republiky a dalších závodů, také Mezinárodní mistrovství ČR. V sobotním závodě skončil třetí absolutně a v neděli dokonce druhý, což je skvělý výsledek.

    

Jiří Theimer
Jezdec Jiří Theimer se svým vozem Peugeot 306 MAXI KIT CAR reprezentuje AMK Ecce Homo od letošní sezóny. Účastnil se závodů v Ústí, na Babě, ve Šternberku na Ecce Homu, v Dobšiné na Slovensku a na St.Antonu v Rakousku. Ve své skupině (A – 2000 ccm) dosahuje druhých, třetích a čtvrtých míst, v sobotním závodě v Ústí se vyšplhal dokonce na stupínek nejvyšší. V Theimer teamu pracuje členka automotoklubu Liběna Hrešková, která se na Pezinské Babe opět sešla s prezidentem Slovenské republiky Ivanem Gašparovičem, předala mu propagační materiál Ecce Homo a v přátelském duchu konzultovaly budoucí možnou návštěvu prezidenta Gašparoviče na našich závodech ve Šternberku.

    

Milena Schärferová
tisková mluvčí AMK Ecce Homo

NSA
FIA
Plán akcí 2024
Olomoucký kraj
Sternberk
EXCALIBUR ARMY
RADIO HANA
ECCE HOMO PARK
UAMK
TV Morava
CarTec Olomouc
OLTV.CZ
ZZIP.CZ
facebook skupina ecce homo šternberk